Weinstein: Salma Hayek liegt 20 MEE ANGELA KIJKT TV Reikhalzend keek Nederland er gisteravond naar uit. Gordon zou op tv bekendmaken met wie hij zou trouwen: Manuel of Rogier. De anti-climax was groot: hij maakte géén keuze. De vraag een dag later: komt hij hier mee weg? Ik kón het niet. Je kunt niet kiezen als het er niet is Quote van de dag Ik mis de dynamiek, het is veilig en daardoor laf Al meer dan vijftig keer werd hij van misbruik beschuldigd en heeft hij gezwegen, maar nu deed Salma Hayek de emmer overlopen. Hollywoodproducent Harvey Weinstein heeft voor het eerst gereageerd op de aantij gingen die tegen hem zijn ge maakt. Weinstein kan zich niet herinneren Salma Hayek ooit onder druk te hebben gezet om een seksscène te spelen met een andere vrouw. Dat heeft een woordvoerder van de gevallen studiobaas laten weten. Woensdag verscheen in The New York Times een ingezonden stuk van de actrice, waarin ze uit weidt over haar ervaringen met Weinstein. „Alle seksuele be schuldigingen zoals ze door Salma zijn neergezet zijn niet waarheidsgetrouw en anderen die erbij waren hebben een af wijkend beeld van wat er is ge beurd", zo liet de woordvoerder van de ex-studiobaas weten. Hartstikke knap dat Comedy Central met The Roast of Giel Beelen ineens meer dan 600.000 kijkers weet te trekken, waar het er een dag eerder op hetzelfde tijdstip maar 25.000 waren. En hartstikke leuk voor iedereen thuis die zich anderhalf uur lang op de dijen heeft gekletst om al die BN'ers (of wat daarvoor door moet gaan), die elkaar naar Amerikaans voorbeeld eens de gore waarheid vertelden. Maar ben ik nou de enige die de inmiddels jaarlijkse traditie ronduit pijnlijk vindt om aan te zien? Ik ben een groot voorstander van harde grappen en van een fikse dosis zelfspot. Maar er zijn grenzen. Putten in Giel Beelens hoofd als aandenken dat zijn moeder abortus probeerde te plegen met een breinaald? Zijn overleden zus aanhalen? Eens lekker schreeuwen tegen Gijs Staverman dat zijn moeder geen Alzhei mer kreeg maar wilde om hem te vergeten? Het kind van Soundos erbij halen? De vriendin van Dennis Weening zo ongelofelijk te kakken zet ten? Van Giel en Gijs kun je nog zeggen dat ze er zelf om vroegen. Die laatste twee bepaald niet. Maar de onechte sfeer stond me woensdag avond het meeste tegen: het 'kijk-ons-het- eens-gezellig-hebben-hè-jongens'. Het 'kijk- eens-hoe-goed-we-kunnen-incasseren'. Dus daar gierde het panel BN'ers het weer uit bij de volgende belediging. Mond ver open, hoofd achterover, zo hard mogelijk klappen. Want niemand wilde door de camera worden betrapt met een nog zuurdere blik dan die van Bridget Maasland vorig jaar tijdens The Roast of Gordon. Maar de ogen, die verrieden de BN'ers tel kens weer. De ogen lachten namelijk maar zel den mee. En er werd ook pijnlijk duidelijk dat een goede grap maken een kunst is. Een kwes tie van timing, van goede intonatie en niet van droog oplezen wat een paar tekstschrijvers op de autocue hebben gezet. Een beetje improvi seren was er duidelijk niet bij. Na vier keer grappen over de alcoholconsumptie van Den nis Weening, de lengte van Peter Pannekoek en de seksuele voorkeuren van Giel en Gijs wist ik het wel. Maar toen kwam dezelfde riedel nog tig keer langs. Volgend jaar weer, liet Comedy Central na af loop meteen weten. Benieuwd of Peter R. de Vries zich al warm loopt. Of Humberto Tan. Ik verheug me toch meer op de zoveelste herha ling van Modern Family op Comedy Central. Ook niet echt, wel écht grappig. ijkans feeëriek was de locatie in Kaapstad. Maar liefst zeventig vrienden waren op hun mooist ge kleed. De bruids auto glom aan alle kanten en trouw ambtenaar Angela Groothuizen was er klaar voor. Maar een bruidegom ontbrak gisteren op televisie aan de zijde van Gordon. „Ik kón het niet", verklaart de presentator. „Je kunt niet kiezen als het er niet is." Dus reageerde een deel van Neder land teleurgesteld. Wekenlang waren de kijkers in de ban geweest van het programma Gordon gaat trouwen... Maar met wie?, een afvalrace om van te smullen. Twee potentiële bruide- gommen bleven over voor de 'grande finale' gisteravond: mooiboy Manuel uit Italië en de rustige Rogier, vader van een dochtertje. En dat Gordon daar één van zou kiezen, was zeker, zo benadrukte boezemvriend Gerard Joling - een van de gasten op de brui loft - in de ochtendshow van Edwin Evers. Een forse leugen zo bleek gis teravond toen Manuel noch Rogier aan het altaar stond. „Ik heb het echt geprobeerd", verklaart Gordon. „Mis schien naïef, maar ik geloofde echt in dit programma. Ik wilde echt iemand tegenkomen. Maar liefde, zo is geble ken, valt niet te creëren." Dat had hij ook vooraf kunnen be denken, zullen veel kijkers zeggen. Een deel van de mensen die week in, week uit keken en gisteravond klaar zaten voor het hoogtepunt, heeft be grip, anderen voelen zich in de ma ling genomen of zijn teleurgesteld. De vraag is wat deze keuze betekent voor zijn imago. Imagodeskundige Bart Maussen weet hoe belangrijk de Meeuwis op Indian Summer Ouvreprijs voor Oprah vrijdag 15 december 2017 Roast Dennis Jansen 44 —Gordon MUZIEK Guus Meeuwis, De Jeugd Van Tegenwoordig en Dotan treden op tijdens het Indian Summer 2018, op 29 en 30 juni. Ook de komst van Broe derliefde, Lil' Kleine, Boef, Di rect, Sam Feldt en Frequencerz is bevestigd. TELEVISIE De Cecil B. DeMille Award gaat dit jaar naar Oprah Winfrey. De oe- uvreprijs wordt jaarlijks uitge reikt tijdens de Golden Globes aan iemand die een grote bij drage heeft ge leverd aan de entertainment- wereld. —Voormalig showbizzkoning Albert Verlinde vindt zijn oude programma RTL Boulevard voorspelbaar geworden na zijn vertrek anderhalf jaar ge leden, zegt hij in JFK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20