Respect voor patiënt die polio te lijf ging i Menselijk drama in prachtige overzichtsshots K3-chaos op volle zee 7 il y W Sg££:T^ 4*, k'- BREATHE pt v,r« aj: 4_' -V? -■•-4f JF&Zjti Andrew Garfield vertolkt de rol van de door polio verlamd geraakte Robin Cavendish, fotos filmdepot van deze rollen wegen veel zwaar der dan wanneer ik een normaal mens zou spelen." Zijn ervaring kwam Serkis goed van pas toen hij begon aan zijn tweede speelfilm als regisseur, een nieuwe acteursversie van Jun gle Book, die volgend jaar in de bioscoop verschijnt. Deze film zit vol performance capture-rollen. De cast is imposant: Cate Blan- chett, Benedict Cumberbatch en Christian Bale doen mee. Zo zal de eerste als de slang Kaa te zien zijn. Zelfheeft Serkis zich de rol van de bruine beer Baloe toege- eigend. „Het verschil met Breathe kan niet groter zijn. Ik vond het een grote technische uitdaging om dit voor elkaar te boksen met zulke gerenommeerde acteurs. Die film is voor mij een groot exa men en kan mijn carrière volledig op de kop zetten." Human Flow K3 Love Cruise Het is begrijpelijk dat deze docu mentaire 140 minuten moet du ren; de Chinese kunstenaar, acti vist en filmer Ai Weiwei trok met z'n team de aarde over om vluch telingen en migratiestromen in beeld te brengen. Van de aan komst van Syriërs op wrakke bootjes op Lesbos tot de vrijwel dichtgetimmerde grens tussen Mexico en de VS; van de bezette Palestijnse gebieden tot Afrika nen op drift midden in een helse zandstorm. In dit mammoetpro ject wordt duidelijk dat mensen altijd al om uiteenlopende rede nen huis en haard verlieten en dat in de toekomst zullen blijven doen. Hoe gaan we daarmee om? Hoewel de vluchtelingenverha- len vanzelfsprekend doel treffen, worden valse emoties vrijwel ach terwege gelaten. Vooral de oog strelende overzichtsshots vanuit de lucht die de mensenstromen in kaart brengen, zijn fantastisch. Denk aan een megaberg rode red dingsvesten, ontelbaar veel hutjes in het grootste vluchtelingen kamp op aarde en de stoet kleur rijke bussen die gevluchte Afgha- nen vanuit Bangladesh weer thuis brengen. Of er nog een 'thuis' is, blijft onzeker. - Marieke Nieuwdorp Klaasje, Hanne en Marthe stap pen voor een optreden aan boord van een cruiseschip. Ze hopen op een fijn vakantiereisje, maar de komst van een magische elf uit de ketting van Klaasje zorgt voor chaos. Hij heeft nog een appeltje met K3 te schillen. Toegegeven, deze K3-verfilming vormt een verbetering op de bordkartonnen verfilmingen van Kabouter Plop niveau. Nog steeds is het acteer werk mager, maar deze mega- populaire franchise die vele kleu termeisjes wildenthousiast maakt, is geprofessionaliseerd. Dat geldt zowel voor het camera werk en de locatie - de statige ss Rotterdam - als voor de modern aandoende, kleurrijke cast. Dat de 'jongedames niet mogen rennen' en op de gangen en naar hun ka juit verbannen worden als stoute kleuters, wringt nog altijd in combinatie met verliefd worden op de man van je leven die je 'zachte zoenen' geeft. Het zal de piepjonge fans worst wezen: ze zullen hun ouders wederom tot het uiterste drijven door dit voor volwassenen weinig uitdagende avontuur op repeat te willen be kijken. Wen er maar aan. - M.N. donderdag 14 december 2017 GO s 0*j+- iU» V *i<4 DRAMA Regie: Andy Serkis. Hoofdrollen: Andrew Gar field, Claire Foy en Hugh Bonneville. Speelfilms met personages die een ernstige ziekte onder de leden hebben, raken altijd één of meer gevoelige snaren. Als het gegeven ook nog echt is gebeurd, weegt het drama nog zwaarder. Aan deze voorwaarden vol doet het regiedebuut van acteur Andy Serkis. Hij stuitte op het aangrijpende verhaal van theehandelaar Robin Cavendish, die in de jaren 50 in Kenia polio op liep en in die tijd meteen ten dode was opgeschre ven. Maar door zijn vinding rijkheid en doorzettingsver mogen bleef Cavendish, die onder meer een rol stoel met beademingsap paraten uitvond, tegen alle verwachtingen in nog tien tallen jaren leven voordat de ziekte hem fataal werd. Breathe heeft alle kenmer ken van een tranentrek kend melodrama. Zeker omdat de film voor een groot deel draait om de liefde tussen Cavendish (fraaie rol van Andrew Gar field, de voormalige Super man) en zijn vrouw (ge speeld door Claire Foy, be kend als Elizabeth II uit The Crown) die aan zijn zijde blijft staan. Gelukkig heeft Serkis zijn film ook volgestopt met geestige momenten vol ty pische droge Britse humor die zijn film ook licht en luchtig maken. Wat de re gisseur duidelijk wil vertel len, is in hoofdzaak een heldenverhaal over een man die vanuit zijn ziekbed zijn dood jarenlang suc cesvol te lijf ging. Daarmee dwingt Serkis, ook al is zijn film geen meesterwerk, alle respect af. - A.Z DOCUMENTAIRE Regie: Ai Weiwei. Ai Weiwei brengt vluchtelin gen en migratiestromen in beeld. FAMILIEFILM Regie: Frederik Sonck. Hoofdrol len: K3, Nicolette van Dam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51