Westdorpenaar schiet te hulp op busstation Terneuzen Ans van Trier Bradley de Nooijer Op het busstation van Terneuzen zijn maandagmiddag minstens negen busreizigers in de vliegende sneeuw gestrand en aan hun lot overgelaten. Wilfried Capello uit Westdorpe die hen met zijn vrouw te hulp schoot, spreekt van 'een schandalige situatie'. De Zeeuwse sportverenigingen staan onder druk zweert bij winterbanden ophaare-bike is in Roemenië mentaal en fysiek sterker geworden Inmiddels was Wilfrieds vrouw ook gearriveerd. „We hebben een busje waarin we zeven mensen kunnen vervoeren. Mijn vrouw heeft uiteindelijk zes passagiers naar huis gebracht, naar Sluiskil en Sas van Gent. Ikzelf heb twee mensen naar Philippine vervoerd en ons kennisje naar Westdorpe." Wilfried kan er wel begrip voor opbrengen dat Connexxion de dienstregeling onder zware weers omstandigheden als maandag tij delijk staakte, maar hij vindt het onbegrijpelijk dat reizigers op een tochtig busstation zonder voorzie ningen aan hun lot worden over gelaten. „Wat mijn vrouw en ik hebben gedaan, had Connexxion toch ook kunnen doen." Woordvoerster Homminga laat in een reactie weten dat Connex xion uitgebreid heeft gecommu niceerd over het stoppen van de dienstregeling, via de website, twitter en mobiele telefoon. Dat er passagiers op het Terneuzense busstation zijn gestrand, is haar niet bekend. „We zullen mensen ook nooit bewust laten staan", re ageert ze op het stranden van rei zigers in Terneuzen, „maar wel licht moeten we hier in de toe komst meer aandacht aan geven." Het Terneuzense VVD-raadslid Michiel Groeneveld wil het voor val donderdagavond in de ge meenteraad aan de orde stellen. Het Terneuzense college van B en W moet er volgens hem op aan dringen dat Connexxion richtlij nen in een protocol vastlegt voor het helpen van gestrande reizigers. „In het vliegverkeer is dat heel ge bruikelijk, dat er alternatieven worden gezocht of voor onderdak wordt gezorgd." Op een veel slechtere plek dan het busstation van Terneuzen kun je ook niet stranden. Een ver warmde wachtruimte is er niet. In het verleden is wel gesproken over verplaatsing van het busstation naar bijvoorbeeld het Stadhuis plein in Terneuzen, maar daar zit ten hoge kosten aan vast. Openbaar vervoerder Connexxion besloot maandag in de loop van de dag uit voorzorg de lijnbussen van de weg te halen op Walcheren, Zuid-Beveland en ook in Zeeuws- Vlaanderen. „Wij konden door de hevige sneeuwval de veiligheid niet meer garanderen, niet van ons personeel en niet van onze reizi gers", zegt woordvoerster Sigrid Homminga. Het gevolg was dat her en der reizigers strandden, onder meer op het busstation bij de sluizen van Terneuzen. Ze moesten over stappen, maar de aansluitende (buurt)bussen bleven weg. Eén van hen belde Wilfried Capello. „Ze is een kennisje van ons uit Westdorpe. Ze zit op de HZ in Vlissingen. We hebben haar direct toegezegd te komen. Ik werk op Dow en zou toch al weggaan." Aangekomen op het busstation bleek de HZ-studente niet de enige gestrande busreiziger te zijn. Wilfried telde er negen, onder wie een moeder die met haar drie maanden oude baby in het zieken huis was geweest. „Het was ijs- We zullen nooit bewust reizigers laten staan koud. Medewerkers van Connex xion waren er niet en op de borden stond niks aangegeven", vertelt Wilfried. It woensdag 13 december 2017 pzc.nl e-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl ZEELAND4 ZEELAND 5 ZEELAND 13 Reizigers aan lot overgelaten Harmen van der Werf Terneuzen -Sigrid Homminga, woordvoerster Connexxion A Wilfried Capello op het busstation van Terneuzen, waar hij maandagmiddag met zijn vrouw negen gestrande reizigers uit de kou hielp. FOTO BOAZ TIMMERMANS cAMSjpmi BO-AHH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66