Concentreren van ingrepen leidt tot efficiënter werken 10 ZE Een operatie na een ongeval? Opereren in Bravis Bergen op Zoom. Een versleten heup? Dat wordt Bravis Roosendaal. De operaties in de Bravis ziekenhuizen zijn vanaf deze week anders verdeeld. De planbare operaties vinden zo veel mogelijk plaats in Roosendaal en de acute en complexe gevallen in Bergen op Zoom. „Door de behan delingen te concentreren, werken we efficiënter en dit komt de zorg ten goede. Iedereen moet nog even wennen aan het nieuwe systeem en we ontkomen er niet aan dat onze patiënten soms verder moeten rij den, maar uiteindelijk verwachten we dat mensen betere zorg krijgen en dat de wachtlijsten korter wor den", vertellen zorgmanagers Tanja van Wiggen, Marcel Swijnenburg en zorggroepmanager Anton Valk. Ze benadrukken dat ook na deze herindeling bijna alle specialisten hun poliklinische spreekuren in Roosendaal, Bergen op Zoom, Et- ten-Leur, Oudenbosch en Steen bergen houden. Alleen de polikliniek van ortho pedie wordt vrijwel volledig gecon centreerd in Roosendaal. „Onder Uiteindelijk verwachten we dat mensen betere zorg krijgen orthopedie hangen veel subspecia lismen. Die komen beter tot hun recht als de elf Bravis-orthopeden op één plek zitten. Voor de patiën ten betekent het dat ze sneller wor den geholpen. Vooral op het gebied van diagnoses stellen en het maken van behandelplannen. Wel zullen er nog enkele spreekuren worden gehouden op de poliklinieken in Bergen op Zoom en Etten-Leur", aldus orthopedisch chirurg Erik- Jan Hauet. Om de verschuiving naar Roo sendaal mogelijk te maken, was een grondige renovatie van de polikli niek noodzakelijk. „Orthopedie heeft nu de beschikking over tien spreek- en onderzoekkamers en vier gipskamers. Ook chirurgie en keel-, neus- en oorheelkunde ne men hun intrek in de gemoderni seerde polikliniek. Daarnaast heb ben we de entreehal opgefrist. De binnentuinen zijn verdwenen, zo dat de wachtruimte voor de patiën ten is vergroot. Dit deel is bijna klaar, als sluitstuk richten we de boel straks in met kunst", aldus Van Wiggen. Aanmeldzuil Voordat de patiënt plaatsneemt in de nieuwe wachtruimte, moet hij zich sinds maandag registreren bij een zogeheten aanmeldzuil. Hier voor is een geldig identiteitsbewijs nodig. Van Wiggen: „Wie zich bij de zuil in de entreehal heeft aange meld, krijgt te zien bij welke spreek- en behandelkamer hij te recht kan. Aanmelden bij de balie is niet meer nodig, daar kun je nog wel terecht voor het maken van een vervolgafspraak." De zorgmanagers snappen dat het voor patiënten wennen zal zijn om hun zorg op een andere locatie dan voorheen te krijgen. De nieuwe verdeling heeft ook veel voordelen. Artsen kunnen zich beter speciali seren doordat ze een bepaalde in greep vaker uitvoeren. Door een splitsing te maken tussen geplande operaties en acute operaties wor den geplande operaties niet meer verstoord en dat verkort de wacht lijst. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Station Het is verheugend en ver dient alle lof dat de gemeente Middelburg het stationsge bied flink gaat opknappen (12 december). Des te verdrieti ger en afkeurenswaardig is de houding van NS en Prorail om de verveloze en haveloze aanblik van het stationsge bouw niet onder handen te willen nemen. Er is geen geld beschikbaar. De gemeente moet zelf maar voor winkels e.d. zorgen om het gebouw een beter aanzien te geven. Maar dat is de omkering van de verantwoordelijkheden. NS en Prorail dienen immers hun bezit zelf fatsoenlijk te beheren. Mogelijk dat het dan ook aantrekkelijker wordt voor andere functies. Geen geld? Wie in Nederland met de trein reist ziet dat op alle mogelijke plaatsen vernieu wing van stations plaatsvindt en bestaande stations aan trekkelijker worden gemaakt. Het meest recent in een stad als Harderwijk, een provin ciestad met zo'n 40.000 in woners. Moet Middelburg, station van een fraaie hoofd stad van een trotse provincie, dan maar aan verval worden overgelaten? Het is notabene een officieel Rijksmonument. Gaat dat zomaar? Henk Licher Spanjaardstraat 52 Middelburg EU De Europese Unie (7 decem ber) wil binnen twee jaar een eigen IMF, zodat ze zonder geld en bemoeienis van Was hington haar banken kan red den! Nu hebben we het nood fonds ESM met 500 miljard achter de hand en dan den ken ze doelmatiger en beter probleemlanden te kunnen redden. Dus probleembanken en probleemlanden met 500 miljard. Als je de kranten goed leest heeft alleen al Italië een schuld van 2.200 miljard, Frankrijk staat er ook niet best voor, maar vooral Ma cron zal zijn best doen voor een financiële Unie. De gewone belastingbetaler kan de schulden van de luchtkastelen binnen de EU ophoesten. Rutte en Co. schenken de grote bedrijven r,4 miljard euro aan dividendbelasting. De simpele, gewone mens moet maar zien hoe hij/zij het redt als de btw van 6 naar 9 procent gaat en de pensioe nen niet geïndexeerd worden. Sinterklaas is duidelijk alweer weg. Het wordt tijd voor de sprookjes van Grimm. A. de Waele H. Dunantstraat 20 Koewacht Manipulatie Ambtenaren van Justitie en Veiligheid hebben onder zoeksrapporten van het eigen wetenschappelijk instituut WODC (Wetenschappelijk Onderzoek- en Documenta tiecentrum, red.) veranderd en herschreven uitgebracht (8 december). De politiek is woedend! Is dit ook op andere ministe ries en gemeenten aan de orde? Wat hebben ambtena ren op het ministerie van Mi lieu gedaan met de echt onaf hankelijke onderzoeken naar de vermeende 'Opwarming van de aarde'? Hoe kunnen die ambtenaren volhouden dat energie van zon- en windparken CO2 bespaart, dus duurzaam is, als je wéét dat bij de zon- en windpar ken op de achtergrond altijd vervuilende fossiele centrales méé moeten draaien om sto ringen op het energienet te voorkomen tijdens een on verwachte weersverande ring? Waarom wordt angst vallig stil gehouden dat zon nepanelen en de accu's van de e-auto niet 'duurzaam' zijn omdat deze niet recyclebaar zijn en na 8 jaar minder en na t2 jaar niet meer te gebruiken zijn? Waarom is de politiek hier niet woedend over? Bo ter op het hoofd? ]an Duin Leliëndaleweg 15 Burgh-Haamstede Tunnelen voor 1 euro In de PZC van 2 december een klein pleidooi voor het schrappen van de btw op het tunneltarief. Maar waarom een oplossing die dan nog steeds veel geld kost voor de gebruiker? De daarmee be oogde kostenbesparing van één euro per rit schiet op jaar basis ook niet echt veel op voor veelgebruikers. Waarom dan in elk geval geen speciaal tarief voor de woon-/werkfo- rensen? Zij houden toch mede de Zeeuwse economie draaiend. Stel je werkt een heel jaar, minus vakantie en nog wat onvoorziene redenen en komt uit op 44 werkbare we ken per jaar van bijv. 4 dagen per week. Dat is 44 weken x 4 dagen x 2 passages 352. Re ken dan 1 euro per passage 352 euro. Nu betalen forensen (of hun werkgever) voor dat zelfde aantal passages 1.186 euro (gelukkig na 150 passa ges korting). Moet ik nog ver der rekenen...? Een écht speciaal tarief voor de woon-/werkforensen lijkt me een alleszins redelijke op lossing. Tunnelen voor 1 euro. Dat is mijn pleidooi! Patricia Bastiaansen Archimedesstraat 22 Terneuzen woensdag 13 december 2017 SD Bravis herschikt operaties Sanne Schelfaut Roozendaal/Bergen op Zoom Erik-Jan Hauet en Angelique de Hooge van de afdeling orthopedie, foto marcel otterspeer -Tanja van Wiggen, zorgmanager

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71