9 €20 €120 €10 VRAAG EN AANBOD ;P2- WAT MAG'T KOSTEN? Ruim drie jaar geleden kocht Bart Fijneman (16) uit Middelburg alle benodigdheden voor zijn drive-inshow. Niet veel later liep de jonge dj op een feest tinnitus op. Oorsuizen maakt een vervroegd einde aan zijn hobby. Voor wie niet weet wat een drive-inshow is, legt Fijne man het graag even uit. „Het is een dienst waarbij één of meerdere dj's met eigen apparatuur komen draaien. Zo kan op elke locatie een feestje ontstaan, ook al is er geen vaste apparatuur aanwezig." Helaas is voor Fijneman nu al het moment gekomen dat hij alle spullen moet verkopen. Dat heeft alles te ma ken met zijn gehoor. Tijdens een van zijn eerste optredens stond Fijneman dicht bij een speaker. „De microfoon en speaker stonden zo dicht bij elkaar dat een extreem hoge pieptoon ont stond. Daar heb ik een tijdje naast ge staan en sindsdien hoor ik structu reel een piep in mijn oor." De twee jaren na dit voorval ver zorgde hij geen enkel optreden, maar dit jaar haalde Fijneman zijn drive- inshow weer van stal. „Voorafgaand aan mijn laatste optredens liet ik mijn oren testen en recent nog een DE CONCURRENTIE keer. Daaruit bleek dat de piep in die tussenliggende maanden drastisch was toegenomen. Ik hoor overal een gezoem doorheen. Als ik blijf draaien wordt het erger, vandaar dat het mooi is geweest." Met de boel verkopen heeft Fijne man geen moeite. „Het zijn maar spullen. Wel ga ik de kick missen om een compleet feest te verzorgen. Je voelt je het middelpunt van de feest vreugde." Zijn meest dierbare herin nering heeft de jonge Middelburger aan een optreden in Yerseke. „Dat was op een rondvaartboot. Terwijl ik aan het draaien was, voer het schip Ik hoor overal een gezoem doorheen. Als ik blijf draaien wordt het erger over de Oosterschelde." Fijneman kreeg na afloop regelma tig complimenten, vooral over zijn twee lichtzeilen. „Mensen vertellen dat ze drive-inshows vaak een rom meltje vinden, maar deze heeft iets luxueus. Weinig zichtbare kabeltjes, topgeluid en een rustige lichtshow die reageert op de muziek." Boekingen Iemand die alles wil overkopen, kan zo aan de slag. „Ik verkoop mijn naam, Beats2move, en mijn website er bij. Het enige wat de nieuwe eige naar moet doen, is zelf boekingen re gelen. Als je redelijk goed draait, ben je binnen een jaar uit de aanschafkos ten." Toch is het lastig om van te le ven. „Er gaat ongemerkt veel tijd in zitten. Aan een optreden van vier uur ben je zeker twintig uur bezig met voorbereidingen. Het lijkt me mooi als iemand kan voortzetten wat ik heb opgebouwd en dat over een paar jaar Beats2move een begrip is in de regio." woensdag 13 december 2017 Kerst valt vroeg dit jaar, dus we trek ken lek ker een fles wijn open. Manon de Nooijer (27) uit Arnemui- den: „Ik ben een wijnliefhebber en drink het meerdere keren per week. Het liefst Franse chardonnay. Af en toe haal ik een wijntje bij de Middel burgse wijnbar Vliegendt Hert. Meestal kies ik voor een biolo gische wijn, dat lijkt me het gezondst. Wijn is ook mijn meest gege ven cadeau. Dan ga ik wel eens boven mijn budget, maar voor me zelf hou ik het altijd onder de 20 euro." Sander Dij- kema (19) uit Wemeldinge: „Op een stap- avondje met vrienden is 4 euro voor een fles voldoende. Als cadeau voor een col lega denk ik meer aan een bedrag rond 30 euro. Maar ik heb ook wel eens bij een chique etentje in een restaurant 120 euro uitgege ven aan een fles wijn. Op een bijzonder moment moet dat kunnen. Zolang het geen zoete witte wijn is, heb ik niet echt een voor keur qua smaak." Kees Hame link (58) uit Heinkens- zand: „Voor een fles goede wijn ga ik naar een slij terij of wijn handel, zoals '12% of meer' in Middelburg. Daar word je uitgebreid ge holpen. Handig als je een spe cifiek soort zoekt om ca deau te geven. Bij een speci aalzaak betaal je meer dan in de supermarkt, maar ik vind kwaliteit be langrijk. Mijn favoriet is witte wijn. Ge middeld geef ik 10 euro uit aan een fles." Bart Fijneman gaat de kick van een com pleet feest or ganiseren missen. FOTO RUBEN OREEL Object Drive-in- show Verkoper Bart Fijne man uit Middel burg Prijs 2.000 euro Gezien op Markt plaats Het middelpunt van de feestvreugde Hans Puik Com plete drive-in show, prijs n.o.t.k., Rotter dam (Markt plaats). Com plete Drive-in show, bieden, Veen (Markt plaats). M Com plete Drive-in show met lichtshow, 700 euro, Zwaagdijk (Markt plaats).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53