3-3 1 Is Ajax eindelijk eens klaar met jojoën in Eindhovenaren geven in blessuretijd alsnog 22 'Nu kan ik 2018 positief beginnen' Na de tik tegen Ajax heeft PSV meteen de volgende dreun geïncasseerd. De 3-3 tegen Groningen bevestigt dat de koploper naar de winterstop strompelt. Kort WK-titel Real moeizaam naar finale Met flink wat moeite heeft Real Madrid de finale van het WK voor clubs bereikt. De favoriet versloeg pas in de slotfase het door Henk ten Cate getrainde Al Jazira: 2-1. Het beslissende doelpunt kwam van inval ler Gareth Bale (foto). Het was het eerste balcontact van de Welshman. Waarschuwing voor Wouters Assistent-trainer Jan Wouters van Feyen- oord heeft een officiële waarschuwing ge kregen. Volgens de aanklager betaald voet bal staat het vast dat Wouters zich zondag voor het afgelaste uitduel van zijn club met FC Utrecht onbehoorlijk tegenover arbiter Björn Kuipers heeft gedragen. Hij vond het echter niet nodig om Wouters te schorsen. Griekspoor mist NK Tallon Griekspoor doet niet mee aan het NK tennis. De Nederlandse nummer 2 heeft zich afgemeld wegens een voetblessure. De plaats van Griekspoor wordt ingenomen door Justin Eleveld of Gijs Brouwer. Trump-fans bedreigen Vonn Een interview bij CNN heeft Lindsey Vonn (foto) veel problemen bezorgd. De skiester liet weten dat ze tijdens de Winterspelen 'de inwoners van de Verenigde Staten wil vertegenwoordigen en niet de president'. Vonn kreeg via social media te maken met bedreigingen. „Het is pijnlijk om berichten te lezen van mensen die hopen dat ik mijn nek breek of die hopen dat God mij straft omdat ik anti-Trump ben." Geen plak op EK kortebaan De Nederlandse estafettezwemmers hebben net naast een medaille gegrepen bij de EK kortebaan in Kopenhagen. Nyls Korstanje, Jesse Puts, Thom de Boer en Kyle Stolk wer den vierde op de 4x50 meter vrije slag. Ferry Weertman eindigde als zevende in de finale van de 400 meter vrije slag. Quote van de dag Pechstein Schorsing Een 2-0 voorsprong, en later ook een marge van 3-1. Ze waren gister avond niet genoeg voor PSV om te winnen in Groningen. Het dak ging eraf in de voormalige Euroborg na de 3-3 in blessuretijd van Mike Te Wierik. Bij PSV zaten spelers juist vertwijfeld op de grond. Ze besef ten: als een koploper voor de tweede keer binnen vier dagen zo voor schut gaat, dan is zo'n ploeg het 'momentum' kwijt. Weer liet PSV zich simpelweg af bluffen in het tweede deel van de wedstrijd. Op het middenveld, langs de flanken, in het hart van de verdediging; overal raakten spelers in paniek of verloren ze het over zicht. Groningen, dat bij rust ook gemakkelijk met 5-0 achter had kunnen staan, profiteerde maxi maal aan de hand van de ingevallen aanvallers Veldwijk en Mahi. Zij brachten strijdlust en creativiteit. Achteraf was het eigenlijk onbe grijpelijk dat zij niet startten. Spanning Het gejuich bij de 3-3 diep in bles suretijd was ook bijna tot in Am sterdam te horen. Daar krijgt Ajax vanavond een gouden kans om de spanning in de titelstrijd in volle hevigheid terug te brengen. Hoe snel kan het gaan in het voetbal? Voor afgelopen weekend werd er hier en daar al voorgesorteerd op een gat van 13 punten tussen PSV en Ajax. Daarbij werd al uitgegaan van een Eindhovense zege in de topper in de Arena. Maar in plaats daarvan kan Ajax de achterstand nu tot vijf puntjes terugbrengen. En dan moet nog meer dan de helft van de competitie worden gespeeld. „Na de 3-1 hadden we de boel na tuurlijk op slot moeten gooien", zo baalde aanvoerder Marco van Gin- kel. „Na rust ging Groningen met hoge ballen werken en daar hadden we het moeilijk mee." Ook Van Ginkel ziet dat het geluk dat PSV eerder had tegen onder meer FC Twente en PEC Zwolle nu de kant van tegenstanders kiest. „Het dub beltje valt de andere kant op ja, klopt. Maar ik vind wel dat je het hier vooral over jezelf afroept." Terwijl er voor rust dus niks aan de hand leek. Al binnen een kwar tier leek het of PSV een krachtig antwoord had op de zeperd in de Arena. Van Ginkel zelf opende de score met een ver schot. En aan de 0-2 van Bart Ramselaar ging zelfs een fraaie, langgerekte aanval vooraf. De 1-3 van Van Ginkel, uit een penalty, leek daarna de opmaat tot misschien wel een zege met cij fers zoals eerder in Utrecht. Toen won PSV met 1-7, in een fase dat de ploeg moest reageren na een 2-0 nederlaag in Heerenveen. Douchen Maar dat doordrukken, dat zit er kennelijk niet meer in. Al had PSV ook in het slot van de wedstrijd nog kansen om met de schrik vrij te ko men. Maar Steven Bergwijn hielp de beste mogelijkheid om zeep, Blijdschap en trots waren op hun plaats na de 3-0 zege op koploper PSV. De lof kwam Ajax toe. Maar inmiddels zijn de vraagtekens ge woon terug: kan het elftal van avond tegen een bescheiden oppo nent als Excelsior hetzelfde bren gen, ook met het oog op de vol gende topper tegen AZ van zon dag? Dribbelt 'verdediger' Frenkie de Jong weer zo onbezorgd het middenveld op, de bal aan 9 zijn voet geplakt tot hij een f1 splijtende pass verstuurt? Zoekt Joël 'Rico' Veltman ook de grens van het toelaat bare op tegen een club die al vier keer op een rij verloor? Ajax liet aansprekende resulta ten dit seizoen al vaker volgen door treurige dieptepunten. De 1-4 bij Feyenoord werd opgevolgd door een late en moeizame zege op Willem II (1-3) én een thuisneder laag tegen het op dat moment zwalkende FC Utrecht (1-2). Nadat NAC in Breda met 0-8 was verne derd, ging hekkensluiter Roda JC in de Arena bijna met een voor sprong de rust in en speelden de Amsterdammers een week later gelijk bij FC Twente (2-2). Zo jojoot Ajax de laatste maan den door de competitie. Na elke piek lijkt haast onvermijdelijk een dal te volgen, na elke domper schiet de ploeg direct omhoog. Wanhopig zocht trainer Marcel Keizer dit seizoen naar vastighe den, naar een acceptabele onder grens, naar spel waar je op kunt bouwen. De uitschieter tegen PSV donderdag 14 december 2017 GO VOETBAL VOETBAL TENNIS SKIËN ZWEMMEN —Tennisster Victoria Azarenka, verwikkeld in een scheidingszaak, krijgt een wildcard voor de Australian Open. De Duitse internationals krijgen per voetballer 350.000 euro, als ze volgend jaar in Rusland wereldkampi oen worden. In 2014, toen Duitsland ten koste van Argentinië de WK-titel pakte, was de premie nog drie ton. IS Claudia Pech stein (45) doet begin januari niet mee aan de EK afstan den in het Rus- siche Kolomna. Het past vol gens de Duitse schaatsster niet in haar voorbereiding op de Spelen. S Nigel Bertrams is voor zes wedstrijden geschorst. De keeper van NAC werkte tegen Twente (1-2 nederlaag) Luciano Slag- veer hard tegen de grond en kreeg rood. O fi. <0 PSV is ineens Maarten Wijffels Groningen 1 GRONINGEN-PSV j 0-1 7. Van Ginkel 0-2 17. Ramselaar 31. Van Nieff 1-2 1-3 37. Van Ginkel (pen.) 54. Veldwijk (pen.) 2-3 90+5. Van Nieff 3-3 Padt Zoet Te Wierik Arias Memisevic Schwaab Van Nieff Isimat-Mirin Warmerdam Brenet Bacuna Van Ginkel Reis Ramselaar 75. Kane Hendrix Doan 46. Mahi Lozano 90+3. Luckassen Drost De Jong Van Weert 46. Veldwijk Bergwijn 73. Rosario Idrissi 4 47% Doelpogingen Balbezit 8 53% 12 Overtredingen 7 8 Hoekschoppen 5 2 Buitenspel 6 5 Reddingen keeper Scheidsrechter: Nijhuis Toeschouwers: 20.103 1 Na elke piek van Ajax volgde dit seizoen haast onvermijdelijk een dalletje - en andersom. Met die traditie kan de ploeg van Marcel Keizer (foto) vanavond bre ken, als vier dagen na de topper tegen PSV Excel- sior op bezoekt komt. Tim Niemantsverdriet Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22