n O O) CD O 12 ZEELANI Alle bekerduels op dinsdag afgelast Kerkhove duikelt op ranglijst na verlies Lokale rijders kunnen ook ATB'en MISSIE IN KAAPSTAD Zeeuwse waterambassadeurs waren bij de stop van de Volvo Ocean Race in Kaapstad. Met een missie. Alle duels die gisteravond gespeeld zouden worden in het kader van de districtsbeker zijn afgeslast. De derby tussen Kloetinge en Goes staat opnieuw ingepland op dinsdag 19 de cember. De andere wedstrijden die nog nog ingehaald moeten worden zijn: EBOH-Vlis- singen, Hoedekenskerke-Patrijzen, Hoek-Ba- ronie, Papendrecht-RCS, Tholense Boys-Hoe ven, Walcheren-ZSC'62 en FC De Westhoek- Heerjansdam. De nieuwe speeldata voor deze wedstrijden zullen de komende dagen bekend gemaakt worden. De zondag afgelaste compe titiewedstrijden in de hoofdklasse B (Vlissin- gen-EHC en Baronie-Goes) staan gepland op 4 maart. Andere wedstrijden in district Zuid 1 worden ingehaald op 18 februari. Tennisster Lesley Kerkhove is gisteren in de eerste ronde van het 100.000 dollartoernooi van Dubai uitgeschakeld. Ze delfde het onder spit tegen de Bulgaarse Viktoriya Tomova: 6-4 3-6 4-6. Vorig jaar haalde de Zierikzeese nog de halve finales. De punten die ze daarmee verdiende, raakt ze nu allemaal kwijt. De hui dige nummer 155 van de wereld zal daardoor aan het einde van het jaar nog zo'n 25 plaatsen zakken. In het dubbelspel overleefde Kerk hove de eerste ronde wel. Met de Wit-Russin Lidziya Marozava aan haar zijde won ze in de eerste ronde met 6-16-0. De twee zijn ook als eerste geplaatst. Trimbelangen Zeeland organiseert komende zaterdag in samenwerking met Stichting Zee dijk Evenementen Westkapelle een ATB- wedstrijd. De wedstrijd is onderdeel van de Zeeuwse ATB-wintercompetitie. Speciaal voor lokale rijders is er deze editie een aparte klasse toegevoegd. Zij kunnen gebruik maken van een daglicentie, waarmee zij op een afge sloten wedstrijdparkoers mogen rijden. De start is om 12.00 uur vanaf het Abraham Ca- landplein. Inschrijven is mogelijk vanaf 11.00 uur in het Kasteel van Batavia, waar ook de prijsuitreiking wordt gehouden. Deelname is mogelijk voor iedereen vanaf zes jaar met een goede mountainbike en helm. zv Tom Boere Aagtekerke Dutch Wavemakers noemen ze zich. Het zijn Nederlanders, onder wie tamelijk veel Zeeuwen, die zich in ternationaal hardmaken voor een beter watermanagement. De afge lopen weken was er een delegatie in Kaapstad, dat door de Volvo Ocean Race aangedaan werd. „We hebben geprobeerd om de lokale jeugd be wust te maken van de gevaren en het belang van water", vertelde de Vlissingse Tilly Stroo vanuit de Zuid-Afrikaanse stad. „We wilden dat niet door hun strot duwen, Wij stellen ons niet op als de arrogante Nederlanders, die het even komen vertellen -Tilly Stroo maar hebben het op een vriende lijke, laagdrempelige manier aange boden." Bij het project is de Stichting ZSL - voorheen Zeeland Sport Lei sure - nauw betrokken. Stroo, die deze stichting opzette, is al twee jaar bezig om met overheden, het bedrijfsleven én tal van sporters het grote belang van waterbewustzijn te benadrukken, zowel in Neder land als daarbuiten. Het gaat daarbij om drie facetten van water: op veel plekken is er een overvloed aan wa ter, op andere plaatsen juist een groot tekort en elders is de kwali teit, door vervuiling, onvoldoende. „Op een ontspannen manier vertel len we daarover. Wij stellen ons dus niet op als de arrogante Nederlan ders, die het wel allemaal even ko men vertellen." Voor die bewustwording in Zuid-Afrika zette Nederland spor ters in. Deze ambassadeurs - pro minenten als Anouk Hoogendijk, Pierre van Hooijdonk en Johan Neeskens én aanstormende talen ten - gingen langs scholen en brachten hun enthousiasme over, onder meer door allerlei proefjes met water te doen. „In twee weken tijd hebben we zo'n 2500 scholieren en studenten bereikt", vertelt Stroo. „En wij hopen dat die dan heel enthousiast thuis erover vertellen en dat zo ook mensen die wij moei lijk kunnen bereiken waterbewust worden gemaakt. Als sporters daar over vertellen, komt dat veel beter aan dan wanneer mensen zoals ik dat doen." Eén van de meegereisde sporters was Katja Roose. De ervaren kite- surfster, afkomstig uit Vlissingen, vertelde in Kaapstad onder meer over de kansen om te werken in de sector techniek en watermanage ment. Zij haalde aan dat in Neder land - en Vlissingen in het bijzon der - studies te volgen zijn. Stroo: „In de toekomst komen er heel veel vacatures binnen het waterma nagement, wereldwijd. Het is nu de tijd om jongeren daar op te wijzen en te laten zien wat hun kansen zijn. Daarbij laten we ook zien dat de HZ Delta Academy een ideale plek is om te studeren." Het Nederlandse initiatief past goed bij de wensen van de Volvo Ocean Race. De organisatie van deze populaire zeilwedstrijd rond de wereld is eveneens in elke halte plaats bezig met het wijzen op het belang van schone oceanen. Er werd in Kaapstad onder meer ge sproken over de vervuiling van de oceaan met 'plastic soep'. Stroo: In twee weken tijd hebben we zo'n 2500 scholieren en studenten bereikt - Tilly Stroo „Het is de bedoeling dat onze am bassadeurs ook naar andere stop plaatsen van de Volvo Ocean Race gaan, onder meer komende zomer in Den Haag. En ons plan is om er ook in 2020 bij de Spelen in Tokio bij te zijn. Wij zeggen dan ook: we willen iedereen met ons verhaal bereiken, van hier tot Tokio." Johan Neeskens, Pierre van Hooijdonk en Anouk Hoogendijk in Kaapstad, foto dutch wavemakers woensdag 13 december 2017 VOETBAL TENNIS Samen met Marozava won Lesley Ker- kove in Dubai wel in het dubbelspel, fotoanp ATB In Clinge wordt zaterdag de Kriekeloop ge- georganiseerd op de accomodatie van voet balvereniging Clinge. Op het programma staan drie afstanden: 5200 meter, 8600 meter en 13,6 kilometer. Er wordt gestart vanaf 15.00 uur. De junioren vertrekken om 14.45 uur. De schade aan de knie van handballer Brendan Meulmeester (20) uit Middelburg lijkt mee te vallen. De speler van Delta Sport/EMM kroonde zich afgelopen weekend in de met 29- 24 gewonnen derby tegen SV Orion tot top scorer met negen treffers, maar kon na een aanvaring het duel niet uitspelen. Het bleek te gaan om een lichte blessure. Delta Sport/EMM is koploper in de hoofdklasse C. 1-2 FC Twente heeft gisteravond in de eredivisie een zwaarbevochten 1-2-zege geboekt bij NAC Breda. Bij Twente speelde spits Tom Boere (foto) uit Terneu- zen 92 minuten mee. Scoren deed hij niet. De doel punten van de Tukkers kwamen op naam van Ous- sama Assaidi. Door de overwin ning verlaat FC Twente de laatste plaats en komt de ploeg van Gertjan Verbeek net als NAC op 13 punten te staan. A MC de Pekelinge organiseert ko mende zaterdag de achttiende edi tie van de Aagte kerke Run. Er wor den twee afstan den gelopen: 7,5 en 13,8 kilometer. De run gaat over B-wegen, het strand, duinen en door het bos. De start vindt plaats om 14.00 uur op het Dorpsplein in Aagtekerke. Meer info: www.mcde- pekelinge.nl. 'Wavemakers in Zuid-Af rika Roeland van Vliet Kaapstad Tilly Stroo. foto marijke folkertsma a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 87