'Geen winkel of acht man in een huisje' Geen probleem! Vloerverwarming? 6 Scheepswerf Reimerswaal is een optie Parket? De kantoren en loodsen van de dit voorjaar gedeeltelijk verhuisde werf zouden verbouwd kunnen worden tot een 'hotel' dat plaats zou kunnen bieden aan 200 tot 250 werknemers. Mededirecteur lan de Jager bevestigt de interesse van zijn bedrijf, maar hij benadrukt dat nog niets is gekocht en de gemeente zich nog niet over het plan heeft uitgesproken. De Jager heeft alleen interesse in de gebouwen. De kade zou mogelijk kunnen worden over genomen door de Sinkegroep. De Jager Detachering is ook bezig met de voorbereiding van de uit breiding van voormalig hotel het Klooster van Rilland. Het bedrijf wil aan de achterzijde twee vleu gels aanbouwen zodat het aantal plaatsen toeneemt van 200 tot 400. De gemeenteraad is twee weken geleden in een besloten bijeen komst door het college bijgepraat. Volgens Jan de Jager zijn de buren positief nadat in overleg het plan op enkele punten is aangepast. Bij de eerdere uitbreiding van 130 naar 200 lieten zij ook weten geen over last te ondervinden van het hotel. Tijdens de piekdrukte moesten we tot ver in Brabant vakantie huisjes huren Wethouder Jaap Sinke is verrast door het plan voor de scheepswerf. „Het past wel in ons beleid om ook aan de westkant van Reimerswaal een grootschalige locatie te zoe ken." Aan de werf zitten volgens Sinke 'best wat haken en ogen', maar de locatie biedt volgens hem ook kansen. Hij wacht nadere ge sprekken en uitgewerkte plannen af alvorens een definitieve mening te vormen. Volgens De Jager is zowel voor uitbreiding in Rilland als een tweede locatie in het westen vol doende vraag. „Nu zitten we in een rustige periode en moeten we al voor tweehonderd mensen huis vesting extra huren. Tijdens de piekdrukte in de oogstperiode moesten we tot ver in Brabant va kantiehuisjes huren om iedereen kwijt te kunnen." Hoedekenskerke De Jager Detachering bezit naast het hotel in Rilland ook enkele woonhuizen en vakantiehuisjes. Verder heeft het bedrijf een grotere locatie in Wolphaartsdijk (32 plaat sen) en is een nieuwe locatie in Hoedekenskerke in aanbouw. Op de plek van het voormalige hotel Westerschelde wordt in mei een gloednieuw gebouw opgeleverd dat plaats biedt aan veertig mensen. „Mensen mogen hun voorkeur uit spreken, daaruit blijkt dat de mees ten graag in het hotel verblijven", aldus De Jager. Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal is een dag na de ver trouwelijke vergadering over de uitbreidingsplannen van De Jager Detachering in Rilland met de di rectie naar het hotel in Rilland ge gaan om te controleren of er een winkel aanwezig was. Volgens Weststrate had Thea La- ban (WD) dat gezegd, ook stelde ze dat huisjes voor vier personen door acht mensen worden gebruikt. Weststrate wilde van beide zaken het waarheidsgehalte controleren. Hij zegt niets te hebben gevonden dat op een winkel of overbewoning wijst. „Ja, een frisdrankautomaat in Rilland. Maar van de weekendtas sen die blijkbaar in de gang van de huisjes op de Kijkuit in Yerseke klaar zouden staan voor het geval er controles zouden komen, heb ik niets gezien." Laban zegt desgevraagd nog steeds achter haar uitspraken te staan. Ze zegt dat ze die eerder ook in openbare vergaderingen heeft gedaan en dat gesprekken met werknemers van De Jager daarvoor de basis zijn. www.tmcwoonwinkels.nl Maakt wonen leuker IN DE REGIO Lezing over oorsuizen ASG houdt kerstmiddag Show met kleindieren MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 14 december 2017 BE 'Tweede hotel voor arbeidsmigranten' Eén van Zeelands grootste uit zendbureaus voor buitenlandse arbeidskrachten, De Jager Deta chering uit Yerseke, is hard op zoek naar een plek voor een tweede grootschalige locatie in Reimerswaal. Het bedrijf onder zoekt of het voormalige terrein van Scheepswerf Reimerswaal in Hansweert uitkomst kan bie den. Joeri Wisse Rilland - Jan de Jager, mededirecteur Joeri Wisse Yerseke TMC GOES MARCONISTRAAT 13 - (0113) 22 41 02 GOES Joan van Baerle geeft vandaag, don derdag, een lezing over oorsuizen (foto) in Bibliotheek Goes. De aanleiding is haar boek 'Gevan gen in Geluid' over de strijd van haar dochter Gaby Olt- huis, die enkele jaren geleden eu thanasie kreeg van wege een ernstige vorm van oorsuizen. Belangstellenden zijn van 14.30 tot 16.00 uur welkom in Bibliotheek Goes, Oostwal 34. De toe gang is gratis. WILHELMINADORP De ASG houdt van daag, donderdag, een kerstmiddag voor haar leden in Wilheminadorp. Het optreden van de band Friends of Folk wordt afgewis seld met verhalen door de Zeeuwse verteller Frans van der Heijde. De bij eenkomst begint om 14.00 uur en om 17.30 uur is er een maaltijd. KAPELLE KPS Zeelandia houdt vrijdag en za terdag de jaarlijkse kleindierenshow in Kapelle. Er worden vijfhonderd dieren geshowd. Konijnen, cavia's, hoenders, dwerghoenders, watervogels, sier- vogels en sierdui- ven zijn er te zien. Vrijdag van 08.30 tot 20.30 uur en zaterdag van 09.00 tot 15.00 uur. Adres: Dijkwelse- weg 38a. De toe gang is gratis. WAARDE Zo'n tweehonderd vrijwilligers uit de gemeente Reimerswaal zijn gistermiddag in het zonnetje gezet. In dorpscentrum MeerWaarde bedankte burgemeester José van Egmond de mensen die zich vaak al vele jaren belange loos inzetten als vrijwilliger binnen een club, vereniging of kerk. Behalve een gezellige vrijwilligersmiddag met een hapje en een drankje, kregen alle Reimerswaalse vrijwilli gers ook nog een kerstattentie, fotomarcelledavidse BIEZELINGE Opstandingskerk, 10.00-11.30 uur: In- loopochtend Tref punt GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur: In- loopochtend in kerk met koffie of thee; Buurthuis de Pit, 09.30-11.30 uur: Di gitaal Café; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur: In loopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur: Wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht; Van der Valk Hotel, avond: Nationaal Ouderenfonds houdt kerstdiner; Wijkcentrum De Pit, 19.30 uur: Jonge rentheatergroep De dRang speelt de voorstelling 'Oos- terschelde'; Theater de Mythe, 20.00 uur: Cabaret Maikel Harte HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur: Week markt; 09.30 uur: Wandelen in groepsverband; Bibliotheek, Sten geplein, 10.00-12.00 uur: Digitale inloop ochtend; Hoefbladstraat 1, 11.00-12.00 uur: Gratis sporten onder begeleiding in de Beweegtuin KRABBENDIJKE Bibliotheek, 10.00- 12.00 uur: Digitaal inlooppunt KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: Se- niorenYoga; Bibliotheek, 18.00- 19.00 uur: Spreek uur burgemeester José van Egmond SINT ANNALAND Bibliotheek, Schoolstraat 34, 16.00-17.00 uur: e- Book spreekuur SINT PHILIPSLAND Hervormde Kerk, 19.30 uur: Seminar ds. Henk Poot over 'Jeruzalem' WILHELMINADORP Wilhelminahuis, 14.00 uur: Kerst middag ASG met Friends of Folk YERSEKE Bibliotheek Moer- zicht, 10.00-12.00 uur: Digitaal inloop- punt; Grand Café Moer- zicht, 14.30-16.00 uur: Creamiddag. VRIJWILLIGERSDAG Mooie en kwalitatief hoogwaardige houtenvloeren. Legservice met eigen parketteurs die het vak verstaan. Traditionele tapisvloer of een mooie multiplank, het is allemaal mogelijk naar eigen maat en kleur. Renovatie van jouw parket. Groot assortiment wat geschikt is voor vloerverwarming.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69