24 S VOLG ALLES OVER DARTS OP >P0R1 1EUWS.NL De vorm is er niet, maar de vechters mentaliteit wel. De Nederlandse handbalsters staan in de halve finale van het WK na winst op Tsjechië: 30-26. Er is geen 'flow'. Het loopt niet ge stroomlijnd bij de Nederlandse handbalsters, behalve bij één speel ster: topscorer Lois Abbingh. Maar het team van bondscoach Helle Thomsen staat na de winst gister avond op Roemenië (30-26) wél in de halve finale van het WK in Duitsland. Een jaar geleden op het EK kwa men goede resultaten schijnbaar moeiteloos. Niet eerder was Neder land, vice-wereldkampioen, zo dicht bij de Europese titel. Maar dat team staat er nu in Duitsland niet. „Die verwachtingen zijn er bij jullie na de afgelopen jaren", zegt bonds coach Helle Thomsen in Maagden burg na de 'crazy' wedstrijd. „Maar als je kijkt naar wat voor seizoen sommige speelsters hadden, met blessures en andere zaken, dan is dit helemaal niet raar." Voor de vierde keer in drie jaar staat Nederland in een eindronde van een groot toernooi. Andere ja ren nam sterspeelster Nycke Groot het team vaak bij de hand, nu lukt het haar nog niet boven zichzelf uit te stijgen na een blessureperiode vlak voor het WK. In het Nederlands team staat één vrouw die continu een hoog niveau haalt: Abbingh. Gisteravond verko zen tot beste speelster van de wed strijd en goed voor bijna de helft van het aantal doelpunten. Veertien keer schoot ze raak, een evenaring van het nationaal record dat Saskia Mulder op 5 december 1999 ves tigde op het WK tegen Wit-Rus- land. „Of ik er ooit zoveel in een wed strijd heb gemaakt? Ik geloof het niet", zegt Abbingh. „Maar dat heb ik deels te danken aan hoe ik aange speeld word." Iets wat de bonds coach beaamt. „We zitten niet in een flow, maar je ziet wel dat het team heel hard werkt", zegt zij. En volgens Abbingh is dat mis schien juist wel goed. De afgelopen j aren stapte ze de kleedkamer bin nen na een wedstrijd en zag om haar heen altijd extreme blijd- schap. Elke overwinning werd fa- Weg naargoud ligt nog open, al moeten we wel beter spelen natiek gevierd, tot een aantal jaar geleden kwam Nederland namelijk nooit tot het niveau van nu. „Nu zie je dat we weten dat we kunnen winnen, we weten wat we kunnen halen en zijn rustiger. Misschien houdt dat ons ook scherper. En het is ook wel weer mooi dat het niet vanzelf gaat." Meer laten zien Om de finale te halen zullen de Ne derlandse vrouwen meer moeten laten zien dan hiervoor, weet Ab bingh. „Maar natuurlijk kan x dat vrijdag ineens wel luk- ken, ook al ging het van daag niet. We hebben in de - poulefase ook laten zien, na een moeilijk eerste deel van het toer nooi, wel goed te kunnen spelen tegen Duits land." Tegen Tsje chië begon Ne derland heel voortvarend, stond het in het eerste deel al 7-1, maar vervolgens kwamen de Tsje chische vrouwen terug en bleef het onderlinge verschil telkens klein. Tot grote frustratie van Thomsen. „We hadden de controle, vervol gens gingen speelsters voor hun ei gen kansen, terwijl we hiervoor juist als team speelden. Dat is waar door we staan waar we nu staan." De Deense vervolgt: „We wisten van de Tsjechen uit voorgaande wedstrijden: als je een stukje van je vinger geeft, nemen ze je hele arm. Bij Abbingh gaat vorm echter hand in hand met vertrouwen. „We hadden de wedstrijd in de eerste helft al afkunnen maken, maar ik heb geen moment getwijfeld. We hielden wel de controle. En nu is de weg naar het goud nog steeds open, al moeten we wel beter gaan spe len." De handbalsters vertrokken gis teravond direct naar Hamburg. Daar spelen zij morgen de halve fi nale. De finale en de wedstrijd om het brons worden twee dagen later ook in die stad gespeeld. App Store donderdag 14 december 2017 he: HOTtLS De handbalsters vieren de overwinning op Tsjechië met een brede lach en een teamfoto, fotoanp Geen flow, wél halve finale Lisette van der Geest Maagdenburg -Lois Abbingh (25) m Google Play DOWNLOAD NU DE APP! Download on the

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24