Op weg naar kerst en meer 4 Pop Het in september verschenen derde album van Intergalactic Lovers kan nu al de boeken in als een popklassieker. Een successtory van vier Belgische vrienden die al een decennium de magie levend houden. Songs met een ruwe rand in soulverpakking Loepzuivere zang uit de Oekraïne Het avontuur begon meer dan tien jaar geleden met wat jammen rond het kampvuur van de scouting bij het Bel gische Aalst. Zonder plan, maar met het gevoel dat muziek de vriendschap alleen maar sterker maakt. „We hadden alle vier wel zo onze eigen muzikale helden en voor keuren, maar dat speelde geen rol. Er ontstond iets dat iedere persoonlijke smaak oversteeg", blikt gitarist Maar ten Huygens van Intergalactic Lovers op die beginperiode terug. „Achteraf besef je dat het met chemie te maken heeft. Je kent elkaar, verstaat daar door gemakkelijk de kunst om op el kaar in te spelen. Sterker nog, je in spireert elkaar. Zo ging dat jammen over in een bandgeluid en groeide het gevoel dat we samen iets hadden gecreëerd." Frontvrouw Met Lara Chedraoui hadden ze ook al een sterke zangeres en songwriter binnen de gelederen. Niet alleen een vaste, heldere stem, maar ook het charisma van een frontvrouw. Maar ten Huygens, Raf De Mey en Bren dan Corbey kwamen met muzikale Stiekem hoopten we toch dat de band in de toekomst ons levens onderhoud zou kunnen zijn ideeën, Lara voedde die nog eens ex tra met teksten. Stap voor stap ont stond een eigen repertoire. Genoeg voor een album. Op eigen kosten op genomen, leuk voor familie en ken nissen. Maar al snel bleek dat het de buutalbum Greetings and Salutations (2011) meer in zich had. De Belgische radio pakte het op. Recensenten spraken over internationale allure. België was al snel om, Nederland volgde een klein jaar later. En voor ze het wisten, stonden de vier vrienden in het voorprogramma van het, ook al Belgische, toonaangevende dEUS. Lara bleef haar duobaantjes hou den, de anderen studeerden om later in eigen onderhoud te kunnen voor zien. Maar ondertussen koesterden ze alle vier de ambitie om de muziek een belangrijke plek in hun leven te geven. Maarten: „Wat dat betreft zaten we op één lijn. En stiekem hoopten we toch dat de band in de toekomst ons levensonderhoud zou kunnen zijn. Met die blik vooruit ging er veel energie in het schrijven van nieuwe nummers zitten. Alsof er iets op het spel stond, werkten we aan een tweede album, naast studie en bij baantjes en een steeds vollere tour agenda. Ook met inmiddels een con tract van EMI, een major platenlabel, op zak. Langzaam groeit er dan ook een soort 'masterplan' voor de band. We beseften dat het hard werken is en niet alles van toeval of geluk af hangt. Wel dat we dat geluk met veel inspanning wat kunnen afdwingen. We stapelden ervaringen op, zowel op de podia als in de studio. Maar ook het plezier om samen muziek te ma ken en te zien welke kant het op ging, speelde een belangrijke rol. Je begint ergens aan en weet niet altijd waar het zal landen." Pinkpop Voor Intergalactic Lovers landde het tweede album nog mooier dan het debuut. Gevolg: meer touren en de grote festivals zoals Pinkpop, Pukkel pop, Crossing Border en Zwarte Cross prijkten op de nieuwe tourlijs- ten. De muziek die een basis heeft in jaren 80 en 90 krijgt op dat tweede album, Little Heavy Burdens (2014) nog meer dimensies. En waar nie mand na drie jaar wachten nog op re kende, is dat het in september van dit jaar verschenen derde album Exhale daar weer een schep bovenop doet. De band kreeg daarvoor producer Gil Norton (onder andere The Pixies, Counting Crows en Foo Fighters) in de schoot geworpen. Een grote naam, die liet weten graag met de Interga lactic Lovers samen te werken. „We hadden eerder gewerkt met de Duitse producer Thomas Harsem. Die was erg op details ingesteld. Nor ton is meer iemand van de grote lij nen. Dat gaf een gevoel van vrijheid, maar betekende ook dat er met wei nig studiotijd veel is bereikt. We had den zelf al veel voorwerk verricht en 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Pop Koor donderdag 14 december 2017 Voor succes moet je hard werken' René de Dreu 44 Maarten Huygens, gitarist Het is de tijd van de kerstconcer ten. Hiernaast een kleine selec tie: Kiev Koor Credo in Zierikzee, Christelijke Oratorium Vereniging Goes in Yerseke en de Meezing- kerstshow in Vlissingen. Voor wie iets heel anders wil: The Howlin' komt naar Middelburg en Jeroen Zijlstra naar Terneuzen. The Howlin' is een nieuwe naam voor een band die sinds 2011 als Ashtraynut aan de weg timmert. Met optredens bij onder andere De Parade, maar ook als support van Chef'Special en veel festivals maakte de band rond zanger Joël Gaerthé indruk. Een band met zes eigenzinnige muzikan ten. Dan krijg je dus al snel een mix van wat ieder bandlid mooi, leuk en belangrijk vindt. Soul, folk, hiphop, jazz, blues en rock vochten om voorrang. Dat is even zoeken geweest naar een eigen bandgeluid waarin dat alles op een goede plek kon vallen. Dat zoeken resulteerde in het schrijven van heel veel nummers, selecteren en in veelal akoestische sessies uit proberen van de resultaten. Met een nieuwe naam en EP geven Joël Gaerthé en zijn bandleden een vervolg aan wat al succesvol was ingezet. Wat in ieder geval nauwelijks veran derde is de stem van Gaerté die kraakt en schuurt als een old time soulveteraan. Sterke songs met een ruwe rand in soulverpakking. Met wat fanta sie komt Tom Waits in beeld. Donderdag 21 december, Ro buust Middelburg, 20.30 uur. Kiev Koor Credo komt naar Zierik zee voor een kerstconcert. Het ge zelschap, dat bestaat uit professio nele muzikanten, is opgericht in 2002. Het repertoire van het Oekraï ense koor is breed te noemen, met a capella muziek uit de 16de tot en met de 21ste eeuw. Het gezelschap wordt alom geroemd om haar loep zuivere, ge wijde koor zang. Woensdag, Nieuwe Kerk Zierikzee, 20.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48