Oefenduel voor Jong Zeeland niet onder de slechte prestaties 13 Nog een paar maanden en dan houdt het in 1955 opgerichte Zeeland Sport op te bestaan. De Vlissingse vereniging kan het niet meer bolwerken.. Zondag-hoofdklasser Goes is met zes spelers hofleverancier van de selectie van coach Nick Corré, die geassisteerd wordt door Ralph Zegers en Mohamed El Bekkaoui. Jong Zeeland speelde afgelopen zomer ook twee oefenduels. In Axel was FCV Dender begin au gustus met 5-1 te sterk. In juni won de selectie wel van de Thoolse selectie. Door een late treffer van Oostkapelle-speler Sjoerd Verhulst werd het 0-1. De wedstrijd in Bruinisse staat on der leiding van scheidsrechter Arjan van de Reijt, die geassis teerd wordt door Ricky Sturm en Willy Spatter. De selectie van Jong Zeeland ziet er als volgt uit. Doel: Sjef van de Kinderen (FC Axel), Jesse Kerkhove (De Meeuwen). Veld- spelers: Nick van de Velde (FC Axel), Boy de Jonge, Erwin Franse, Francis Kabwe Manen- gela, Jan Paul van Hecke, Jop Dekker, Klaas van Flecke (allen Goes), Maas Boogaard (beiden De Meeuwen), Sjoerd Verhulst (Oostkapelle), Koen Nieuw koop, Sam Nieuwkoop (beiden Tholense Boys), Milton Roeme- ratoe, Renzo Roemeratoe (bei den VC Vlissingen), Guus de Leeuw (Yerseke) en Levi Mom- barg (Zeelandia Middelburg). Aanvoerder Yuri van der Sluijs verzekert dat juist de teamgeest de grote kracht van het team is. „We hebben afgelopen jaren net als in andere teams best wel eens gezeik gehad, maar zijn in dat opzicht heel erg gegroeid. We weten wat we aan elkaar hebben en van el kaar kunnen verwachten." Kwaliteit ingeleverd Forza promoveerde in korte tijd van de tweede klasse naar de tweede divisie en handhaafde zich de voorbije twee jaar moeiteloos. Met het afhaken van de routiniers Raymond van Boven, Bart Ketting (beiden gestopt) en Maurits van der Velde (wereldreis) is niet al leen ervaring, maar ook veel kwa liteit ingeleverd. Trainer Rinie Boutens (sr) speelde zelf maar liefst achttien jaar in de eredivisie. „Het gaat op dit niveau om het reduceren van fouten en op de juiste momenten acties dur ven maken. We wisten dat we een zwaar seizoen konden verwach ten. Niks ten nadele van de hui dige spelers, maar Raymond en Maurits waren op het midden dreigende spelers. Het is hier in de regio ook niet zo dat je even een blik open trekt." Spelverdeling Yuri van der Sluijs weet uit ei gen ervaring wat het vraagt om op de middenpositie te spelen. „Vooral het lezen van de spelver deling is moeilijk. Hoe lang dat duurt? Dan heb je het over meer dan een seizoen. Je bent eerst al tijd middenblokkeerder. Als je in aanvallend opzicht een paar punt jes kunt meepikken, is dat mooi. Maar als je zelf geen dreiging hebt, wordt het voor de tegenpartij ge makkelijk om aan de buitenkant een blok te zetten. Je kunt er soms mee weg ko men, zegt Van der Sluijs, door het met inzet te compenseren. „Het is bij ons kijken wat we hebben en je best doen. Er wordt echt heel hard aan gewerkt, maar andere teams hebben bijvoorbeeld échte mid denspelers en échte passer/lo pers." De twee meter lange Willem van Gilst kwam vorig jaar van tweedeklasser De Brug uit Colijn- splaat en speelt nu in de tweede divisie. „Het is een enorm ver schil", zegt hij. „Qua professiona liteit van de training, en vooral qua snelheid van spel. Het gaat ook allemaal veel harder. Ik ben niet zo snel tevreden over mezelf. De set-ups komen hier nét zo hoog, maar veel vlakker. Dat vraagt als aanvaller vertrouwen in je set-upper, maar dat moet je op bouwen. We hebben een iets te hoge foutenlast. Afgelopen zater dag verloren we de tweede set met 25-23. Als je dan vier keer fout hebt geserveerd, weet je al genoeg. Het moet allemaal precies kloppen." Speciaal biertje Paul Kleinepier maakte de opmars van de promotieklasse naar de tweede divisie mee. „Het team is in de tweede klasse begonnen en heeft nooit echt tegenstand gehad tot het in de derde divisie kwam. In de tweede divisie moeten we volle bak spelen. Of we niet beter een stapje terug zouden doen? We zullen echt moeten knokken te gen degradatie, maar we gaan vrij goed met verlies om. Natuurlijk is er wel eens irritatie, maar dat geeft aan dat we allemaal willen win nen. Afgelopen zaterdag (4-0-ver- lies) zijn we in Horst met z'n allen gaan eten en hebben we een spe ciaal biertje gedronken. Het is niet zo dat het een stille tocht is terug naar huis." De wedstrijd tegen Fusion be gint zaterdagavond om 19.00 uur We zullen echt moeten knokken tegen degradatie, maar we gaan vrij goed met verlies om in De Vanger. Yuri van der Sluijs: „We maken niet zo veel herrie en lijken daardoor misschien niet zo enthousiast. Als één of twee spe lers dat zaterdag nou wel doen, gaat de rest daar in mee. We spelen tegen een concurrent. Het maakt niet uit hoe, we moeten gewoon winnen." 'We moeten het op de juiste manier afsluiten' donderdag 14 december 2017 Jong Zeeland speelt op zater dag 23 december een oefen wedstrijd tegen de regiose lectie Schouwen-Duiveland. Het duel wordt gespeeld op sportpark Volharding van Bruse Boys. De aftrap is om 14.00 uur. Barry van der Hooft Vlissingen 11 Na negen duels hebben de mannen van Forza Schouwen Duiveland pas elf punten ver zameld. Fusion, zaterdag de tegenstander in Bruinisse, heeft slechts één punt meer. Twee weken geleden won Forza de thuiswedstrijd tegen Hands Up (negende) met 3-1. -Paul Kleinepier L6lANp SPQ/ Doek valt voor Zeeland Sport Sellam. „Het is echt zonde. Zeeland Sport is een te kleine vereniging om overeind te kunnen houden. We hebben er van alles aan gedaan, ook met de eerste selectie, maar het heeft niet mogen baten." De komende maanden worden voor de trainer en zijn spelers dus een soort af- scheidstournee. „De spelers moeten zor gen dat ze zichzelf op de kaart zetten", weet Ben Sellam. „Ze kunnen nu denken dat ze er met de pet naar kunnen gooien, maar we gaan juist het tegenovergestelde doen. We willen zo hoog mogelijk eindigen en met goed voetbal het laatste seizoen van Zeeland Sport op de juiste manier af sluiten." Nu duidelijk is dat Zeeland Sport aan het eind van dit seizoen ophoudt te bestaan, weet Salim Ben Sellam dat hij op zoek moet naar een nieuwe club. De trainer, die momenteel de cursus Uefa B volgt, vindt het heel erg jammer dat het doek valt voor Zeeland Sport. „Maar het komt natuurlijk niet als een complete verrassing", zegt Ben Het clubgebouw van Zeeland Sport, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 82