1 2 3 3 Magic Bullet Kenwood BLM610SI Inventum NB560R 1 ijiaoic TIPS doende spullen hebben. Het pro bleem begint zodra we een boetiek binnenstappen. Dan bezwijken we toch massaal voor die mooie schoe nen die zo goed zullen staan bij onze zwarte jurk." Schaarste We kopen ook snel te veel. Als je in een winkel komt voor een broek, neem je rustig een trui mee die je niet nodig hebt, maar die er mooi bij staat. Het nadenken stopt en je gevoel neemt het over. Dat geldt ook voor online shoppen, waar je ook na slui tingstijd door kunt blijven shoppen. Volgens Van Doorn doen winkels hun best om ons tot kopen aan te zet ten. „Door een gevoel van schaarste op te wekken. Ze geven bijvoorbeeld tijdelijke korting. Je denkt zo dat je meteen moet toeslaan, terwijl je be ter een nachtje over de aankoop kunt slapen. Vaak is de kooplust de vol gende dag verdwenen. Ook als je ziet dat een winkel nog maar één of twee stuks op voorraad heeft, besluit je sneller iets te kopen." Door snel wisselende collecties schaf je ook meer aan. „Omdat iets er maar tijdelijk hangt, moet je voor je gevoel direct tot aankoop overgaan. Ook nieuwe, goedkope kledingzaken zorgen voor onnodige aanwinsten. Want als iets weinig kost, is de nood zaak het te laten hangen niet zo groot." Uit het onderzoek van de Ho geschool van Amsterdam blijkt dat we jaarlijks veertig kledingstukken weggooien en 46 nieuwe items ko pen. Bijna vier stuks per maand. Vergeten Hoe kunnen we stoppen met al die onnodige aankopen? „Shop in je ei gen garderobe", zegt Maldini. „Tij dens het onderzoek merkten we dat mensen hun kleding 'terugvonden'. Ze waren vaak heel verrast over items in hun kledingkast waarvan ze hele maal waren vergeten dat ze die had- Nieuwe kleren geven ons het gevoel dat we er goed uitzien den. Soms duik je uit de hoekjes van je kast nog mooie spullen op. Aanra der is ook om nieuwe combinaties te verzinnen met kleren die je hebt. Een te kort jurkje kun je leuk combineren met een broek. Een spijkerbroek die je alleen naar je werk draagt, kan met een mooi topje best naar een feest." Maar ook als we goed naar deze tips kijken, blijven we toch kopen. Dat be grijpt Maldini best. „Ik maak me er zelf ook wel eens schuldig aan. We willen graag variëteit in onze kleding. We dragen het niet alleen omdat we het nodig hebben. Mooie nieuwe kle ren geven ons zelfvertrouwen en het gevoel dat we er goed uitzien." woensdag 13 december 2017 GO daarna drie exempla ren die goed werk verrichten én betaal baar zijn. De testers letten in de eerste plaats op het resul taat bij het maken van soepen, sauzen en smoothies, maar ook bouwkwaliteit, schoonmaken en veelzijdigheid speel den mee in de beoor deling. Meer testge gevens zijn te vinden op BesteProduct.nl. —Tom Haze Vanaf €99 De NutriBullet is een plaatje om te zien en overtuigt niet alleen met zijn uitstraling. Deze blitse kogel heeft serieuze kracht. Hij rekent eenvou dig af met fruit, noten en zelfs ijsblokjes. Extra han dig is de deksel. Zo neem je je smoothie makkelijk mee onderweg. Vanaf €82 Beschikt over een grote inhoud van 1,6 liter. De snel heid is traploos in te stellen. De automatische pro gramma's voor ijs crushen, soep maken en reinigen wer ken naar behoren. De blen der is met 40 centimeter hoger dan de meeste blen ders, dus ga goed na of deze wel in je keuken(kastje) past. Vanaf €40 Eenvoud is het toverwoord. De blender ziet er simpel uit en is makkelijk te bedienen. Geen toeters, geen bellen, wel een prima resultaat. Zelfs op stand 1 geeft hij al genoeg kracht voor de meeste smoothies. Maal je langer dan een minuut, dan heeft ie wel een pauze nodig om af te koelen. Voor de prijs hoef je het niet te laten. O Q O CC CL CO LU CO z O cc co Hoe voorkom je dat je te veel kleding koopt? Wacht een paar dagen voordat je iets koopt. Misschien verdwijnt het acute gevoel van iets willen hebben. Als je het toch aanschaft, heb je er in elk geval goed over nagedacht. Schrijf je uit voor mo denieuwsbrieven, ver mijd winkels, ook online. Denk goed na of het item wel iets voor jou is. Laat je niet verleiden door naaldhakken als je iemand bent die elke ochtend een spijker broek en sneakers uit de kast pakt. Hoe vaak ga je die mooie jurk aantrekken? Bedenk wat je al hebt wat er op lijkt. En inven tariseer je kast. Kijk goed wat er in hangt en ligt. Vaak vind je nog wel iets dat heel leuk is. Spaar voor iets groots (vakantie, designmeu bel). Dan heb je minder geld om direct te beste den aan iets onnodigs. Laat je niet verleiden door uitverkoop. Het lijkt misschien goedkoop als je iets voor de helft kunt kopen. Maar nog steeds geef je een aardig be drag uit. -4 Ook Arwen Kleyn- geld draagt lang niet alles uit haar kleding kast. FOTO'S SHODYCAREMAN 44 —Irene Maldini

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47