OZCAN AKYOL Goudvis in te kleine kom verhuist onder dwang van politie 6 Zeecruises nü met 10% korting Column Y Geweldig nieuws: de mon sters van het Europees Par lement krijgen het toch niet voor elkaar om het broodje döner zoals wij dat kennen te ver bieden. Door fosfaat aan hun producten toe te voegen, houden onderne mers het vlees lekkerder, sappiger en valt het niet van het spit, maar dat is een doorn in het oog van een aantal Europarlementariërs, omdat de hulpstof mogelijk scha delijk kan zijn voor de gezond heid. Daarom wilden ze het feno meen dus verbieden. Tevergeefs. Als het over integratie gaat, ver dient de dönerboer iets meer waardering. Turkse (fastfood)res- taurants zijn bij uitstek de plek waar mensen van verschillende culturen met elkaar in aanraking komen, doordat de liefde voor de vette hap universeel is. Wat het broodje zo bijzonder maakt, is dat ik regelmatig mensen tegen het lijf loop, bijvoorbeeld na een avond stappen, die een hart grondige hekel aan de multicultu rele samenleving hebben, maar zich toch weinig principieel laven aan het geschaafde vlees met vele kruiden. Een broodje döner zou cultureel erfgoed moeten worden - net als knoflooksaus, trouwens. We kun nen namelijk helemaal niet meer zonder. De Rotterdamse uitvinding. Een bakje met döner, sla, patat en kaas. Persoonlijk vind ik het gerecht niet te hachelen, maar ik heb zel den zoveel verschillende mensen gezien, van lamlendige studenten tot hardwer kende bouwvakkers, die bij elkaar kwamen om ergens in een tentje met exotische naam even snel de hele bups naar binnen te schrokken. Ze zeggen dat sport ontzet tend verbroe dert. Het zal wel. Ik denk dat een broodje döner evengoed die kwa liteit herbergt - misschien nog wel meer. Als de stap om contact te zoeken met iemand van een andere cul tuur iets te groot voelde, dan was er gelukkig nog altijd een Turks restaurant, of groenteboer, waar oorspronkelijke Nederlanders met hun nieuwe landgenoten konden kennismaken. over fosfaat - waarvan trouwens helemaal niet bewezen is of het écht in deze dosering schadelijk is, daar zal de voedselwaakhond EFSA nieuw onderzoek naar doen - maar dan gaan ze voorbij aan de unieke waarde die het product kent. Dus laat ze in Europa het broodje met iets meer respect en waardering benaderen. Dat ver dient het namelijk. Het broodje zou cultureel erfgoed moeten worden Verbouwereerd was mede-eige naar Nicole Kotter, ze runt de winkel samen met haar man, toen de politieauto voor hun zaak stopte en twee agenten de winkel binnenstapten. „Ze hadden een melding gehad over de vis. Wij dachten meteen aan de gebakken vis, de haring, zalm of paling. Maar nee, het ging om de kom..." Kotter kon kiezen: óf een gro tere kom voor de vis óf de kom moest weg uit de winkel. Ze koos voor het laatste. „Ik dacht nog: slaan jullie ons kleine visje in de handboeien? Dat nog net niet." „We moesten er ook wel om la chen, maar bijzonder blijft het natuurlijk wel. Ik heb de goudvis thuis even in een vissenkom ge stopt, maar die was nog veel klei ner. In de huidige kom kan hij in elk geval flink omhoog en omlaag zwemmen", aldus Nicole. Op nieuw begint ze te lachen. „Ik kan er nog steeds niet met mijn hoofd bij, ook dat agenten hiervoor op pad worden gestuurd." Emil Baveld, chef van het poli tieteam Noordoost-Twente, snapt dat de eigenaars van de viswinkel zijn geschrokken. „Feit is wel dat wij als politie serieus met dit soort meldingen moeten omgaan, daar valt dus ook dier en welzijn onder", aldus Baveld. „Een vis moet voldoende bewegings ruimte hebben en dat hebben we de mensen uitgelegd." reizen enl donderdag 14 december 2017 GO @ÖzcanAkyol Brood e döne En wat te denken van kapsalon? Ze kunnen in het Europees Par lement wel zitten bakkeleien De eigenaren van Visgilde Kot ter schrokken zich afgelopen dinsdag dood toen de politie plotseling binnenkwam om een goudvis 'in de boeien te slaan'. De reden: een te kleine vissenkom. Engelbert Heideman Oldenzaal A Nicole Kotter werd gesom meerd om de bewuste te kleine vissenkom direct uit haar winkel te verwijderen, foto robin hilberink Stip Reizen bestaat 10 jaar in 2018!! En om dat alvast te vieren, doen wij een ludieke actie: 10 dagen lang, 10 korting op alle zeecruises... Dat is nog eens een mooi cadeau voor onder de kerstboom. De kortingsactie loopt van 13 december 2017 t/m 22 december 2017, zolang de voorraad strekt. De keuze is reuze. Gaat u de wijde wereld in met bijvoorbeeld de 21-daagse cruise Grand Voyage van Dubai naar Europa van 1549 nu voor 1394? Natuurlijk kunt u ook dichterbij cruisen, bijvoorbeeld met de 8-daagse cruise Dubai, Oman Abu Dhabu van 739 nu voor 665 of 8-daagse All Inclusive Cruise HMMMMfP Middellandse Zee van 729 nu voor 656. Pak deze kans voordat het te laat is! MfflMfflljjfjM Kijk voor nogméér voordelige zeecruises op onze website! stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor alle actievoorwaarden. 8-daagse Dubai, Oman Abu Dhabi van 73 Incl. vliegreis, cruise per Costa Mediterranea stipreizen.nl/crcuab 8-daagse Canarische Eilanden Deluxe van 73 Incl. vliegreis, semi-All inclusive, cruise per AIDAprima stipreizen.nl/crattb 9-daagse All Inclusive Caribbean vai Incl. vliegreis, cruise per MS Zenith stipreizen.nl/crpcbb 8-daagse Italië, Spanje Frankrijk vai Incl. vliegreis, cruise per MSC Divina 4* stipreizen.nl/crmwdb 8-daagse All Inclusive Middellandse Zee vai Incl. vliegreis, cruise per MS Sovereign stipreizen.nl/crpsob 8-daagse Cruise Griekse Eilanden vai Incl. vliegreis, cruise per Costa neoRivièra stipreizen.nl/crcbnb 22-daagse Grand Voyage van Dubai naar Mallorca van 1899 voor Incl. vliegreis, 1 nacht in Dubai, cruise per AIDAstella stipreizen.nl/cradpb 16-daagse Grand Voyage van Caribbean naar Europa van 1199r voor Incl. vliegreis, cruise per Costa Pacifica stipreizen.nl/crcpab voor voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6