20 MEE ANGELA KIJKT TV V TV-HUWELIJK GORDON Wie o wie heeft Gordon uitgekozen om te trouwen: de rustige Rogier of mooiboy Manuel uit Italië? Vanavond weten we het. Televisiecollega's nemen een voorproefje en het merendeel is overtuigd: het wordt Manuel. Er bestaat een manier om de kijkcijfers van RTL Late Night in één keer uit het slop te trekken. Met dezelfde presenta tor, met dezelfde slappe gasten, ja zelfs met nóg meer RTL-gezichten die totaal kritiekloos hun nieuwe programma's komen promoten. Er hoeft helemaal niets aan de opzet te veran deren, behalve dan Johan Derksen als tafelheer toevoegen. Succes verzekerd, vanaf de eerste minuut. Erland Galjaard, als je me niet gelooft, kijk Jinek van dinsdagavond terug. Ik zie het al voor me: Johan norsig in de hoek van NH Schiller, wachtend tot een van de andere gasten een kleine pauze laat vallen of per ongeluk zijn kant op kijkt. Of beter nog, er met gestrekt been in, midden in de zin van een ander. Omdat hij vindt dat er nu genoeg lulverhalen zijn verkondigd. Niets en niemand ontziend, zeggen wat er in hem opkomt, of het nou aardig is of niet, slim is of niet, steek houdt of niet, of het zijn eigen broodheer helpt of niet. Gewoon bam, erbovenop. Johan fileert zonder aanziens des persoons, dus ook de presentator. Derksen bij Marco Borsato thuis, dat was legendarisch ge worden. En of hij nou onzin roept of niet, het levert altijd wat op. Ook bij Jinek dinsdagavond. Toe gegeven, hij speelde het wel erg op de persoon Jesse Klaver en dat machogelul over 'papada- gen kunnen niet in die functie' slaat he-le- maal nergens op. Maar hij was een van de eer sten die recht in het gezicht van Klaver zei dat hij zijn act met opgestroopte hemdsmouwen niet gelooft en bracht daarmee iets teweeg. Er ontstonden barstjes in het masker van de poli ticus, hij raakte getergd. En dat is een kant die hij doorgaans beter verbergt dan zijn eikeltjes pyjama. Derksen hoeft zich als sidekick niet te be kommeren om gasten en sfeer. Hij mag de hele avond grommend zijn mond houden of weglopen als het hem te gortig wordt, maar kan ineens ook buitengewoon charmant doen. Je zit als kijker óf applaudisserend op de bank óf je ergert je dood aan die onbehouwen beer, maar: je kijkt wel. Natuurlijk zijn er een paar hordes te nemen: Derksen heeft helemaal geen zin om elke avond uit Grolloo te komen karren, sommige gasten bedanken voortaan voor de uitnodiging en Humberto krijgt alleen al bij de naam Derksen een rolberoerte. Maar denk eens aan die kijkcijfers, Erland. En dan kan er een hoop, daar ben ik van overtuigd. Quote van de dag Timur terug naar radio Titanic is filmerfgoed 1 wekenlang zit Ne derland smullend voor de televisie bij Gordon gaat trou wen... maar met wie?. Trouwen op televi sie en dan ook nog eens met Gordon, het blijkt een gouden format. Na een afvalrace waarin de mar kante presentator (49) een reeks po tentiële bruidegommen liet sneuve len, staan er vanavond twee totaal verschillende typen 'verloofden' in de finale. Enerzijds is dat de relatief rustige Rogier van der Linden, een 41-jarige Leidenaar, vader van een dochtertje, Jamie. Anderzijds is daar Manuel Chiavi, een 34-jarige mooi boy uit Italië die al heel snel indruk maakte. „Mmm, ik moet mijn hart natuurlijk niet meteen verliezen en de boel rustig opbouwen", zei Gor don al. De grote vraag: wie gaat hij kiezen? „Ik ken Gordon goed", zegt zanger Dries Roelvink. „Hij is in tweestrijd. Gordon heeft vaak gezegd: ik zoek een stukje rust naast mijn hectische bestaan. Nou, dat kan bij Rogier, dacht ik. Als hij op zijn gevoel afgaat, dan kiest hij voor hem. Maar Gordon is ook van de aantrekkingskracht en uiterlijk, dus denk ik toch dat het Manuel wordt. Dat is ook wat wij ho ren in de wandelgangen en in de PC Hooftstraat. Dan wordt het trouwens wel weer uitgaan, feesten, zien en ge zien worden. Ik adviseer hem Rogier, maar ik denk dat het Manuel wordt." Zwak vlees Kiest Gordon lust boven rust? Het is niet wat televisiekijkend Nederland denkt én hoopt. Een online-poll wijst uit dat 57 procent een keuze voor Rogier verwacht. „Tsja, iemand kan natuurlijk zó'n ontzettend leuk karakter en gevoel voor humor heb ben, dat je daar voor gaat", stelt de bekende illusionist Hans Klok. „Maar ik denk dat het vlees zwak is en dat hij voor de Italiaan kiest. Niet lullig bedoeld hoor, maar het oog wil ook wat. En Gordon heeft toch altijd al van die knappe mannen om zich heen gehad." Televisiecollega Froukje de Both, die zelf op televisie ook zocht naar een man, denkt eve neens aan de Italiaan. „Het is een gokje, maar ik denk dat Gordon toch gaat voor die knappe Manuel. Ik hoop dan wel dat hij die diepgang heeft waar Gordon zo'n behoefte aan heeft. Dat zien we in het programma nog niet zo terug, al zien we daar natuur lijk lang niet alles. En dan gaat hij voor uiterlijk: geef Gordon eens on gelijk! Alleen stabiliteit is ook maar saai, toch?" Ook DJ Jean gaat die richting uit. „Ik denk dat het de Italiaan wordt", zegt hij. „Ma nuel is dat vlotte, casa- donderdag 14 december 2017 Derksen GO OCHTENDSHOW Timur Perlin presenteert vanaf 6 januari een eigen weekendpro gramma op Radio 2. De BNNVARA-dj nam in septem ber 2016 plots afscheid van de radio. Hij werkte samen met Ramon Ver- koeijen. FILM De filmklassie ker Titanic is een van de 25 films die zijn toegevoegd aan het nationale film-erfgoed van de VS, het Na tional Film Re gistry. In dit re gister komen films te staan die als cultureel waardevol wor den beschouwd. 73 0) Lust Rüst Dennis Jansen A Ik adviseer hem Rogier, maar ik denk dat het Manuel wordt —Zanger Dries Roelvink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20