r\ - t Onderzoek naar de 'achterkant' van Neelie Kroes Van Damme vs. Verhoeven r r 2 NEELIE Wonderstroom Een winterfestival met lichtjes en vuur, maar van het échte kerstgevoel blijft de organisatie af. Morgen is de aftrap van drie dagen Wonderstroom. Op de plek waar het begon: het Bellamypark. Uitgelicht acht. In veel gedaanten bijna altijd en overal aanwezig. Zeker op het toneel. I Daar loopt het met machthebbers zel den goed af. Toch ligt dat niet zozeer aan de macht zelf (die staat juist in hoog aanzien), maar aan de persoon die ermee omgaat. Alsof dat te scheiden zou zijn. al lang wachten was op het moment dat ook vrouwen hem zouden krijgen. Heel plastisch wordt dat ook wel omschreven als 'door het gla zen plafond breken'. Oftewel: de niet waar neembare, want officieel niet bestaande barriè res nemen die mannen opwerpen tegen vrou wen in machtsposities. Er zijn altijd wel iron ladies geweest (denk bij voorbeeld aan Elisabeth I), maar toch is het gla zen plafond pas versplinterd nadat het bedacht was, in de jaren 8o van de vorige eeuw. En één van de grote voorbeelden was Neelie Smit- Kroes. Het was niet haar eerste wapenfeit, maar laten we beginnen bij een begin: Neelie Kroes was van 1982 tot 1989 minister van Verkeer en Waterstaat in de kabinetten-Lubbers I en II. Als slot, de apotheose, noemen we haar functie als EU-com- missaris, van 2004 tot Wie is de 2014- persoon die met de macht omgaat? doe je overigens nooit alleen, maar dat ter zijde. Natuurlijk worden die ook wel genoemd in de door Suburbia gespeelde biografie. (Altijd link als de persoon in kwestie nog leeft...). Maar wat vooral naar voren wordt gehaald, is de vraag wie de persoon is die met de macht omgaat. Want dat willen ze bij geen enkel toneelgezel schap scheiden, natuurlijk. Dus wordt in Neelie geen onderzoek ingesteld naar de achterkant van de politiek, maar wel naar de achterkant van de persoon. Minister, bijna premier, EU-commissa- ris, ach. Maar echtgenoot, minnares, moeder: Bikkelhard? IJdel? Eerzuchtig? Rancuneus? Doorgeprikte mythes of verbrijzelde plafonds? Het zou allemaal kunnen. TOPDRIE BESTVER KOCHTE ROMANS 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN U Dvd Game Of Thrones I estival Wonderstroom I werd voor het eerst ge houden in 2013 en is de winterse variant op het festival Onder stroom in de zomer. „We hadden een suc cesvol jaar bij Cultuurwerf en er was budget over. We wilden de mensen ook in de winter naar de stad lokken en ook tijdens dit seizoen onze cul- tuurboodschap doorgeven", vertelt Pieter Ventevogel, projectleider festi vals bij Cultuurwerf. De eerste editie was meteen een succes, maar ein digde desondanks in mineur. „De eerste dagen hadden we mooi weer, maar de laatste dag begon het te stor men. Een aantal dingen kon daardoor niet doorgaan, vooral de acts met vuur. Twee tenten zijn bovendien ka pot gewaaid." In 2014 kwam daarom geen tweede editie van het festival. Maar Ventevo gel bleef niet bij de pakken neerzit ten. „Dankzij het Vlissingen 700 budget zijn we in 2015 toch weer be gonnen met Wonderstroom, maar dit keer in de Machinefabriek. Dat was een leuke, nieuwe plek. We heb ben een grote circustent opgezet in de grote hal en konden zo warmte creëren." Na die succesvolle tweede editie kwam er ook een derde aflevering van Wonderstroom. Het festival maakte vorig jaar echter niet de groei door waar de organisatie op gehoopt had. „De Xmas City Trail groeide wel, We zitten dichtbij De Piek. Daar gaan we dan ook afterparty's houden maar met de rest lokten we geen ex tra bezoekers. Dit jaar hebben we ei genlijk geen geld, maar mijn liefde voor dit festival is inmiddels zo groot geworden dat ik met veel tijd en moeite toch iets op poten heb weten te zetten." Cultuurwerf besloot om het festival net als de eerste keer door te laten gaan in het Bellamypark en krijgt daarbij steun van de onderne mers daar. „We wilden weer de stad in, maar op voorwaarde dat er een tent kwam die bestand is tegen het winterweer. De tent die er nu staat, is volledig wind- en waterdicht en lek ker warm. We kunnen een mooi feestje maken, ook als het winter weer is." Wonderstroom is volledig afhan kelijk van sponsors en bezoekersaan tallen. Cultuurwerf heeft er dan ook alles aan gedaan om een gevarieerd en aantrekkelijk programma aan de bezoekers te kunnen aanbieden. De vrijdag wordt weer geopend met de donderdag 14 december 2017 PZ Willem Nijssen is theaterliefhebber. Hij schrijft over toneelvoorstellingen. Wat: Neelie, biografisch toneel van Suburbia Waar: Studio A58, Middelburg Wanneer: donderdag 21 december, 20.00 uur Macht wordt zodanig positief beleefd, dat het Zij heeft krachtda dige besluiten geno men, absoluut. Dat Reageren? uitenthuis@persgroep.nl 1. De heilige Rita - Tommy Wieringa Colum nist van deze krant krijgt goede recensies voor zijn laatste boek (De Bezige Bij) CARLOS RUIZ ZAFÓN Het labyrint der geesten 2. Het labyrint der geesten - Carlos Ruiz Zafón Laatste boek in vierluik van geliefde Spanjaard (Signatuur) 3. De acht ber gen - Paolo Cog- netti In Italië be kroonde roman over jongens vriendschap (De Bezige Bij) Bron: CPNB B Carine Crutzen schittert als Neelie Kroes in Neelie. fotoclaudiakamergorodski Joeke Berg selecteert twee sterke mannen: Jean-Claude Van Damme speelt in een serie en Rico Verhoe ven krijgt een boek. En anders is er altijd nog de nieuwe Game Of Thrones op dvd. Het zevende seizoen van de hit serie Game of Thrones is uit op dvd en blu-ray. Kruip in deze don kere dagen voor kerst onder een dekentje op de bank en kijk nog een keer alle afleveringen van het nieuwste seizoen. Inclusief de bestbekeken opening en finale uit de geschiede nis van HBO. De schijfjes bevatten als extraatje een geanimeerd overzicht van de historie van The Seven Kingdoms en audiocommentaar bij elke aflevering. Net verschenen bij Warner Home Video. Winters, maar zonde kerststee Gertie De Boey 44 Pieter Ventevogel, Cultuurwerf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46