'Ondernemers mogen ook betalen aan VVV' on the roof Lara van Son is Kapelles nieuwe kinderburgemeester Inspiratiesessie over toekomst Poelbos 7 Ideeën waren er gisteren genoeg over de toekomst van het Poelbos. Daar werden plannen bedacht. Van voedselbos en natuurbeg raaf plaats tot windturbine. KAPELLE Er klinkt gegil, gejuich en applaus tegelijk als Lara van Son in de raadzaal in Kapelle tot nieuwe kinderburgemeester verkozen wordt. Gisteren be haalde ze van de zes kandidaten de beste resultaten op drie onderdelen: jezelf presenteren, een quiz over de gemeente en een speech voor publiek. Met name op dat laatste onderdeel scoorde Lara punten, vond de jury. En een goede kinderburgemees ter moet zelfverzekerd zijn en inhoudelijk een goed verhaal hebben. Omdat het thema gezonde voeding en leefstijl was, pleitte ze onder meer voor het verko pen van smoothies en fruitrepen in sportkantines. „In plaats van friet en snacks." Smoothies Ook verbaasde ze zich erover dat er op de kinderdisco's op haar school zoveel limonade werd geschonken. „Dat kunnen ook gezonde drankjes zijn." Ter illustra tie deelde ze een dienblad vol gezonde smoothies uit. Oók aan de jury. Geen omkoping, lachte ze, maar ze vond het erbij passen. Lara nam de ambtsketen over van Ezra Riedijk, die afgelopen jaar kinderburgemees ter was. Bij de nieuwjaarsreceptie op 2 januari zal ze voor het eerst 'in functie' aanwezig zijn. Hoewel ze de dag voor haar benoeming 'doodzenuwachtig' was, ziet ze het met vertrouwen tegemoet. „Als mijn speech hier lukt, moet het daar ook wel lukken." Eén punt keerde steeds maar terug op de agenda's van de dorpsraads vergaderingen in 's-Heer Hen drikskinderen en 's-Heer Arends- kerke: het Poelbos. Dan ging het over de slechte staat van de paden, de woekerende begroeiing of de so ciale onveiligheid. Een riedeltje wat zich herhaalde. Tot de dorpsraden het anders aanpakten en de boel omdraaiden. De klachten werden dromen, uitgewerkt tijdens een bij eenkomst gisteren in het Heer Hendrikhuis. Een natuurbegraafplaats. Een voedselbos vlak bij 's-Heer Hen drikskinderen, waar veel eetbare planten en struiken staan. En een windturbine om het nog aan te leg gen bedrijventerrein Poel V te voorzien van elektriciteit. Als het aan de aanwezigen lag, zou het Poelbos er straks heel anders uit zien. „Ik ben verrast door de kwali teit van de plannen", zegt Marten Wiersma van de dorpsraad 's-Heer Hendrikskinderen. „Je kunt wel zeggen dat het Poelbos leeft." Ik ben verrast door de kwaliteit van de plannen Behalve bewoners van de twee aan liggende dorpen waren ook afge vaardigden van gebruikers van het bos aanwezig. Zoals van een vogel werkgroep en mountainbikeclub. Ook de gemeente Goes en Staats bosbeheer waren ter plaatse, net als de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) die de inspiratie sessie begeleidde. Hoewel het - nog los van de kos ten - voor sommige ideeën wel eens een moeilijk verhaal kan worden, zat er ook het een en ander bij waar Staatsbosbeheer op korte termijn wél wat in ziet, oordeelt Jan Janse van Staatsbosbeheer, de eigenaar van grootste gedeelte het bos. „Bij voorbeeld het dichtgroeien van het bosgebied bij de hoogspanningsto ren en de slechte kwaliteit van de paden. Daar kunnen we wat mee." Een moeilijker punt is bijvoorbeeld de natuurbegraafplaats. Zo'n plaats zou alleen ingericht kunnen wor den op wat nu landbouwgrond is omdat de bodem in het bos onge schikt is. „We moeten nu de stap maken van idee naar plan", zegt Willem van der Bijl van de dorpsraad 's- Heer Arendskerke. „En zo'n plan moet draagvlak hebben in beide Klachten over het Poelbos bléven maar terugkeren bij de dorpsraden dorpen." Zijn 'collega' Wiersma vult aan: „Daarom gaan we de standpunten in het dorp peilen. Want dit zijn veertig mensen die iets vinden. Wat vinden ze er in het dorp van?" Wethouder Izak Vogelaar maakt zich zorgen over de financiering van het VW-kantoor in Yerseke. Hij hoopt dat ondernemers hun verantwoordelijkheid nemen en gaan meebetalen. Het VVV-kantoor stevent in 2018 af op een tekort van 5.600 euro. De hoofdoorzaak is de sub sidie van het Mosselbureau, die enkele jaren terug is verlaagd van 15.000 naar 7.500 euro. „Dit jaar neemt de VW het tekort nog voor haar rekening, maar voor de ko mende jaren maak ik me zor gen." De gemeente subsidieert het toeristenkantoor jaarlijks met zo'n 20.000 euro „De revenuen komen vooral bij de ondernemers terecht. Wij als gemeente kunnen niet tot in de lengte van jaren de enige financierder zijn van de VW." Vogelaar wil in overleg met de VW om de openingstijden aan te passen. Uit een onderzoek naar Yerseke als toeristische bestem ming blijkt dat ondernemers vin den dat het kantoor te weinig open is. „Vooral de sluiting tussen de middag en op zondag wordt genoemd." Mogelijk wordt de opening in de zomer verruimd en in de winter teruggebracht. jrjrjrjr THOMAS AC DA ONTROERT' CHASSÉ I THEATER 16 JAN T/M 4 FEB CHASSE.NL donderdag 14 december 2017 BE Lara van Son wordt omringd door vriendinnen na haar benoeming tot kinderburgemeester in Kapelle. fotomarcelledavidse Poelbos, van klacht naar droom Michiel Bouwman 's-Heer Hendrikskinderen -Marten Wiersma, dorpsraad 's-Heer Hendrikskinderen Joeri Wisse Yerseke alliantie I GEPRODUCEERD DOOR STAGE ENTERTAINMENT NEDERLAND Fiddler, nPTPiPRDAAP DE VOLKSKRANT TROUW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70