II II 9 \CTIE VOOR BEHANDELING maag, en daarna een heel zware griep. Ik blééf maar ziek." Sinds april 2009 is ze niet meer naar school geweest. Ze onderging in de jaren erna alle mogelijke onder zoeken en behandelingen en zag talloze doktoren. Een tijdje werd gedacht dat ze ME had. „Er zijn heel veel verkeerde diagnoses ge steld." Pas in 2013 bleek dat Nicole de ziekte van Lyme heeft. Ze kwam er toen ook achter dat er fouten ge maakt zijn. „Eén van de artsen wilde al haar bloeduitslagen zien", zegt Nicoles moeder. „Toen bleek dat ze al in 2009 positief getest is op de Borrelia-bacterie (de bacte rie die Lyme veroorzaakt, red.). Dat was het meest verdrietige mo ment voor ons allemaal. Haar le ven is afgepakt. Die jaren komen nooit meer terug." Nicole: „Ik was zó boos. Ik had niet ziek hoeven zijn, als de artsen hun werk goed hadden gedaan." Achteraf vielen de puzzelstukjes in elkaar. „In de zomer van 2008 had ik een rare rode plek op mijn arm, een soort kring, maar ik heb daar nooit veel aandacht aan be steed. Waarschijnlijk kwam die plek door een tekenbeet. Ik deed aan openwaterzwemmen en zat vaak in het gras. Ik dacht dat het een muggensteek was." Ik heb geen leven. Alles is een uitputtingsslag Geen enkele behandeling heeft verbetering gebracht in Nicoles si tuatie. „Doordat de diagnose zo laat gesteld is, heeft de bacterie zo veel schade aangericht in mijn lijf. De Nederlandse artsen hebben me laten weten dat ik uitbehandeld ben." Nicole weet zich geen raad meer. „Op deze manier wil ik niet verder. Ik wil studeren, werken, sporten, de wereld zien, toekomst plannen maken. Dat heb ik al jaren niet kunnen doen." Haar allerlaatste hoop is geves tigd op een veelbelovende behan deling in Duitsland. „Die behan deling is gebaseerd op stamcelthe- Haar leven is afgepakt. Die jaren komen nooit meer terug rapie", legt Nicole uit. „Ze halen stamcellen weg, ma ken ze helemaal schoon en laten ze vermenigvul digen. De schone cellen, die teruggeplaatst wor den, moeten de slechte cellen opruimen. Je li chaam wordt eigenlijk gereset." De behande ling is succesvol: zo'n 85 procent van de Lyme-pa- tiënten geneest volledig. In al die jaren heeft de familie van Nicole alle be handelingen zelf moeten betalen, omdat de zorgver zekeraar niets vergoedt. De behandeling in Duitsland, die bijna 30.000 euro kost, kunnen ze niet zelf opbren gen. Het was Nicole zelf die met het idee voor een crowdfundingsactie kwam. „Het is een hele stap om mensen te vragen geld te ge ven", weet haar moeder. Het idee dat ze misschien beter kan worden, trok Nicole over de drempel. Ze lacht even als ze denkt aan een leven zonder ziekte. „Als die behandeling aan slaat, dan ga ik als eerste een dansje door de woonkamer doen. Dit is echt mijn allerlaatste hoop. Ik kan al jaren geen toekomstplan nen maken. Nu wil ik eindelijk aan mijn leven beginnen." Gefeliciteerd #LilianMa- r issen #SP ik denk dat het goed is voor de partij. Het beste voor lieve #EmileRoemer PZC ONLINE donderdag 14 december 2017 E?E ïlijk aan >eginnen' - Nicole van Dorst FOTO PETER NICOLAI - Margot de la Ruelle, moeder van Nicole De zieke Nicole van Dorst (23) met haar kat Jip, die vaak naast haar op bed ligt. TWITTER Kim @LoveRammstein2 Veel steunbetuigingen op sociale media voor de nieuwe leider van de SP: Lilian Marij- nissen. Gisteren maakte Emile Roemer be kend dat hij in januari stopt als partijleider. DOWNLOAD DE NIEUWS-APP Installeer dan de PZC-nieuwsapp op uw telefoon. Met slechts één klik opent u de app en ziet u wat er op dit moment speelt in uw buurt, de rest van Zeeland en de wereld. Ook in de app heeft elke regio zijn eigen pagina. Boven dien kunt u via de knop 'Net bin nen' altijd het laatste nieuws op een rij zien. Ga naar de appstore van Android of Apple en zoek op PZC Nieuws. Zo heeft u altijd het laatste Zeeuwse nieuws. ONLINE TOP 5 1. Ongeval Sloeweg Noord: na broertje (3) ook zusje (5) overle den 2. School verongelukt meisje stelt deur open voor ouders en leerlingen 3. Westdorpenaar brengt ge strande en onderkoelde busreizi gers zelf naar huis 4. Opnieuw spekglad, vooral in Zeeuws-Vlaanderen 5. Weer walviskadaver van 13 Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37