NYNKE DE JONG D66: Geen subsidie meer voor promotie van 'vol' Amsterdam Veilig douchen in 1 dag 6 Column et als veel Nederlanders volg ook ik de zaak Koen Everink op de voet. Deze week begon het proces tegen Mark de die ervan wordt verdacht Everink met messteken om het le ven te hebben gebracht. Het Openbaar Ministerie heeft acht tien jaar cel tegen hem geëist. De J. zegt zelf dat meerdere andere mannen Everink hebben vermoord. Diezelfde man nen zouden hem hebben ontvoerd. Ik volg alle rechtbank verslaggevers die on vermoeibaar verslag doen, sommigen zelfs met uitgebreide twitter- verslagen. Er is veel be wijs dat in het nadeel van De J. wijst. Zo had hij fikse schulden bij Everink en had hij een horloge van hem in bezit. En Mark de J. heeft in de weken voor de moord ge-googeld op 'messteken in buik', 'kogel door hersenstam' en 'dood door verwurging'. Nu zijn zoektermen natuurlijk geen waterdicht bewijs. Godzij dank niet. Ik googel in mijn vrije tijd veel op termen uit de Tweede Wereldoorlog, dus er staan heel wat dode nazi's in mijn browser. Pure geschiedkundige interesse. Maar makkelijker te verklaren dan waarom een man in de bloei van zijn leven in vredesnaam op 'kogel door hersenstam' gaat googelen. af of Mark de J. dacht dat nie mand erachter zou komen. Dat hij dacht dat, omdat hij het incognitovenster van zijn browser gebruikte, nie mand ooit zou weten van die zoekrondes op mogelijke moord wapens. Zijn er nog altijd mensen die zo naïef zijn? Op het internet is altijd alles terug te vinden. Hoe incognito je jezelf ook waant. Snapchat bewaart je filmpjes maar 24 uur? Als er op één van die snaps bewijs staat voor een moordzaak, kan Snapchat die filmpjes en foto's echt wel weer boven water halen, zo is al meer dere malen bewezen bij moordza ken in de VS. Je kunt je browserge- schiedenis wissen, maar echt weg is-ie nooit. Zelfs de stappenteller op De J.'s te lefoon is inmiddels bewijs in deze moordzaak. Het is naïef om te denken dat je die dans ontspringt door sites heel snel weg te klikken. Big Brother is watching you. Hele maal als je googelt op 'dood door verwurging'. Big Brother is watching you. Helemaal als je googelt op 'dood door verwurging' Paternotte wil dat het Nederlands Bureau voor Toerisme en Con gressen (NBTC) stopt met cam pagnes waarin Amsterdam een prominente rol speelt. „Het is gek dat dit nog steeds gebeurt, want de gemeente heeft een hotelstop afgekondigd en de groei van AirBNB's ingetoomd", zegt Pater notte. „Die campagnes druisen in tegen het lokale beleid." Het NBTC, dat de taak heeft om Nederland als bestemming op de kaart te zetten, krijgt jaarlijks 8,7 miljoen euro subsidie van het mi nisterie van Economische Zaken en Klimaat. Paternotte zal mor gen tijdens de begrotingsbehan deling aan staatssecretaris Mona Keijzer (CDA) vragen om de or ganisatie de wacht aan te zeggen. „De NBTC zegt zelf dat ze al in zetten op spreiding van toeristen over Nederland, maar de nadruk ligt nog steeds heel erg op Am sterdam. Dat zie je alleen al op hun website, waar twee op de drie foto's uit Amsterdam afkomstig zijn", meent hij. Welk deel van de rijkssubsidie doorsijpelt naar de hoofdstad is volgens Paternotte niet direct te ontcijferen. Toeristen moeten volgens de D66'er weten dat er nog een we reld te ontdekken is buiten Am sterdam. „Er zijn heel veel plek- Toeristen moeten meer builende ring A10 komen ken in Nederland die dolgraag meer toeristen willen en die de banen goed kunnen gebruiken. Amsterdam promoot zichzelf wel. Het is dom om daar nog geld aan uit te geven." Dat trekpleisters als De Keu kenhof ('Amsterdam Gardens') of het Muiderslot ('Amsterdam Castle') meeliften op de naam van de hoofdstad juicht Paternotte toe. „Alles wat ertoe leidt dat er meer toeristen buiten de Aio ko men is een goede zaak." Wilt u ook blijven genieten van een heerlijke douche in een veilige badkamer? Wij maken uw badkamer veilig in 1 dag, zonder hak- of breekwerk. Op maat gemaakt naar uw wensen. Molenaar ontzorgt u in het volledige proces van advies en inmeting, tot montage, afvoer materialen en schoonmaak. Zo komt ontspannen douchen weer binnen handbereik. Tot €1000 euro korting bij aankoop van een comfortdouche uit de Primair of Deluxe collectie* 8,7 Afspraak of brochure? Bel 0341 - 23 23 00 of kijk op www.molenaar.nl woensdag 13 december 2017 GO @Nynke Gooaelen Ik vraag me dan ook meteen Het internet weet alles van je. D66 wil dat er geen cent be lastinggeld meer wordt uitge geven om toeristen naar Am sterdam te lokken. Subsidies ter promotie van de hoofdstad kunnen beter anders worden besteed, stelt Kamerlid Jan Paternotte. Maarten van Ast Amsterdam "Kijk voor de actievoorwaarden op www.molenaar.nl/actie. Actie loopt t/m 23 dec. Jarenlange ervaring Meer dan 10.000 klanten gingen u voor Eigen vakkundige montagedienst 45 plaatsingen perweek Zonder ingrijpende verbouwing Ook afvoer van het oude bad 100% tevredenheidsgarantie Conform de CBW voorwaarden KLANT BEOORDELING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6