Smartphone op school: handig of storend? K. Introductie korting Analyse Robert Dijkgraaf Walcheren Jade, Enna en Joëla zijn druk met hun mobieltje. Scholen worstelen met het gebruik van smartpho- nes. Ze zijn handig om met leerlingen te communiceren, en worden soms ook gebruikt in de les. Maar ze zorgen er ook voor dat jongeren zich minder goed kunnen concentreren. zeeland 2 De stad kreeg gisteren een voorproefje van hoe verbe ten de strijd wordt. Geert Wilders hield de presentatie van zijn Rotterdamse lijsttrekker bij een moskee, maar moest toezien hoe Denk-leider Tunahan Kuzu aandacht wegkaapte. Die kon digde uitgerekend daar aan dat óók zijn partij gaat meedoen in de stad. Zo wordt Rotterdam de enige gemeente waar alle partijen die nu vertegenwoordigd zijn in de Tweede Kamer meedoen aan de raadsverkiezingen. De verkie zingsstrijd zal er daarom door alle partijen worden gezien als graad meter van hun landelijke popula riteit. Rotterdam was ooit met de lan cering van Pim Fortuyn al proef tuin van latere landelijke verkie zingen. Het succes van zijn Leef baar Rotterdam bleek een indica tie van de landelijke verkiezings overwinning van LPF later. In de Maasstad strijden dit keer alle te genpolen met elkaar. Naast Denk Alle partijen die nu in de Kamer zitten dingen naar plek in Rotterdamse raad en PW heeft Forum voor Demo cratie een alliantie gesloten met het rechtse Leefbaar Rotterdam én doet ook een puur islamitische partij Nida mee. De uitkomst van de strijd zegt iets over de krachtsverhoudingen in Den Haag. Een nederlaag of juist winst in Rotterdam heeft in vloed op het imago van de par tijen. Zo verliest Wilders in de landelijke peilingen veel kiezers aan Forum voor Democratie. Hij gaat in Rotterdam vol de strijd aan met de concurrent op rechts. Bau dets partnerpartij Leefbaar Rot terdam heeft zich de afgelopen ja ren in het stadsbestuur verbon den met D66. Reden voor Wilders om zich als 'de ware anti-islami- seringspartij' af te zetten tegen het gevoerde beleid van de afgelo pen jaren. Daarnaast heeft Wilders zijn PVV naar een kruising gediri geerd. Hield hij vanwege angst voor 'LPF-achtige toestanden' groei van zijn partij buiten Den Haag altijd af, nu zet hij hoog in. Wilders noemde Rotterdam stee vast de als eerste gedroomde 'franchise' voor zijn PVV, dus hangt er voor zijn partij veel vanaf om zijn uitbreidingsproject te doen slagen. Ook voor Denk is deelname in Rotterdam een gok. Die partij - met drie Kamerzetels - hoopt de Turks-Marokkaanse gemeenschap in Rotterdam voor zich te win nen, maar dat is precies dezelfde vijver waarin ook Nida vist. Tege lijk wil GroenLinks - van oudsher klein in Rotterdam - testen of de populariteit van landelijk leider Jesse Klaver aanslaat op lokaal ni veau. Zo wordt de slag om Rotter dam - met nog 96 dagen te gaan - voor elke partij de belangrijkste krachtmeting bij de eerstvol gende verkiezingen.P3 'Trump smoort de rol van de wetenschap' 6 °C Nieuwsmedia Meer weten? Bel 070 30 76 700 oF kijk snel op nrv.nl FOTO BOAZ TIMMERMANS Rotterdam wordt cruciaal voor PVV Rotterdam wordt het epicen trum van de raadsverkiezin gen op 21 maart 2018. Nu de PVV én tegenpool Denk gis teren aankondigden in die stad mee te doen, ontstaat een strijdtoneel waarop alle landelijke partijen vechten om de kiezer. Tobias den Hartog vrijdag 15 december 2017 Bewolkt met kans op buien pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Boek vóór neemt je mee Nog één keer proFiteren van introductiekorting De introductiekorting geldt voor al onze 14 nieuwe wereldwijde groepsreizen. Boek nu en krijg tot €200 korting per persoon bij een vertrek t/m november 2018. Kijk voor voorwaarden op NRV.nl. Prijs ind. introductiekorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1