9 De sfeer bij Forza lijdt O O) 0) O 12 ZEELANI Bekerduels worden dinsdag gespeeld Van 't Westende naar World Masters Driebanders Zandee sluiten af met verlies VLISSINGSE CLUB SNEUVELT NA 62 JAAR De bekerduels die dinsdag werden afgelast worden komende week - als de weergoden meewerken - alsnog gespeeld. Van Kloetinge- Goes was al bekend dat het duel naar dinsdag 19 december (aftrap om 19.30 uur) was ver plaatst, hetzelfde geldt nu ook voor Hoek-Ba- ronie, EBOH-Vlissingen, Hoedekenskerke- Patrijzen, Papendrecht-RCS, Tholense Boys- Hoeven, Walcheren-ZSC'62 en FC De West- hoek-Heerjansdam. Deze wedstrijden in de derde ronde van de districtsbeker beginnen allemaal om 20.00 uur. Terneuzen-Philippine wordt op vrijdag 22 december gespeeld (ook 20.00 uur), Oranje Wit-Luctor Heinkenszand op zaterdag 23 december om 14.30 uur. Judoka Sam van 't Westende zal komend weekeinde zijn debuut maken bij de World Masters. Bij het eindejaarstoernooi, dat dit jaar in het Russische Sint Petersburg wordt ge houden, komen traditioneel de sterkste judo ka's per gewichtsklasse in actie. De 26-jarige Vlissinger staat momenteel twintigste op de wereldranglijst van de klasse -73 kilo en kan in het noordwesten van Rusland punten pakken om nog verder te stijgen. Nederland vaardigt dit weekeinde in totaal negen judoka's af naar de Masters. Het duel in de vierde divisie driebanden tus sen Zandee Kloetinge en nummer twee De Ossekop 2 uit Zundert eindigde in een over winning voor de bezoekers: 2-6. Daarmee zit de eerste seizoenshelft erop en volgt een korte winterstop voor de biljarters. Namens de thuisploeg won alleen Martin Capelle. Zijn teamgenoten moesten allemaal een nederlaag slikken. Piet Verschure had nog wel even zicht op een overwinning. Zijn tegenstander Daan Hanegraaf maakte het echter met een serie van vier uit (22-25). Daan Weststrate en Paul Bodbijl kregen nu klop. RBVM Ladies Futsal Badminton Op de eigen web site wordt Zee land Sport om schreven als de kleinste en ge zelligste voetbalvereniging in Vlissingen. Zo kan de club zich nog een paar maanden noemen, want aan het eind van dit seizoen valt het doek voor de zaterdag-vierdeklas ser. „Het bestuur heeft een volmacht van de meerder heid van de ledenvergadering gekregen om alles nu formeel voor te bereiden", zegt voor zitter Willem Alewijnse. „Het is doodzonde, maar Zee land Sport houdt op te be staan." Dat nieuws zong al een tijdje rond, want Alewijnse en zijn medebestuursleden de den niet geheimzinnig over de gang van zaken. Zeeland Sport heeft op dit moment nog drie seniorenteams in competitie - twee op zaterdag, één op zon dag - en kampt met een tekort aan vrijwilligers. „Een tijdje geleden viel een aantal vrij willigers vanwege een medi sche oorzaak weg. Ze zijn nu weer hersteld, maar het toont aan hoe kwetsbaar wij zijn", weet Alewijnse. „De vrijwilli gers die we nog hebben wor den er ook niet jonger op. Ik hoor vaak dat ik als voorzitter moet delegeren, maar hoe moet ik dat doen als er bijna geen vrijwilligers zijn?" Alewijnse is nu 21 jaar lid van het in 1955 opgerichte Zeeland Sport en een jaar of tien voorzitter van de club. Dinsdagavond vond een alge mene ledenvergadering plaats, waarbij zoals verwacht duide lijk werd dat het einde verhaal is. „Dat er maar achttien of ne gentien leden aanwezig wa ren, is denk ik tekenend voor de situatie van Zeeland Sport", zegt Alewijnse. „We hebben nu nog ruim vijftig spelende leden en een biljartafdeling met zo'n vijftien leden. Zij spelen op maandagavond in onze kantine hun competitie." Zeeland Sport heeft nog wel genoeg inkomsten, ook omdat de kantine gebruikt wordt bij wedstrijd van Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ). „Wij zorgen dat de kantine draait, JVOZ maakt gebruik Het bemensen van de kantine wordt steeds moeilijker. We zien de omzet terug lopen van de faciliteiten. Daardoor hebben we nog voldoende in komsten. Maar het bemensen van de kantine wordt steeds moeilijker. We zien de omzet terug lopen. We moeten ook iedere maand zo'n 500 euro af dragen aan de KNVB. Als we dat vol willen houden, zouden we de contributie enorm moeten verhogen. Dat werkt niet." GPC Vlissingen Natuurlijk is de afgelopen tijd naar allerlei oplossingen en alternatieven gekeken, maar het ei van Columbus is niet gevonden. Eerder dit jaar ketste een fusie met GPC Vlis singen af. De twee clubs wa ren lange tijd op de goede weg, maar werden het niet eens over onder meer het tijdspad. GPC wilde afgelopen zomer al fuseren, Zeeland Sport mikte op r juli 2018. Willem Alewijnse: „Dat was dus op heel korte termijn. Ge zien de beschikbaarheid van de vrijwilligers die dat moes ten gaan organiseren, gingen wij dat niet redden. Na de zo mer hadden we weer contact met GPC, maar hun bestuur was niet meer unaniem voor een fusie. Wij hadden nog wel de bereidheid om tot een fusie te komen, bij GPC was dat niet meer het geval." Op dat moment zag Willem Alewijnse de bui al hangen. „We moeten onze kop niet in het zand steken. Binnen nu en vijf tot tien jaar zullen we veel clubs zien die fuseren. Kijk maar eens in Zeeland naar het aantal samenwerkingsverban den bij de jeugd. Veel clubs kunnen het hoofd alleen niet meer boven water houden." Het bestuur van Zeeland Sport gaat de komende tijd in kaart brengen wat er allemaal gere geld moet worden, voordat in de zomer van 2018 de stekker er definitief uit wordt getrok ken. „We moeten naar lo pende contracten kijken, we moeten met de gemeente in gesprek, met de brouwer, de KNVB en nog een aantal an dere partijen. Tot het einde van het seizoen blijven wij een goede gastheer voor JVOZ en ook de avondvierdaagse zal weer vanuit onze kantine star ten. Maar daarna valt helaas het doel voor deze mooie club." Nooit eerder in het tienjarig be staan van de fusieclub verging het het keurkorps bij de mannen zo slecht als in de eerste negen duels van dit seizoen. Tegenslag bindt echter, blijkt in de Schouwse ge lederen. Rinie Boutens, die met Tonie van Breda en Ronald van Voorthuizen de training verzorgt, zegt aan zijn eerste optreden als oefenmeester bij een divisieteam nog steeds veel plezier te beleven. „Dit zijn leuke gasten die in de anderhalfjaar dat ik training geef altijd voluit zijn gegaan." donderdag 14 december 2017 VOETBAL JUDO Sam van 't Westende debuteert dit week einde op de World Masters, foto andre heus BILJARTEN Tijdens de kalendervergadering van TMZ werd in Heinkenszand met een positief gevoel teruggekeken op 2017. Er werden meer wed strijden gereden en ook het aantal renners nam opnieuw toe. De kalender voor 2018 ziet er als volgt uit. Maart: 3,10,17, 24,31 trainings wedstrijden in Kruiningen. April: 7 Ster Omloop van Nieuwland, 14 Goes, 21 Oudelande TMZ- kampioenschap, 28 Rilland. Mei: 5 Colijnsplaat, 10 Wemeldinge, 12 Ronde van Noord-Bever land, 14 Hulst, 22 Axel, 26 's-Heer Hendrikskin deren. Juni: 3 Aardenburg, 7 Zaamslag, 15 's- Heer Arendskerke, 16 Arnemuiden, 18 Zuid- dorpe, 24 Ovezande, 29 Kruiningen. Juli: 2 Kloosterzande, 6 Heinkenszand, 14 Yerseke, 18 Westkapelle. Augustus: 18 Waarde (individuele tijdrit), 25 Hansweert. September: 1 Calfven, 8 Zeeland Classic, 15 Wolphaartsdijk (slotkoers TMZ), 29 Hulst (samen met WAOD). PM I De rolstoelbasket ballers van RBVM spelen zaterdag in sporthal De Sprong in Middel burg hun vierde competitieronde. De eerste wed strijd start om 12.15 uur. RBVM bezet de eerste plaats en heeft nog geen verlies- punten. 5 Op zaterdag 6 de cember organi seert Ladies Fut- sal#14 in het Om nium in Goes de vijfde editie van het zaalvoetbal toernooi voor vrouwen. Dit jaar is er een samen werking met mu- ziekconcept LPSTCK, dat voor de muzikale om lijsting zal zorgen. 5 In 2018 worden in Zeeland vijf Grand Prix-badminton- toernooien voor de jeugd georga niseerd. Op 10 fe bruari in Middel burg, op 3 maart in Goes, op 17 maart in Kruinin gen en op 7 april in Vlissingen. Op 14 april vindt in Hulst de laatste Grand Prix plaats. Barry van der Hooft Vlissingen - Willem Alewijnse (58) Rini Boutens speelde jarenlang in de eredivisie. Met de volley ballers van Forza maakt hij nu moeilijke tijden door. foto ruben oreel Met elf punten uit negen duels sluiten de volleyballers van Forza de rij in de tweede divisie. Waar de resultaten ver achter blijven bij die van voorgaande jaren, blijft de teamgeest goed. Relativeren wordt met hoofdlet ters geschreven, hoewel er stille hoop op een onverwachte ommekeer is. Fusion, dat slechts één punt meer ver gaarde, is zaterdag de te klop pen ploeg. BRUINISSE a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40