Verbod op piratenpak is 'geen dicriminatie' LASTMIN UTES NÓ IXTRA €50 WINTERKO^' corendonnl EUWS 11 1 VERKIEZINGEN OMSTREDEN SENATOR Afanasyev is aanhanger van de Kerk van het Vliegende Spaghettimon- ster en vindt dat hij net als andere gelovigen recht heeft op bepaalde traditionele kleding. Daarom wilde de 'pries- I ter' zijn proefschrift aan de universiteit van Delft gekleed in een 17de- eeuws piratenpak ver dedigen. Piraten zijn vol gens zijn kerk goddelijke wezens. „Het is een state ment vóór gelijke behandeling en tégen het voortrekken van bepaalde groepen", zegt Afanasyev. „Maar ondertussen wij geloven ook dat piraten heilige wezens zijn en het piratenkostuum is het ceremoniële kostuum van de pastafari-priester." De TU Delft zag dat niet zitten en weigerde zijn verzoek. Het pak zou niet passen bij de formele ceremo nie. Afanasyev stapte daarop naar het College voor de Rechten van de Mens omdat er sprake zou zijn van - discriminatie. Het college oordeelt echter dat er geen sprake is van dis criminatie op basis van geloof. Hoe wel in het midden wordt gelaten of het pastafarisme als officieel geloof moet worden gezien, stelt het col lege dat het piratenkostuum in elk geval 'niet in brede kring wordt ge zien als een uiting daarvan'. Priester Afanasyev is als priester niet ver plicht bij officiële gelegenheden een piratenkostuum te dragen. Hij heeft zelf ook geen piratenpak en heeft dat nog nooit eerder op een ceremoniële bijeen komst gedragen. De TU Delft mag de kleder dracht dus weigeren. Afanasyev begrijpt er niks van. „Als het college even op Google had geke ken, had het legio voorbeel den gevonden van pastafari-pries- ters." Dat het geloof niet bekend ge noeg is om de klederdracht toe te staan, levert volgens hem een vici euze cirkel op. „Als het nergens wordt toegestaan, worden we nooit bekend." Afanasyev vindt nog altijd dat er sprake is van discriminatie en gaat opnieuw met de universiteit om ta fel om te kijken hoe hij toch uiting kan geven aan zijn geloof. De TU wil met hem meedenken. V G-eló»3 -tm "d g, decernloev Gran Canaria Tenerife Fuerteventura F uerteventura Jandia Golf SBH Fuerteventura guamarina Golf Green Field v.a. €549 v.a. €599 «•m v.a. €649 v.a. €599 jjH 023 75106 06 ffi woensdag 13 december 2017 GO Wetenschapper Michael Afanas- yev wordt niet gediscrimineerd door de TU Delft, die hem ver biedt zijn proefschrift te verde digen in een piratenpak. Dat oordeelt het College voor de Rechten van de Mens. Maarten van Ast Delft Dravend op zijn paard Sassy kwam de Repu blikeinse kandidaat Roy Moore (70) gisteren naar het stemlokaal in Gallant, Alabama. De Republikeinen zijn verwikkeld in een paarden race met de Democraten om een Senaatsze- tel. De beeldspraak bij deze verkiezingen ont ging de pers niet. De zege van Moore is nodig om de meerderheid in de Senaat te behouden. Hij ligt echter onder vuur omdat hij vroeger meisjes zou hebben misbruikt, foto reuters Alllnclusive k-k Alllnclusive Alllnclusive Alllnclusive Februari Februari Februari HWST.- Februari Ruim opgezet resort aan een golfbaan Ideaal voor families Nabij het prachtige Jandia strand 2 grote zwembaden en kinderbad Gratis wifi Beoordeeld met een 7.9 Direct aan het strand Nabij het centrum van Costa Calma Prachtige tuin met zwembad Diverse sportactiviteiten Diverse bars Beoordeeld met een 8.0 Ca. 15O meter van de zee 2 specialiteitenrestaurants Gratis shuttle naar Plaga de las Americas Diverse bars 2 zwembaden, waarvan één met zoutwater Beoordeeld met een 7.8 In hartje Ptaya del Inglés In zomer 2017 gerenoveerd! Groot zwembad Moderne appartementen Gratis wifi Beoordeeld met een 7.7 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamitei tenfonds van €2,50 per boeking. *De winterkorting geldt per boeking en is nog niet in bovenstaande prijzen verwerkt. Druk- en zetfouten voorbehouden. corendon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11