'Ik ga ervan uit dat ik nu nóg over me heen krijg' <tV:\ 2017 «17 Annabel Nanninga tv 2017 in 17 mensen 10 Ik heb geen hekël aan Sylvana Simons. Ilf houd niet van haar slachtofferrol 3 mensen Spijt van een woord als 'dobberneger'? Geen haar op haar hoofd. In gesprek met columnist Annabel Nanninga, die het roer omgooide. Ze wordt lijsttrekker voor Forum voor Democratie in Amsterdam. N 17 IV ">VN „Ik ben al jong mijn eigen weg ge gaan en was daarin koppig. Slecht te 'besturen', zeg maar. Maar ik heb nooit spijt van iets gehad. Ook niet dat ik school niet heb afgemaakt. Ik heb veel opgestoken van baantjes bij McDonald's, een dameskledingwin kel, een dierenarts... Niet dat ik mijn dochters dezelfde route aanbeveel, dat niet. Het is makkelijker mét di ploma. Met de koppigheid valt het te genwoordig best mee. Ik kan mijn vriend best eens gelijk geven." „Elke nieuwe partij is welkom: de be staande partijen moeten zo snel mo gelijk uit elkaar gespeeld worden. Ik heb geen hekel aan haar. Ik houd niet van haar slachtofferrol, hoe ze alles vanuit de emotie speelt. Dat gedoe dat Surinamers 'allemaal nazaten van slaven zijn', ik vind het niet zo be langrijk. En met de criminalisering van Zwarte Piet heeft ze alleen maar verzet georganiseerd. Aan het reële probleem van racisme - dat mensen vanwege hun huidskleur geen baan krijgen - heeft ze niks veranderd." „Als blijkt dat er in Amsterdam een groot potentieel is en we toch maar twee zetels pakken." 5 persoonlijke vragen ten voorkómen. Maar weten mensen veel: ze hebben de column niet eens gelezen. En de tweet over de doden herdenking: alles leent zich voor een grap. Alles. Mensen moeten er maar tegen kunnen. We doen sinds de moord op Theo van Gogh al te vaak aan zelfcensuur. Oei-oei-oei als we iets lelijks over de islam zeggen. Ik ben zeer kritisch over de islam, over de open Europese grenzen, over massa-immigratie, en het kan me niet schelen als mensen me onaardig vinden. Wat ik akelig vind, is als mensen denken dat ik niet oprecht ben. Ik sta achter alles wat ik zeg." „Niet per se. Ik ben geen eendimen sionaal mens, hé. Ik kan meerdere re gisters bespelen. Als columnist wilde ik mensen wakker schudden en als politicus wil ik ook luisteren, voor draagvlak zorgen, zorgen dat iets ver andert. Die vaardigheden beheers ik ook - natuurlijk." „Het is de eerste keer dat ik die vraag krijg. Het antwoord is misschien simpel. Ik heb één keer op de PVV gestemd, op Harm Beertema, maar heb mezelf nooit bij die partij gezien. De FvD is democratischer en heeft een positievere boodschap." „Nee, maar het is prima dar hij het gebruikt. Dat is vrijheid van me ningsuiting. Ik heb zelf niks tegen hoofddoekjes en zelfs over het boer- kaverbod twijfel ik. Zo'n verbod stuit me als echte liberaal tegen de borst: mensen moeten in principe kunnen dragen wat ze willen." e staat bekend als het rechtse bijtertje dat politiek-correct Ne derland in vlam mende stukjes op conservatieve plat forms als The Post Online de maat neemt. Dus, ja, het was best een verrassing dat juist Annabel Nanninga zich meldde voor de verkiezingen voor de Amster damse raad: dat politieke instituut met lange vergaderingen, veel com promissen en onzichtbaar werk. Nanninga heeft zelf even over haar lijsttrekkerschap voor Forum voor De mocratie (FvD) getwijfeld, hoewel ze meteen wist dat ze er geschikt voor was. „Ik heb me in debatten altijd goed kunnen weren: ik weet waar ik het over heb en ben gewoon heel verbaal. Maar ik worstelde met de vraag of ik mijn onafhankelijkheid wilde opge ven. Die heb ik jaren gekoesterd." Het werd een 'ja' omdat FvD-leider Thierry Baudet, die ze al persoonlijk kende, haar op precies het goede mo ment benaderde. „Ik dreigde net wat te verzuren, had het helemaal gehad in Amsterdam, en wilde al verhuizen. Thierry vroeg me of ik eigenlijk niet kwaad was om alles wat er mis is in Nederland en of ik daar dan niet iets aan moest dóén. Daar had hij me." „Als ik in de raad kom, verdien ik de helft minder en ga ik ervan uit dat ik nog meer shit over me heen krijg. Dus, hoezo: makkelijk?" „Ik heb geen Gilles de la Tourette. Ik denk na over alles wat ik schrijf en soms is een sterk woord of een harde grap nodig. Mijn punt in het stuk over de dobberneger en ebola was juist dat we zo'n drama op zee moe- donderdag 14 december 2017 Vandaag Annabel Nanninga Morgen: Wetenschap in de VS ligt onder vuur. Tot afgrijzen van topwetenschapper Robbert Dijkgraaf op de site van deze krant Bekijk video's die horen bij vorige afleveringen in deze serie A Annabel Nanninga wist meteen dat ze geschikt was als FvD-lijst- trekker. foto pim ras Ook Sylvana Simons komt moge lijk in de Amsterdamse raad. Wordt het een bitchfighi Wanneer is jouw politieke carrière mislukt? Wat is jouw guilty pleasure„De mu ziek van Dolly Par- ton." Welke beroemde politica zou je even willen zijn? „Marga ret Thatcher tijdens de Falkland-oorlog. Hoe je belangen af weegt in zo'n crisis." Is Thierry Baudet een playert „Moet ik me nu uitlaten over zijn imago? Thierry gaat heel lief en decent met vrou wen om, punt." Kleed je je anders nu je politica bent? „Waarom zou ik? Ik let wel op dat ik niet in joggingbroek naar de supermarkt ga." Asscher, Klaver of Pechtold: met wie breng je het liefst 24 uur door? „As scher. Die ga ik dan uithoren over de Amsterdamse poli tiek." meer shit Ga je als politica ook zo'n woord als 'dobberneger' gebruiken? Je noemde de islam een 'kwaad aardige ideologie' en 'de moeder aller problemen wat betreft nieuw komers en integratie'. Dat sluit naadloos aan bij Wilders. Waarom zit je niet bij de PVV? Wilders lanceerde de 'kopvodden- taks'. Zou je zo'n woord bedacht kunnen hebben? Je bent van de abrupte besluiten. Je stopte op je 17de met het gym nasium, werd jonger dan leeftijd genoten moeder en nu deze move. Eefje Oomen Amsterdam Er was nogal wat scepsis. Of je wel echt de politiek in wilde of makke lijk je zakken wilde vullen. Je noemde in je columns vluchte lingen 'dobbernegers', had het over ebola als oplossing voor massa-immigratie en maakte een twittergrap over dodenherdenking. Was dat puur provocatie?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10