Scheringa is terugP7 Ggz-medewerkers slaan alarm: budget schiet tekort Werken op een stakingsdag Dat typeert de leerkrachten Oud-bankier lanceert nieuw bedrijf Een zwaar auto-ongeluk op de Sloeweg Noord bij Ritthem heeft gisterochtend heWeven gekost aan twee jonge kinderen uit de gemeente Hulst. Het broertje (3) en zusje (5) zaten met hun moeder in een auto, die door nog onbekende oorzaak op de verkeerde weghelft belandde en frontaal tegen een tegemoetkomende wagen botste. Ook beginnen behandelingen soms met grote vertraging omdat toe stemming van de lokale ambtenaar ontbreekt. Dit alles blijkt uit een peiling van het platform voor on derzoeksjournalistiek Investico in samenwerking met deze krant en De Groene Amsterdammer. Van de 120 deelnemende kinder psychiaters, -psychologen en an dere medewerkers in de jeugd-ggz zegt zo'n 60 procent aan het eind van het jaar soms geen nieuwe in takes te kunnen doen doordat het gemeentebudget op is. Bijna drie kwart wijt de groeiende wachtlijs ten aan de gebrekkige organisatie bij hun gemeente, die sinds 2015 verantwoordelijk is voor de jeugd- hulp. De gevolgen zijn ernstig: jonge ren in psychische nood krijgen re gelmatig te laat of geen hulp, waar door hun geestelijke toestand ver slechtert. De hulpverleners klagen ano niem over de gang van zaken. „Er wordt alleen maar over geld gespro ken en niet meer over het kind, waar het wel over moet gaan", zegt er een. „We hebben te maken met wanhopige ouders en de suïcidepo gingen door jongeren, ook de ge slaagde, nemen toe", klinkt het. „Er zijn veel meer crisisopnames door dat er te lang gewacht wordt met behandelen", meldt een derde. Ook de medewerkers in de jeugd-ggz zelf hebben het zwaar. Sinds de overheveling van jeugd zorg naar de gemeente is volgens 87 procent van de ondervraagden de werkdruk opgelopen. Het leeuwen deel is dagelijks meerdere uren kwijt aan de administratie; bijna twee derde van de professionals heeft minder tijd dan vroeger om Het aantal pogingen tot suïcide, ook de geslaagde, onder jongeren neemt toe een goede diagnose te stellen en te bepalen welke hulp nodig is. Na 2015 is volgens 86 procent de bezuinigingsslag ingezet bij de or ganisaties voor jeugd-ggz. Naast de hogere werkdruk ervaart de meer derheid van de medewerkers dat er minder tijd en geld is voor bijscho ling. Ook zijn de arbeidsvoorwaar den versoberd. Nog maar 13 procent van alle ondervraagden heeft er nog vertrouwen in dat de huidige pro blemen kunnen worden opgelost. Ze geven hun gemeente gemiddeld een 5,2. Zorgminister Hugo de Jonge zei vorige week nog in een Kamerdebat te beseffen dat er bij een aantal ge meenten serieuze knelpunten be staan. Hij laat een analyse maken van de exacte oorzaken van de wachtlijsten. P4 Nieuwsmedia TH CATC R MUSICA Jeugd in psychische nood krijgt amper hulp Jongeren met grote psychische problemen worden niet of te laat geholpen doordat het geld van de betrokken gemeente op is. Edwin van der Aa Hanneke van Houwelingen Amsterdam Medewerker jeugd-ggz ZEELAND2 In de loop van de dag perioden 6°C met regen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Het mooiste aanbod voor een avondje uit! \t>e*;g£roo* Nieuw aanbod! Bijlage vandaag in deze krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1