Reimerswaal zet in op nascheiding afval HOE ZEEUWS BEN JIJ? Subsidie nodig voor restauratie molen 7 KLEURRIJKE BEZOEKERS DOE DE TEST OP PZC.NL/ECHTEZEEUW BE De meeste partijen in de gemeen teraad staan niet te popelen om te investeren in nieuwe gechipte con tainers terwijl mogelijk over enkele jaren kan worden overgegaan op een systeem van nascheiding. Reimerswaal staat grofweg voor drie keuzes als het gaat om afvalin zameling. Alles houden bij het oude, betalen per lediging of min der vaak het restafval ophalen (zo als in Tholen). Pas volgend jaar moet een besluit worden genomen, maar tijdens de tweede voorberei dende vergadering over het onder werp liet een aantal partijen al we ten waar hun voorkeur naar uit gaat. Leefbaar Reimerswaal wil net als een meerderheid van de bevol king, alles bij het oude laten. De VVD spreekt zich uit voor het Thools model. Dit vergt geen inves teringen van de gemeente en leidt tot lagere afvalstoffenheffingDe PvdA is als enige partij voorstander van het Kapelse model waarin de vervuiler betaalt. Vrijwel alle par tijen zijn enthousiast over het ach teraf scheiden. Vanwege contracten kan dit op z'n vroegst eventueel in 2020 worden ingevoerd. Scheuren in de muren. Verzak kingen. Stenen en voegwerk die kapotgaan en rot in de koppen van de draagbalken van de ver schillende zolders. Het is echt tijd dat de Koutermolen in Hoe dekenskerke wordt gerestau reerd. Ieder jaar dat de restaura tie van het rijksmonument wordt uitgesteld, betekent ver der verval. „De molen gaat er niet op vooruit", zegt voorzitter Jos Roelse van de stichting Kouter molen. Deze stichting werd in 2006 opgericht met als doel de molen te kopen en te redden van de ondergang. Dat lukte een jaar later. Intussen is er al veel ge beurd, maar het geld voor deze grote restauratie heeft de stich ting niet in kas. Daarom moet een beroep gedaan worden op provinciale subsidie. „Ik hoop dat we in de prijzen vallen", zegt Roelse. Hij heeft in ieder geval de steun van de gemeente Borsele en daarmee is een belangrijke hobbel genomen. Voorwaarde voor het krijgen van provinciale subsidie is dat er dekking is voor het totale restau ratiebedrag. In dit geval is dat een kleine 346.000 euro. De pro vinciale subsidie is maximaal 70 procent van dit bedrag. Blijft over een bedrag van on geveer 100.000 euro. Daarvoor staat de gemeente Borsele ga rant. Als de provincie Zeeland positief beslist over de subsidie aanvraag zal de stichting Kou termolen op zoek gaan naar an dere subsidiegevers en sponsors zodat het bedrag dat Borsele moet bijleggen lager zal uitval len. woensdag 13 december 2017 GOES De zusjes Nina (links) en Emma keken gisteren hun ogen uit in het tropisch bos van sport- en recreatiecentrum Omnium in Goes. Het bos in het recreatiecentrum heeft deze week een aantal kleurrijke be zoekers in de vorm van grote kartonnen olifanten te gast. De dieren zijn de afgelopen weken beschilderd door de leerlingen van basisscholen in de ge meente Goes. Die activiteit ge beurde in het kader van het themajaar Goes-Azië. Bij elke school in de gemeente was een een hele dag Azië het thema. Het beschilderen van de kar tonnen dieren was één van de opdrachten voor de scholieren. Wie de vrolijke oli fanten wil bewonderen, moet niet te lang wachten, want de dieren blijven maar eventjes in het bos bij het Goese recreatie centrum. Na zondag zijn de kleurige olifanten van karton weer vertrokken. De leerlingen van de deelnemende scholen hebben een vrijkaartje gekre gen. Vandaag wordt de olifan tenexpositie officieel geopend door wethouder Loes Meeuwisse van de gemeente Goes. Er zijn overigens ook te keningen te zien. Die zijn ge maakt door leerlingen van het Goese Lyceum. De scholieren gingen aan de slag met het thema 'jungle' en lieten zich in spireren door het werk van de Franse kunstenaar Henri Rous seau. FOTO MARCELLE DAVIDSE Het ziet er niet naar uit dat Rei merswaal een systeem gaat in voeren waarbij burgers betalen per lediging van hun restafval- container. Joeri Wisse Kruiningen De molen van Hoedekens- kerke is dringend aan restau ratie toe. De stenen en het voegwerk van de romp zijn heel slecht. Het wachten is nog op subsidie. Melita Lanting Hoedekenskerke Zeeuwen zijn groös op hun provincie. Hoezeer de wereld ook verandert, het Zeeuws sentiment blijft. En lijkt alleen maar sterker te worden. Vanwaar die trots? Wat onderscheidt ons van de rest? En vooral: wat maakt iemand tot een 'echte' Zeeuw? Onder de noemer '100% Zeeuw' onderzoekt de PZC het Zeelandgevoel. Mis niets en lees de volgende editie in de PZC van zaterdag! CiW>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78