ÏHK H Feyenoord: vertrouwen voor duel 22 ijshockey t na nederlaag tegen Ajax moet koploper in Tegen FC Groningen wordt vanavond duidelijk hoe PSV omgaat met tegenslag. De koploper wil zich spiegelen aan Feyenoord, dat vorig seizoen altijd terugveerde. hl Kort Meer geld Oranje-vrouwen De Nederlandse voetbalsters hebben een akkoord bereikt met de KNVB over de fi nanciële vergoedingen tot en met het WK van 2019 in Frankrijk. De 'Leeuwinnen' krij gen de komende jaren aanzienlijk meer geld. Volgens de KNVB gaat het om 'een ver veelvoudiging van de tot op heden geldende beloningen'. „Deze overeenkomst geeft een gevoel van waardering voor wat we het afgelopen jaar hebben gepresteerd", zegt Lieke Martens (foto), lid van de spelersraad. Afgelaste duels naar januari Het afgelaste duel tussen FC Utrecht en Fey- enoord wordt op woensdag 24 januari inge haald. De wedstrijd in de Galgenwaard be gint om 20.00 uur. Een week eerder gaat Vi tesse op bezoek bij Sparta. Ook bij dat duel, op dinsdag 16 januari, is de aftrap 20.00 uur. Robben krijgt laat uitsluitsel Arjen Robben (foto) krijgt pas in het voor jaar duidelijkheid over zijn toekomst bij Bayern München. Dat heeft voorzitter Karl- Heinz Rummenigge gezegd tegen de Duitse krant TZ. De contracten van Robben en de Fransman Franck Ribéry lopen aan het einde van dit seizoen af. „We weten wat we aan ze hebben en ze hebben veel voor ons betekend. Maar het is voor ons ook belang rijk hoe het met hen verder gaat", aldus Rummenigge, die hiermee lijkt te doelen op de blessuregevoeligheid van het duo. Flitsen Zeegelaar Nigeria Het seizoen van PSV tot nu toe? Dat is al een paar keer vergeleken met het vo rige seizoen van Feyenoord. En na af gelopen weekeinde ligt een nieuwe parallel zo voor het oprapen. Feyen oord liep in het kampioensjaar ook soms tegen tikken aan die fors uitvie len. Zoals een dikverdiende nederlaag (2-1) op bezoek bij Ajax bijvoorbeeld. De wedstrijd erna moest er dan een reactie komen. Die gaf Feyenoord dan wel steeds: op het verlies in Amster dam volgde een 8-0 tegen Go Ahead. Nu moet PSV bewijzen dat ook te kunnen, als koploper en de belangrijk ste titelkandidaat in dit seizoen. „Zon dag hebben we niet ons ware gezicht laten zien, dat gevoel leeft in de groep", zo proeft trainer Phillip Cocu. Tegenslagen Het A4'tje met tegenslagen in de com petitie is ook nog vrijwel leeg. Alleen het 2-0 verlies van begin september tegen Heerenveen staat erop. Dat was wel meteen een serieuze tik, die toen net zo hard aankwam als de uppercut (3-0) nu in de Arena. PSV toonde des tijds veerkracht. De eerste drie du els erna leverden negen punten op en een karrenvracht aan goals. Onder meer de 1-7 tegen Utrecht zat daarbij. Het is de vraag of er tegen Ajax meer verloren is gegaan dan al leen drie pun ten. „We zullen echt niet alles blijven win nen", zei Jürgen Locadia. foto Cocu laatst al. Maar zó slap en weer loos onderuit als nu? Nee, dan geef je zelfs modale tegenstanders in de ere divisie hoop. Want het beeld tot nu toe was: wie tegen PSV speelt, heeft vaak het idee leuk mee te spelen, maar gaat uiteindelijk toch altijd met een nederlaag naar huis. Is dat sentiment nu op slag anders? Jürgen Locadia was in die eerste wedstrijden na Heerenveen-uit één van de PSV'ers die van zich afbeet. Hij maakte alleen al vier doelpunten bij de 1-7 in Utrecht. Maar van hem zal er nu in elk geval geen reactie komen, want Locadia ligt er voorlopig uit met een flinke scheur in zijn hamstrings. Bij het tv-programma De Tafel van Kees kwam maandagavond de stelling op tafel dat Locadia onmisbaar is ge worden bij PSV. Een aandeel van 40 procent van de publieksstemmers zei 'ja', wat veel is. Want Locadia is na tuurlijk geen Messi of Ronaldo. Maar het is ook verklaarbaar. Voor dit PSV is hij ontegenzeggelijk een lastig te ver vangen pion. Locadia is een handen binder en bliksemafleider, een spits met een zuiver schot, maker van al weer negen goals én de enige aanvaller in de selectie die op alle voorhoede posities inzetbaar is. Flexibiliteit Juist van die flexibiliteit r maakte Cocu al volop ge bruik. „Zijn wegvallen is een aderlating. Dat is duide lijk. Ik vind het vooral ook voor Jürgen persoonlijk heel vervelend. Vorig jaar was hij er lang uit met een blessure en daarvan is hij sterk teruggeko- Soms is het lekker datjesnel revanche kunt nemen voor een slechte wedstrijd men. Het is een —PhillipCocu In een seizoen waarin een overwin ning van Feyenoord in de eigen Kuip, op welke tegenstander dan ook, allesbehalve een vanzelfspre kendheid is, is het gevoel in de Kuip voor een duel met een ware angst- gegner toch opvallend positief. Fey enoord won slechts één van zijn laatste zeven thuiswedstrijden te gen Heerenveen in de eredivisie. Bovendien wachten de Rotterdam mers al drie seizoenen op een thuiszege tegen de Friezen. Alleen Ajax is bezig aan een langere onge- slagen reeks in de Rotterdamse Kuip. Maar Heerenveen of niet, de rege rend landskampioen heeft het idee dat de sportieve ellende die de ploeg dit seizoen lang in een houd greep hield, achter de rug is. Een knappe Europese overwinning op Napoli, tweemaal winst in de com petitie zonder tegentreffers tegen FC Groningen en Vitesse. En het moyenne van spits Nicolai Jorgen- sen dat weer richting dat van de topscorer van Nederland gaat. Dat alles vormt het fundament voor het goede gevoel. „Het gevoel dat je bezig bent aan een goede reeks, is moeilijk te om- Quotevandedag 'Mourinho krijgt geen kritiek, maar het voetbal is veel saaier' woensdag 13 december 2017 VOETBAL VOETBAL t li VOETBAL Lerin Duarte (Heracles) heeft zijn kuitbeen gebroken. De 27-jarige middenvelder moest in het duel met AZ na een uur naar de kant. Borussia Dortmund heeft de eerste wed strijd zonder Peter Bosz als coach gewon nen. Bij FSV Mainz werd het onder leiding van Peter Stöger 0-2 door goals van Shinji Kagawa en Sokratis Papastathopolos. Gremio heeft de finale van het WK voor clubs bereikt. De Braziliaanse ploeg versloeg in Al Ain in de halve eindstrijd het Mexi caanse CF Pachuca na verlenging met 1-0. De enige treffer werd gemaakt door Everton. Vandaag speelt Real Madrid tegen Al Jazira. GO I Zes Russische ijshockeysters zijn levenslang geschorst van wege doping tijdens de Spe len van Sotsji in 2014. Het zes tal is bij nieuwe testen alsnog betrapt. Ze kwamen met hun ploeg in Sotsji niet ver der dan de kwartfinales. 3 Marvin Zeege laar (Watford) is voor drie duels ge schorst na een rode kaart tegen Burnley. Zijn club te kende nog pro test aan tegen de uitsluiting, maar dat le verde niets op. Nigeria heeft voor het op stellen van een ongerechtigde speler tegen Algerije een 0-3 nederlaag gekregen. Voor de plaatsing voor het WK heeft dat geen gevolgen. Veerkracht is Maarten Wijffels Eindhoven SANDER CHAMID Hirving Lozano verwerkt het verlies van PSV tegen Ajax, afgelopen zondag. FOTO PIM RAS In de Kuip spreken ze voorzich tig van 'een serie', na drie over winningen op een rij. Feyen- oord-trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat die reeks vanavond wordt voortge zet tegen Heerenveen. „Daar heb ik wel vertrouwen in." Mikos Gouka Rotterdam Feyenoord heeft dit seizoen al 17 verliespunten. In het kampioensjaar 2016-2017 waren dat er 20 over het hele seizoen. —Louis van Gaal over Manchester United. Hij kreeg wel commentaar op het saaie spel van ManU onder hem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22