Nicole wil een leven zonder ziekte Gemeenten vinden tweewieler te vervuilend Walcheren Chris Froome heeft wat uit te leggen »P25 Nicole van Dorst (23) uit Sas van Gent lijdt al negen jaar aan de ziekte van Lyme. Ze heeft pijn en is doodmoe: daarom ligt ze bijna de hele dag op bed. Nederlandse artsen kunnen haar niet helpen. Een behandeling in Duitsland is haar laatste hoop op een beter leven, maar daarvoor is 30.000 euro nodig. Vrienden en familie zijn een actie begonnen om geld in te zamelen.zeeland8 Van de twintig grootste ge meenten denkt ruim de helft na, of bereidt een proef voor, om de snorfiets van het fietspad te krij gen. Dat blijkt uit een onderzoek van deze krant. De e-bike is volgens de ge meenten een goed alternatief. Ook die kan niet harder dan 25 km/uur. Snorfietsen, feitelijk begrensde brommers, zijn popu lair omdat er geen helmplicht is. In Nederland staan er bijna 700.000 geregistreerd. Snorfiet sen zijn vaak opgevoerd en sto ten daardoor veel meer fijnstof uit. De gemeente Apeldoorn wil daarom helemaal af van dit ver voersmiddel. „Het heeft onze voorkeur dat de snorfiets als ca tegorie wordt opgeheven en dat het voertuig dezelfde rechten en plichten krijgt als een brom fiets", verklaart woordvoerder Esther Naber. Gezondheidsschade Scooters en snorfietsen zijn ver antwoordelijk voor bijna een kwart van de luchtvervuiling op fietspaden. In tunnels is dat zelfs ruim 40 procent, blijkt uit recent De snorfiets moet dezelfde rechten en plichten krijgen als de bromfiets onderzoek van GGD's (Gemeen telijke Gezondheidsdiensten). Longpatiënten hebben veel last van het ultrafijnstof. Ook fiet sers lopen gezondheidsschade op. De Tweede Kamer praat vandaag over de mogelijkheid om snor fietsen naar de rijbaan te ver plaatsen. Mocht dat wettelijk ge regeld zijn, dan willen Amster dam, Den Haag, Utrecht, Nijme gen, Eindhoven, Apeldoorn, Haarlem, Amersfoort, Den Bosch, Haarlemmermeer en Zwolle de maatregel invoeren, melden zij. Onveilig De gemeente Arnhem denkt er over na: „Het is zeker een te overwegen optie. De milieube lasting op fietsers is de belang rijkste reden, maar onveiligheid voor fietsers speelt zeker ook een rol", aldus woordvoerder Mau rice Chattelin. Nieuwsmedia Snorfiets moet van fietspad af De snorfiets is te milieuver vuilend om tussen de fietsers te rijden. Gemeenten overwe gen om na de brommer ook de snorfiets naar de rijbaan te verbannen, als dat wettelijk mogelijk is. Marcia Nieuwenhuis Ton Voermans Den Haag —Esther Naber, Apeldoorn P13 donderdag 14 december 2017 6°C Eindelijk pzc.nl weer zon Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1