0) WÊ 16 ZORGVERZEKERINGEN KOSTENBEWAKING Hij is naar Den Haag gehaald om een grote klus te klaren - het beteugelen van de stijgende zorgkosten. Hoe gaat Bruno Bruins (54), de nieuwe minister voor Medische Zorg, dat doen? Kort Axalta lonkt voorzichtig naar concurrent AkzoNobel Het Amerikaanse verfconcern Axalta houdt de deur op een kier voor AkzoNobel. Top man Robert Bryant liet gisteren tijdens een investeerdersdag doorschemeren dat er niet meer wordt onderhandeld over een over name, maar dat er ook geen veto ligt. Eer dere fusiegesprekken met Akzo liepen vast, toen Axalta een overnamebod kreeg van Nippon Paint. Gesprekken met dat Japanse bedrijf liepen echter op niets uit. Sindsdien denken kenners dat een bundeling met Akzo weer een reële optie is. AkzoNobel wil geen commentaar geven. Schiphol zit aan zijn limiet Het aantal vluchten dat op Schiphol komt en gaat, heeft bijna zijn maximum van 500.000 per jaar bereikt. Als er geen vluch ten mogen bijkomen, wordt vliegen voor reizigers de komende jaren duurder. Dit blijkt uit een onderzoeksrapport over de economische effecten van Schiphol, in op dracht van een samenwerkingsverband van drie provincies en tientallen gemeenten. Personeel Tata Steel I Jmuiden op de barricaden Het personeel van Tata Steel in IJmuiden legt zich niet zonder slag of stoot neer bij de voorgenomen fusie van hun bedrijf met het Duitse ThyssenKrupp. Door de fusie drei gen 2000 banen te verdwijnen in Neder land. Volgende week woensdag staat een eerste protestmanifestatie op de rol, aldus FNV-bestuurder Aad in 't Veld: „Wij eisen inspraak en een garantie voor de huidige en toekomstige werkgelegenheid in IJmuiden. Zonder garanties komt er geen fusie. Deze manifestatie is het begin. Hardere acties en stakingen volgen hierna." Rentetarieven ECB blijven hetzelfde De Europese Centrale Bank (ECB) heeft zijn verwachtingen voor economische groei in de eurozone opgeschroefd. Toch zijn stimu leringsmaatregelen voorlopig nodig omdat de inflatie onder het gewenste niveau blijft, zo verklaarde centralebankpresident Mario Draghi gisteren. De rentetarieven blijven ongewijzigd op hun historisch lage niveaus. In Frankfurt wordt voor het eurogebied nu gerekend op 2,4 procent economische groei dit jaar, op 2,3 procent in 2018 en 1,9 procent in 2019. Bij een eerdere raming in september ging het nog om respectievelijk 2,2 procent, 1,8 procent en 1,7 procent. De inflatie be weegt waarschijnlijk van 1,5 procent dit jaar naar r,7 procent in 2020. De ECB streeft naar een inflatieniveau van net iets minder dan 2 procent. Vopak Unibail- Rodamco Tot 31 december kan de zorgverzekering worden opgezegd. In drie delen gaan we in op de zorg in Nederland. „Nee, zomaar dingen uit het pakket halen om de kosten te drukken, is niet de weg die ik kies. Ik kies ervoor afspraken te maken met de sector over efficiënter werken, zorg op de juiste plek; dat be tekent zorg door de huisarts in plaats van in het ziekenhuis waar dat kan. Of de inzet van techno logie, waardoor mensen minder naar de dokter hoeven. En je kunt kijken of zorg die in het pak ket zit, ook echt voor iedereen nodig is." „Mensen met lage inkomens krijgen dit deels gecompenseerd via de zorgtoeslag. Ook gemeen ten bieden ondersteuning met regelingen. En alle verzekeraars bieden inmiddels de mogelijkheid tot gespreid betalen. Zorg kost geld, veel geld. We willen komende tijd afspraken maken met zor gaanbieders om de kosten te beteugelen." PASPOORT „Duidelijk is dat er wat te kiezen valt, dat is goed nieuws. En vergelijkingssites kun nen behulpzaam zijn bij het vinden van de polis die het beste bij je past. Ik moedig bur gers aan om zich heen te kijken. Hiervoor loopt de komende weken een campagne vanuit het ministerie van VWS: ikregelmijnzorggoed.nl." „Dit is heel duidelijk: verzekeraars moeten ieder een accepteren voor de basisverzekering. Voor de aanvullende verzekering wordt steeds minder aan (medische) selectie gedaan. In 20x2 was er voor 42 procent van de mensen nog een selectie, terwijl dit in 2017 nog maar 2 procent was. Boven dien hebben verzekeraars onderling afgesproken dat ze de selectie niet herhalen wanneer deze al is uitgevoerd door een andere verzekeraar." „Overstappen is geen doel op zich. Als mensen bij hun verzekeraar blijven omdat ze weten dat ze een polis hebben die aan hun wensen voldoet en tevreden zijn met de service die ze krijgen, denk ik niet dat zij moeten overstappen om het over stappen. Als mensen niet zeker weten of zij de best passende polis hebben of als zij denken niet over te kunnen stappen, dan vind ik dat een gemiste kans." „Daar ga ik niet over. De wet bepaalt dat de kor ting maximaal 10 procent mag bedragen. Ook een verzekeraar die niet met groepskortingen werkt, kan een scherpe premie bieden." FUSIES IN VERFINDUSTRIE REIZEN WORDT DUURDER ANGST VOOR MASSAONTSLAG ECONOMISCHE GROEI IN EUROZONE O vrijdag 15 december 2017 Het tankopslag- bedrijf voerde de AEX gisteren aan. De grootbank behoorde giste ren tot het be scheiden clubje winnaars. Het vastgoed concern hoorde ook bij de verlie zers in de AEX, na een advies verlaging. De biotechno- loog was de grootste daler in de AEX. O GO 'Ik moedig burgers aan om zich heen te kijken' Edwin van der Aa Den Haag We vallen met de deur in huis: gaat u schrap pen in het basispakket, of gaan de zorgpre mies de komende jaren verder omhoog om de snelle stijging van de zorgkosten af te rem men? Het verplichte eigen risico blijft deze kabinets periode staan op 385 euro. Tenminste, dat is afgesproken tijdens de formatie. Voor veel mensen blijft dit een enorm bedrag. Ziet u in de toekomst mogelijkheden om het eigen ri sico nog te laten dalen? Alle zorgpremies voor 2018 zijn inmiddels bin nen en wat blijkt: tussen de zorgverzekeraars Geboren: Arnhem, 10 juli 1963. Woonplaats: Scheveningen. Privé: Getrouwd, drie kinderen. Opleiding: Rechten en bestuurskunde in Groningen. Carrière: VVD-lid, werkte bij vervoers bedrijven Westneder land en HTM, werd in 2000 wethouder in Den Haag, vanaf 2004 locoburge meester in dezelfde stad. Was staatssecretaris in Balkenende III, di rectielid van Connex- xion en voorzitter raad van bestuur van het UWV. zitten behoorlijke verschillen. Wat vindt u daarvan? De Nederlandse Zorgautoriteit zei onlangs dat mensen vaak nog onzeker zijn over de gevolgen als ze overstappen. Gaat u de ver zekeraars pushen om daar transparanter over te zijn? Feit is dat 63 procent nog nooit is overgestapt en veruit de meeste Nederlanders zitten bij de vier grootste zorgverzekeraars. Is dat erg? Dan de collectieve kortingen die mensen kunnen krijgen: die zijn de laatste jaren flink gedaald. Moeten verzekeraars niet meer kor ting bieden? Over het pakket: zou u de burger aanvullende modules adviseren? Die zijn vaak hartstikke m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16