'Tweede hotel voor arbeidsmigranten' on the roof Pontes Pieter Zeeman presenteert voorstelling 'Alleen Samen' 7 Nerds, fangirlsen coole gasten. Die duiken allemaal op in het nieuwe schooltoneelstuk van Pontes Pieter Zeeman. Een voorstelling die helemaal door leerlingen zelf wordt gemaakt. Zouden ze het puur voor de studiepunten doen, dan kon je Veerle Soeters, Britney Bouwman, Nanne Gelderblom en Ilse Dirk zwager uit 6 vwo van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee wel opdwei len. Maar een toneelstuk op poten zetten, heeft met veel meer dan studiepunten alleen te maken. „Dit is gewoon heel erg leuk om te doen." De spelers (14 in totaal) druppe len de repetitieruimte binnen. Even opwarmen, tekstrepetitie en dan met een scene aan de slag. Achter de schermen wordt hard gewerkt aan het schooltoneelstuk 'Alleen Samen', dat maandag 5 en woensdag 7 februari in het au ditorium van de Zierikzeese school wordt opgevoerd. Volledig in elkaar gezet en geregeld door leerlingen. 'Alleen Samen' gaat over een meisje dat door verhuizing terecht komt tussen verschillende groe pen in haar nieuwe klas. Tussen de nerds en de barbies, de coole gas ten en de fangirls. De hoofdper soon probeert tussen al die aparte groepjes in een eigen plekje te be machtigen. Zonder haar identiteit te verliezen. „Er zit wel een bood schap in. Er valt iets uit te halen", denkt Britney. Veerle: „En het is herkenbaar. Je komt allemaal wei eens in zo'n situatie terecht waar je niemand kent en waar je jezelf moet zien te redden." De vier meiden maken het schooltoneelstuk als profielwerk stuk, een verplicht onderdeel in het eindexamenjaar. Nanne en Ilse (organisatie) doen dat voor het vak Management Organisatie. Veerle en Britney (script en regie) voor Nederlands. Per persoon moeten ze 80 uur in hun profiel werkstuk steken. „Dat hebben we nu al gedaan, dus we gaan de 160 wel halen. Maar liever dat dan 80 uur aan een profielwerkstuk be steden dat je niet leuk vindt. Dit is toch meer een hobby voor ons." Veerle en Britney deden allebei al aan toneel. Toen Jelt Pekaar en Liever 160 uur in dit dan 80 uur stoppen in iets watje niet leuk vindt Anton de Vlieger vorig jaar het schooltoneelstuk - een oude Pon- testraditie - nieuw leven inblie zen, waren ze er als de kippen bij om mee te spelen. Het tweetal be sloot de traditie dit jaar voort te zetten en vroeg Ilse en Nanne de organisatie op zich te nemen. Geen overbodige luxe, weten ze inmiddels. Audities, geluid, cate ring, grime, rekwisieten: het moet allemaal geregeld worden. „We dachten: ah, dat doen we wel even tussendoor. Maar er komt zoveel meer bij kijken dan we van tevo ren hebben bedacht. We waren in het begin zelfs nog bang dat we niet aan onze uren zouden ko men", lachen Ilse en Nanne. Met die uren komt het wel goed. En ook qua leerervaring heeft 'Al leen Samen', anderhalve maand voor de première, al veel opgele verd. „Leiding geven, improvise ren, snel handelen", sommen de vriendinnen spontaan op. En vooral ook doorgaan. Er met de pet naar gooien, is er niet bij. Want een mislukt werkstuk op papier is toch wat anders dan een profiel werkstuk op de planken. „Dat geeft wel een extra drive. Je wilt niet voor schut staan. En we hopen ook dat we straks de spelers zien genieten. Die hebben er allemaal hard voor gewerkt." Eén van Zeelands' grootste uit zendbureaus voor buitenlandse arbeidskrachten, De Jager Deta chering uit Yerseke, is hard op zoek naar plek voor een tweede grootschalige locatie in Reimers- waal. Het bedrijf onderzoekt of het voormalige terrein van Scheepswerf Reimerswaal in Hansweert uitkomst kan bieden. De kantoren en loodsen van de dit voorjaar gedeeltelijk verhuisde werf zouden verbouwd kunnen worden tot een 'hotel' dat plaats zou kunnen bieden aan 200 tot 250 werknemers. Mededirecteur Jan de Jager bevestigt de interesse van zijn bedrijf, maar hij bena drukt dat nog niets is gekocht en de gemeente zich nog niet over het plan heeft uitgesproken. De Jager heeft alleen interesse in de gebouwen. De kade zou mogelijk kunnen worden overgenomen door de Sinkegroep. De Jager Detachering is ook be zig met de voorbereiding van de uitbreiding van voormalig hotel het Klooster van Rilland. Het be drijf wil aan de achterzijde twee vleugels aanbouwen zodat het aantal plaatsen toeneemt van 200 tot 400. jrjrjrjr THOMAS AC DA ONTROERT' CHASSÉ I THEATER 16 JAN T/M 4 FEB CHASSE.NL donderdag 14 december 2017 3D Toneel is meer dan studiepunten Esme Soesman Zierikzee - Britney Bouwman Kaarten voor 'Alleen Samen' op maandag 5 en woensdag 7 fe bruari zijn verkrijgbaar aan de kassa voor 6 euro. Wie kaarten reserveert, betaalt 5 euro. Meer info via: ponteszeeman.mwp.nl. Joeri Wisse Rilland A Ilse Dirkzwager, Nanne Gelderblom, Veerle Soeters en Britney Bouwman (vlnr) doen een opwarmoefening in de aula van gebouw Noord, waar elke dinsdag wordt gerepeteerd. Op de achtergrond kijken de spelers toe. fotodirk jangjeltema alliantie I GEPRODUCEERD DOOR STAGE ENTERTAINMENT NEDERLAND Fiddler, nPTPiPRDAAP DE VOLKSKRANT TROUW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62