lekker op de fiets naar je werk alles op alles voor jouw baan. nationale vacaturebank 17 VNO-NCW: 'Wees coulant voor de Britten' Vertrouwen in Britten wankelt nu akkoorden opeens Intentieverklaring' heten PLEIDOOI WERKGEVERS Hans de Boer, voorzitter van VNO-NCW, heeft de Tweede Kamer gisteren nogmaals ge wezen op de prijs die ons land moet betalen voor een zogenoemde 'harde' brexit, ofwel het rigoureus doorsnij den van de (handels)banden met het Verenigd Koninkrijk. De Boer (links op de foto) voorspelde dat Nederland miljarden euro's aan inkom sten gaat mislopen als de EU te overhaast te werk gaat met dit dossier. De werkgevers voorman drong er bij politiek Den Haag op aan om de Brit ten zo coulant mogelijk te be handelen, en veel langer de tijd te geven om zich los te weken van de Europese Unie. De Boer vindt de huidige streefdatum van r april 20t9 veel te kort 'om een volledig nieuw handelsakkoord in houd te kunnen geven'. Het vertrouwen is weg of in elk ge val stevig geschonden nadat de Britse toponderhandelaar David Davis begin deze week de op het hoogste niveau gesloten akkoorden afdeed als 'een intentieverklaring'. Davis voegde eraan toe dat Lon den alsnog geen scheidingssom be taalt als het geen goede handels overeenkomst krijgt. Het enige wat hij daarmee bereikte, is dat Europa ook een rem inbouwt. Als de Brit ten zich niet houden aan de afspra ken tot nu toe, dan behoudt Brussel zich het recht voor de gesprekken over een toekomstig partnerschap ook meteen weer stil te zetten. Dat blijkt uit een toegevoegd zin netje aan de ontwerpconclusies van een top van de resterende 27 staats- en regeringsleiders morgen. Zo hebben de Britten de keus: fatsoen lijk dooronderhandelen of zichzelf in de vingers snijden. Europees toponderhandelaar Mi chel Barnier kreeg gisteren in het Europese Parlement brede steun voor zijn onderhandelingsresulta ten tot nu toe. Het Parlement spreekt die steun ook uit in een re- U wilt zoveel samenwerking dat ik mij afvraag waarom u eigenlijk weg wilt solutie. De afspraken die May eind vorige week met Commissievoor zitter Juncker maakte, leggen we begin volgend jaar juridisch bin dend vast, zo stelde hij het Parle ment gerust. Intussen wacht hij op nieuwe richtlijnen van de lidstaten voor zijn overleg met Londen over een eventuele overgangsperiode en een toekomstig partnerschap. Formeel moeten de leiders morgen eerst vaststellen dat er 'voldoende voort gang' zit in het overleg tot nu toe om parallelle gesprekken over een toekomstig partnerschap te ope nen. Vervolgens geven ze Barnier de bandbreedte aan waarbinnen hij daarover mag praten. Volgens de rechterhand van May in Europa, fractieleider van de con servatieven Syed Kamall, is het be langrijk dat 'we nu eindelijk naar de toekomst kunnen gaan kijken'. Groot-Brittannië ziet ernaar uit, zei hij, om goede afspraken te maken over een nauwe samenwerking op het gebied van handel, veiligheid en terreurbestrijding. Dat leverde een schampere reactie op van de schaduwonderhandelaar van het Parlement, liberaal fractieleider Guy Verhofstadt: „U wilt zoveel sa menwerking dat ik mij afvraag waarom u eigenlijk weg wilt." Dat vroeg ook christendemocratisch fractieleider Manfred Weber zich af. „Ik lees dat 50 procent van de Britten een nieuw referendum wil. Steeds meer Britten beginnen nu te beseffen dat ze veel kwijtraken, en niets terugkrijgen." donderdag 14 december 2017 FOTO BART MAAT/ANP EU houdt May aan beloften Europa is van plan om de Britse premier Theresa May de ko mende weken vast te spijkeren op de Brexit-toezeggingen die ze eind vorige week deed. Brus sel gaat ook op dagelijkse basis nauwgezet controleren of ze die beloften nakomt. Frans Boogaard Straatsburg —Guy Verhofstadt Wij zetten alles op alles voor jouw baan, dus ook die ene bij jou in de buurt, want met onze slimme zoekfuncties krijg je eenvoudig alle banen te zien die passen bij jouw wensen, zo zetten wij alles op alles. vind jouw baan op nationalevacaturebank.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17