ZLM-team loopt geld bij elkaar voor KNRM De Nooijer groeit onder vleugels van Roemeense legende Gheorghe Hagi 13 Bradley de Nooijer sluit zondag de eerste competitiehelft af met FC Viitorul Constanta De verdediger (20) is in Roemenië fysiek en mentaal sterker geworden. FCSB bezet de tweede plaats, het FC Viitorul Constanta van trainer en legende Gheorge Hagi staat vijfde. „Toen ik hier kwam ston den we voorlaatste", legt De Nooi jer uit. „We hebben een goede reeks neergezet, maar de laatste weken hebben we wel wat punten laten liggen. We moeten bij de eerste zes eindigen, zodat we de play-offs om het kampioenschap kunnen spelen." De afgelopen vier maanden zijn zwaar geweest, bekent De Nooijer. „We trainen keihard. Bij FC Dor drecht kon je het nog wel eens een keer iets rustiger aan doen. Dat moet ik hier niet proberen. Dat wordt niet geaccepteerd. Het past ook bij de cultuur hier dat er wat meer wordt geroe pen. Niet op een vervelende manier, zo gaat het hier ge woon. Ze willen alles winnen, ie dere wedstrijd wordt benaderd alsof het een fi nale is. Het is heel simpel: je moet mee, of je kunt op de bank gaan zitten." Bradley de Nooijer is fysiek sterker gewor den, mede door de"" krachttraining bij Viitorul. „We doen veel aan opdrukken en buik spieroefe ningen. Het is niet zo dat we twee uur in de sportschool zitten, daar ben ik ook geen type ivoor. Maar ik merk wel dat ik fitter en sterker ben geworden. Soms trainen we drie keer per week twee keer per dag. En niet 's ochtends rustig en alleen 's middags zwaar. Nee, ;ewoon twee keer 'hard trainen. In het begin had ik daar best veel moeite mee, al mijn spie ren deden pijn. Nu ben |ik eraan gewend. Ik klop het even af, maar ik heb ook nog geen blessures gehad." Legende Dat zijn trainer de grootste voet baller was die iRoemenië ooit heeft voortge bracht, merkt Bradley de Nooijer 'vrijwel ie dere dag. Gheorghe Hagi wordt door heel veel Roemenen aanbe den. „Overal waar we komen wil iedereen met hem op de foto. Poli tieagenten, supporters van de te genstander, noem maar op. En als ik bij de supermarkt loop spreken mensen me soms aan en zeggen: you play for Hagi. Die man is hier zo ontzettend groot." Gheorghe Hagi, die man is hier zo ontzettend groot Als trainer is hij bloedfanatiek en veeleisend, weet De Nooijer in middels. „Hij heeft veel verstand van voetbal en wil altijd winnen. Hagi was echt een fantastische voetballer hè? Ik heb beelden be keken op YouTube, niet normaal. Een dag voor de wedstrijd trainen we vaak op corners en vrije trap pen. Soms trapt hij dan een paar ballen en dan weet je genoeg." Onder Hagi is Bradley de Nooi jer vaak basisspeler en mag hij de linkerflank bestrijken. De oud speler van onder meer RCS, JVOZ en Sparta heeft al meerdere keren indruk gemaakt met zijn rushes. Na het duel van zondag in Boek arest krijgt De Nooijer een paar weken vrijaf. „Begin januari ga ik terug naar de club en gaan we op trainingskamp, waarschijnlijk naar Italië of Turkije." De competitie begint voor FC Viitorul weer op 4 februari. „Dan spelen we nog vier wedstrijden, daarna starten de play-offs. Wij moeten die om het kampioen schap spelen. De punten worden voor de start van de play-offs ge halveerd, dus veel ploegen komen dan vaak nog in aanmerking voor het kampioenschap. Wij ook, hoop ik. Maar eerst moeten we zondag een goed resultaat neerzet ten tegen Steaua. Dan kan ik daarna met een lekker gevoel even terug naar huis." Hij is net terug van de supermarkt, samen met zijn neef Mit chell, die als verras sing is overgekomen uit Nederland. „Boodschapjes doen hè. Dat hoort er allemaal bij als je op jezelf woont", lacht Brad ley de Nooijer. De Souburger (20) is nu bijna vier maanden speler van FC Viitorul Constanta, de re gerend landskampioen van Roe menië. De stap heeft hem volwas- sener gemaakt. „Het was goed voor mij, om weg te gaan uit mijn vertrouwde omgeving." De verdediger vertrok eind au gustus bij FC Dordrecht, de club waar zijn vader Gérard trainer is. Bradley de Nooijer werd getrans fereerd naar Viitorul Constanta, waardoor hij net als zijn oudere neef Jeremy (SheriffTiraspol in Moldavië) in het oosten van Eu ropa terecht kwam. Weg van zijn vader en moeder, zijn broers en zussen, zijn familie en vrienden. „Toch heb ik in het begin niet echt heimwee gehad", vertelt hij. „Het was voor mij een nieuwe start, ik had er echt zin in. Ik ging voor het eerst op mezelf wonen, moest zelf beslissingen nemen en bijvoorbeeld ook zelf koken. Dat is allemaal goed voor me geweest. Ik ben iedere dag wel even aan het videobellen met mijn moeder of andere familie. De laatste twee, drie weken merk ik wel dat ik zin heb om naar huis te gaan." Dat mag volgende week, na de laatste competitiewedstrijd van 2017. Viitorul gaat zondagavond op bezoek bij FCSB, de club die be roemd werd als Steaua Boekarest. Het initiatief ontstond toen de atle ten uit het hardloopteam (be staande uit prominente Zeeuwen, ZLM-medewerkers, ZLM-klanten en oud-topsporters Michael Boo- gerd, Dennis de Nooijer en Gérard de Nooijer) zich voorbereidden op de Kustmarathon. In de honderd dagen voorafgaand aan de marathon heeft het team re gelmatig samen getraind en wer den adviezen uitgewisseld over voeding, loopschema's en materi aal. Met het bij elkaar gelopen bedrag worden drie overlevingspakken gekocht Tijdens die bijeenkomsten kwam ter sprake dat het mooi zou zijn om deze sportieve prestatie te koppelen aan een goed doel. Dat goede doel werd gevonden in de KNRM. Gebroeders De Nooijer ZLM besloot om aan elk deelne mend teamlid een sponsorbedrag te koppelen: een bedrag voor deel name, finishen én het behalen van een persoonlijk record. Met het bij elkaar gelopen bedrag worden drie overlevingspakken geschon ken. Deze werden gisteravond sym bolisch aan de KNRM aangeboden door teamleden Dennis en Gérard de Nooijer. De overlevingspakken worden aangeschaft voor de drie reddingstations die aan het Kust- marathonparcours liggen: Neeltje Jans, Veere en Westkapelle. woensdag 13 december 2017 PM 'Dit is een goede stap geweest' .StTANO Bradley de Nooijer (rechts) in actie voor Viitorul Constanta, fotos viitorulconstanta - Bradley de Nooijer Barry van der Hooft Vlissingen Dennis en Gérard de Nooijer hebben gisteravond namens het ZLM Kustmarathonteam een be drag overhandigd aan de Ko ninklijke Nederlandse Redding Maatschappij. Dat gebeurde in het KNRM-reddingstation in Westkapelle. Menno Kole Westkapelle verzekeringen Dennis de Nooijer was één van de deelnemers van het ZLM-team. Hij volbracht de Kustmarathon in 4 uur en 19 minuten, fotomennokole

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41