Marjan Berk 'Gevlucht kind misbruikt' wijnvoordeel.nl Chateau Mauvesin 15 2r-_ Schrijnende toestanden in Griekenland 15 jaar oude Cru Bourgeois in originele Chateaukist! Bestel via: www.wijnvoordeel.nl/krant of bel: 031-7702796 'i MOULIS Dan gaan we de varkens masseren, bij de pootjes en achter de oren estig werd ze en ze kreeg van haar man Hans het origineelste cadeau wat hij kon bedenken. „Je hebt hier al vijftien jaar om gezeurd!" Zo mocht Anita dan eindelijk naar 'Het Beloofde Varkensland', een bijzonder uitstapje naar de plek van de Familie Bofkont, vijftien jaar geleden opgericht door Dafne Westerhof, ergens op de grens van Amstelveen en Bo venkerk. Hier voert zij op de meest originele manier haar vreedzame strijd tegen de bio- industrie. „Wij koesteren het zelfde gedachtegoed!" glundert Anita op weg naar haar cadeau. 'Gewoon ouwe kleren, maar wel stevige rubberlaarzen', luidt de dresscode voor zo'n bezoek. Ongeveer twintig mensen verza melen zich op de dijk bij de grote ketting, de toegang die Het Be loofde Varkensland scheidt van de mensenwereld. Hier worden we opgehaald. Op het erf worden we hartelijk begroet door een kip, een poes en acht koeien bij een hooiberg. Alles loopt vrij rond. „Niet wij, maar de dieren zijn hier de baas. Het is hun woonplek. Wij zijn bij hen te gast!" is de uitleg. land gaan we al slootjespringend naar het domein van de varkens. Dit is het hoogtepunt van het be zoek, hier heeft Anita naar uitge keken. De dieren krijgen hun maaltijd, boterhammen met pin dakaas en daarop de medicijnen, zoals glucosamine, tegen de ar- trose. „Dat houdt ze op de been", legt Dafne uit. De varkens zijn zo mooi. „Dit hier zijn oude beesten, gered uit de bio-industrie." Het is hier hun pension, zeg maar Rusthuis Avondrood. Ze doen graag een dutje, lekker liggend in het stro. Een en al tevredenheid, net als de kleine varkens, de zwijntjes. Dan mogen wij de varkens masseren. We krijgen aanwijzin gen welke plekken zich daar bij uitstek voor lenen. Zoals de ach terhand, de pootjes en, net zoals bij honden en poezen, achter de oortjes... Er heerst hier een totaal ontspannen sfeer. De varkens lig gen heel diep te snurken. begint, leveren wij onze mobiele telefoons in, foto's nemen is ook niet aan de orde. De foto's neemt Dafne zelf, die kun je dan na af loop bestellen. Alles werkt hier mee om in dit bejaardenhuis voor oude varkens een onge stoorde, relaxte omgeving te scheppen. Wij voelen ons één met de Familie Bofkont." Anita heeft van haar cadeau, dat alles bijeen zo'n vier uur duurde, genoten. En bij haar ver haal voel ik in mij een lichte be hoefte mij te bekeren tot het ve getariërschap. De foto's van Anita en haar man Hans, die in het stro bezig zijn de knorrende varkens te masseren, zijn aanstekelijk. Maar vooral de verhalen over de bio-industrie zijn overtuigend. Mijn oudste kleindochter is al zover. Zij is overtuigd bezig met de overgang naar een vegetarisch bestaan. Op onze familiebijeen komsten wordt vlees niet geme den: zelfgemaakte saucijzen broodjes vinden gretig aftrek. Maar kleindochter propageert nepvlees-snacks: „Zo lekker, oma. Met een beetje kerry. /3 e dl Dat stelt Defence for Children in een rapport dat vandaag verschijnt. „Athene is niet voorbereid op de komst van duizenden extra vluch telingen. We moeten voorkomen dat de kinderen vanuit de tenten kampen op de eilanden straks in de stadsparken belanden", zegt Mar- tine Goeman van de organisatie. Defence for Children deed on derzoek in de Griekse hoofdstad en stelt dat je er 'niet de verschrikke lijke situaties tegenkomt als in de kampen op de Griekse eilanden', maar dat er voor vluchtelingenkin deren ook in Athene 'een gebrek is aan alles'. „Ze krijgen vaak geen on derwijs, geen psychische onder steuning voor hun trauma's en geen juridische ondersteuning. i Athene in ogen van Defence for Children niet voorbereid op komst kinderen Sommige kinderen zien zich ge noodzaakt zelfs seksuele handelin gen te verrichten voor zo weinig als vijf euro, zodat ze in elk geval een avond eten en een warme slaap plaats kunnen bemachtigen", meldt het rapport. Die schrijnende situatie is extra van belang omdat de Griekse overheid van plan is grote groepen vluchte lingen vanuit de kampen op de ei landen naar het vasteland te bren gen. Winter Nu de winter zijn intrede doet, wordt de situatie in de overvolle kampen op die eilanden onhoud baar. Ook de bevolking komt er in opstand, omdat de noodsituatie al drie jaar aanhoudt. In Griekenland verblijven nog 48.000 asielzoekers die wachten op een beslissing in hun asielaanvraag. Volgens VN-vluchtelingenorga- nisatie UNHCR staan er zo'n 3.250 minderjarige, alleenreizende vluchtelingen in Griekenland gere gistreerd. Het gaat voornamelijk om kinderen tussen de 12 en 17 jaar uit landen als Syrië en Irak, maar ook uit Eritrea en andere Afri kaanse landen. dé ontine wijnwinkel von Nederland! RH BOB It C. E GRATIS THUISBEZORGD MOULIS woensdag 13 december 2017 GO Bofkont Via een modderige tocht in het Anita: „Voordat dit snurkfestijn O-ZT- Alleenreizende vluchtelingen kinderen lopen in Griekenland de kans misbruikt en uitgebuit te worden. Die kans wordt niet kleiner nu de Griekse overheid heeft besloten veel vluchtelin gen van de eilanden naar het vasteland te verplaatsen. Cyril Rosman Rotterdam/Athene sinds 1999 We hebben een zeldzame 'Moulis en Médoc Cru Bourgeouis' uit 2002, afkomstig van een 15e - eeuws chateau, voor u weten te vinden. Deze rijke, elegante houtgerijpte wijn komt uit handen van eigenaar Chateau Leoville Barton, een gerespecteerd wijnmaker van grote Grand Cru Classé wijnen. Nog nooit werd deze topwijn aangeboden onder de 10 euro. Oudere jaargangen worden nog aangeboden voor ruim 20 euro. U mag deze 15 jaar oude topwijn nu echter bestellen voor de sensationeel lage prijs van slechts 9,99 per fles! Dit is de ultieme kerstwijn voor dit jaar! Chateau Mauvesin Moulis en Médoc AOC Cru Bourgeois 2002 *Afname per kist a 6 flessen. De getoonde acties zijn niet van toepassing op reeds geplaatste bestellingen. Druk- en/of typefouten voorbehouden. Geen 18, geen alcohol U O u R 2002 Een fraaie wijn uit oogstjaar 2002, een jaar waarin de beste Médoc wijnen werden gemaakt en dat proef je! Het verleidelijke bouquet verrast met aroma's van rijpe bramen, bessen, kersen, laurier, kruiden, leer en een tikkeltje vanille. Fluweelzachte smaak! Mis en Bouteille au Chateau. "OLTEILLE AC C* V J»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15