Aantal zzp'ers is fors gegroeid Swissport gaat werk verlichten E 17 Ontdek de roots van ons koningshuis Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl In Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag nam het aantal eenmanszaken in tien jaar tijd met 84.000 stuks toe. In 2007 telde de steden gezamenlijk 81.000 bedrijven, dit jaar al 165.000. Van de vier grote steden is Utrecht de gemeente waar het aantal eenpersoonsbedrijven procentueel het hardst is ge groeid. Het aantal eenmanszaken nam er met 135 procent toe, van 9.400 in 2007 tot 22.100 duizend in 2017. In de rest van Nederland is het aantal éénpitters ook geste gen met 79 procent. In tegenstelling tot het aantal eenmanszaken is het aantal be drijven met meer dan één werk nemer de afgelopen 10 jaar licht gedaald, met drie procent. De meeste nieuwe éénpitters richtten een adviesbureau op, of vestigden zich als financieel ad viseur. Anderen verhuren zich als bouwvakker, industrieel ont werper of zijn eigenaar van een webwinkel. Procentueel groei den van deze vijf de webwinkels met afstand het hardst. SCHIPHOL Swissport gaat aan de slag om de werkdruk voor zijn personeel op Schiphol te verlich ten. Ook krijgen tientallen flex- werkers een vast contract van de bagage- en passagiersafhande- laar, meldt vakbond FNV. De bond onderhandelde afgelo pen weken met Swissport over personele versterkingen, omdat de medewerkers het vele werk met name op piekuren niet meer aankonden. Om de druk op de ketel te houden voerde de FNV- leden van Swissport verschei dene keren actie. Behalve (meer) vaste banen krij gen sommige medewerkers structureel meer werkuren toe bedeeld. Ook worden de balie medewerkers beter getraind en komt een oproepploeg om on verwachte pieken in het werk aanbod op te vangen. Daarnaast worden er betere afspraken ge maakt met uitzendbureaus. Swissport bemant de incheckba- lies en handelt de bagage af voor onder meer TUI, Corendon, Sin gapore Airlines, Garuda en Tur kish Airlines. Het Swissportpersoneel moet overigens formeel nog instem men met het onderhandelings resultaat. Biedt uw eigen verzekering een goede service, dan is dat immers ook veel waard, denk aan een pret tige klantenservice of een snelle afhandeling van declaraties. Ben u afhankelijk van een speci fiek medicijn, dan kan dat ook re den zijn om bij de eigen verzeke raar te blijven. Iedere verzeke ringsmaatschappij heeft zijn eigen lijst van voorkeursgeneesmidde len die worden vergoed. Een over stap van zorgpolis kan betekenen dat u ineens te maken krijgt met medicatie van een ander merk. Stap bovendien pas over als u ze ker weet dat de nieuwe zorgverze keraar u voor de gewenste aanvul lende verzekering accepteert. Een nieuwe verzekeraar mag iemand namelijk weigeren voor een aan vullend pakket. Ook dat kan voor ouderen en chronische patiënten een probleem zijn. Eigen risico Aan de slag? Online zijn veel zorg- vergelijkers om te onderzoeken welke verzekering het beste bij u past, zoals de zorgvergelijker van de Consumentenbond, of Zorg- kiezer.nl. Opzeggen moet voor 31 december. U hebt dan tot uiterlijk 1 februari 2018 om een andere zorgverzekering af te sluiten. Als u overstapt van zorgverzekeraar tij dens een lopende behandeling in het ziekenhuis, dan gelden de po lisvoorwaarden van de verzekeraar waar u zat aan het begin van de behandeling. Ofwel, het moment waarop de diagnose-behandel- combinatie werd aangemaakt. Onderzoek meteen of aanslui ting bij een collectiviteit voordeli ger is. Bij collectieve verzekerin gen - bijvoorbeeld via werkgevers, vakbonden, sportverenigingen en winkelketens - gelden vaak pre miekortingen. Verzekeraars mo gen maximaal 10 procent korting geven op de basisverzekering. Op aanvullende pakketten geldt die beperking niet. Dan geldt vaak: hoe duurder het pakket hoe hoger het kortingspercentage. Bekijk ook of het loont om het eigen risico te verhogen. Het ver plichte eigen risico is het bedrag dat iedere Nederlander moet beta len voordat hij aanspraak kan ma ken op zijn basisverzekering. Dit eigen risico is nu 385 euro. Bo venop het verplichte eigen risico kunt u nog kiezen voor een vrij willig eigen risico van 100,200, 300,400 of 500 euro. U betaalt vol gend jaar dus maximaal 885 euro van de eerste zorgkosten. In ruil daarvoor krijgt u van de verzeke raar korting op de premie. Volgens de Consumentenbond is die korting meestal zo'n 50 pro cent van het bedrag waarmee het eigen risico wordt verhoogd. Of het verhogen van de verplichte ei gen risico verstandig is, hangt zo wel af van iemands gezondheid als van iemands portemonnee. Kiest u voor een hoger eigen risico, dan moet u wel ineens een paar hon derd euro kunnen opbrengen als u een been breekt. NUWEG{S> Exclusieve Lezersreis woensdag 13 december 2017 De voorouders van ons huis van Oranje-Nassau komen er vandaan en nog steeds vraag je je af waarom ze er ooit zijn weggegaan. Want in het Duitse Diez an der Lahn, waar Hotel Wilhelm von Nassau u begroet, is het volop genieten met een vleugje Nederlandse historie. Hotel Wilhelm von Nassau beschikt over een kegelbaan en een traditioneel restaurant. Het heeft een rustige ligging tussen Limburg an der Lahn (op ca. 3 km) en Diez (op 1,5 km), aan de oostelijke rand van het schitterende Natuurreservaat Nassau. Het hotel serveert een Duits ontbijtbuffet en 's avonds biedt het landelijke restaurant Zum Hecker stevige streekgerechten. De lichte kamers zijn voorzien van een flatscreen-tv met kabelzenders, gratis wifi, een minibar (tegen betaling), een Frans balkon en een badkamer met douche en/of bad, toilet en haardroger. Er is in de directe omgeving zoveel te zien! Een prachtige streek op iets meer dan driehonderd kilometer van Utrecht. Er echt even helemaal uit, dus! Diez ligt in Rijnland-Palts, aan de rivier de Lahn. Diez wordt voor het eerst genoemd in een oorkonde van Karei de Grote uit het jaar 790. Later kwam het graafschap Diez in handen van een tak uit de familie Nassau waartoe ook de Nederlandse Koninklijke familie behoort. Zij bouwden in Diez het slot Oranienstein, gelegen op een kalkrots. Het is één van de vier kastelen van de familie Oranje-Nassau die op Duits grondgebied werden gebouwd. Evenals andere kastelen werd ook dit slot vernoemd naar Willem van Oranje. In het Huis Oranje-Nassau voert het hoofd (de Koning der Nederlanden) nog steeds de titel graaf/gravin van Diez. De dichtstbijzijnde grote stad is Limburg an der Lahn. Limburg is een bijzondere vakwerkstad. U vindt hier o.a. het oudste vrijstaande huis van Duitsland (1289). En vergeet niet een bezoek te brengen aan de prachtige Limburger Dom. Hotel Wilhelm von Nassau 6 79,00 p.p. 2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 xeen lunchpakket •2x3-gangendiner welkomstdrankje gratis gebruik sauna •1x2 uur gratis kegelen Prijs 4 januari 27 januari €79p.p. 28januari 28 maart €85p.p. 4 april 21 april €89 p.p. o.b.v. beschikbaarheid Actievoorwaarden kortingen Kinderkorting bij 2 volbetalende personen op de kamer: max. 2 kinderen t/m 6 jaar gratis en t/m 11 jaar 50% korting. Toeslag 1-persoonskamer: 2,50 per nacht. Boekingskosten: €15 per boeking. DEN HAAG Steeds meer Ne derlanders beginnen een eigen bedrijf. De afgelopen tien jaar is het aantal een manszaken, de zogenoemde éénpitters, in de vier grote steden meer dan verdubbeld, zo meldt het CBS. Meer informatie en boeken: Ga voor Hotel Wilhelm von Nassau naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1758 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl Hotel Wilhelm von Nassau V 3 dagen half pension V historische omgeving V Zoover 8,3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17