it 10 ZE ALBERT HAMMOND OPTREDEN IN CCXL Er zijn songwriters die er een been voor zouden geven als ze één klassieker mochten schrijven. Albert Hammond schreef er tientallen. Vrijdag 15 december treedt hij op in CCXL in Vlissingen. Solo-hits Top 40 de minste behoefte beroemd te worden. Destijds deed ik maar wat. Ik was bijvoorbeeld ook de hoge stem van Tich in de pop groep Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick Tich. Maar alleen op de platen, onvermeld. Zoals ik des tijds ook albums produceerde zon der dat dat op de hoes vermeld stond. Zakelijk was ik een ramp. In de jaren 70, toen mijn solocarrière goed liep, verdiende ik nog amper wat. Later is mijn manager voor een paar jaar de gevangenis inge gaan omdat hij een paar miljoen van me gestolen had." Roy Orbison, Joe Cocker, Agne- tha Faltskog, Aretha Franklin, The Carpenters, Celine Dion, Johnny Cash, Rod Stewart, ze maakten al lemaal graag gebruik van zijn schrijverscapaciteiten. „Mijn lied jes moeten honderden miljoenen keren verkocht zijn. In veel landen werden andere songs hits. Daar De offers die ik voor muziek moet brengen zijn groter dan vroeger blijft iets onvoorspelbaars in zit ten. Ik schreef altijd alleen maar voor mezelf. Dat er anderen mee scoorden, dat was verder prima. Een liedje begint als een bloem in de winter. Dan is er die ingeving en komt de zon tussen de wolken door. Een beetje regen doet de rest. De bloem opent zich en begint zelf te stralen. Er is veel artistieke vrijheid en ik denk niet in genres. Een nieuw lied komt als er energie in de lucht zit. Waar dat vandaan komt blijft een mysterie. Ik hoef er niet eens een gitaar voor om te hangen. Ik hoor ze in mijn hoofd." Muziek blijft zijn leven. „Ik weet dat ik mijn beste liedje nog altijd moet schrijven. Bovendien ga ik op mijn oude dag weer iets nieuws doen: een musical schrijven." Op treden blijft hij ook doen tot hij er bij neervalt. „Het liefst dan op het podium. Als de Tommy Cooper van de popmuziek." Albert Hammond (73) heeft een druk Europees tourschema. De geboren Londenaar, die op groeide in Gibraltar en nu in Los Angeles woont, schrijft ook nog zeer regelmatig nieuwe songs. „Ik beschouw het als een voorrecht dat ik zo creatief mag blijven", zegt Hammond. „Ik zie mensen vaak verbaasd kijken als ik een selectie van mijn hits live zing. Ze kijken elkaar aan, zeggen dan zacht 'dat liedje was toch van The Hollies?', en zingen het vervolgens woorde lijk mee. Alleen de offers die ik voor het zingen moet brengen, zijn groter dan vroeger. Niet te veel praten als ik zes avonden shows achtereen heb bijvoorbeeld. CLASSICS En ik praat graag!" Hammond be gon zijn carrière in 1966 in de Britse popgroep The Family Dogg. „Samen met Mike Hazlewood schreef ik de meeste songs. De enige reden dat Steve Rowland als leadzanger opereerde was omdat hij het grootste ego had. Het maakte me weinig uit. Ik had niet BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Waterschap Het waterschap (29 november) plant minder bomen dan ze kapt. Waar we ons zorgen om moeten maken is de vraag hoeveel van de jonge boompjes de volwassen leeftijd bereiken. Na het planten moeten de bomen verzorgd wor den. Zeker het eerste groeisei zoen hebben ze - als het droog is - water nodig. Dit gebeurt niet of vaak niet zodat de boompjes doodgaan. Het jaar daarop wor den misschien nieuwe boompjes geplant, maar ook deze kunnen verdrogen. Op Walcheren zijn vele tientallen lege plaatsen langs de wegen waar ooit jonge boompjes stonden. Er wordt ge woon niets meer geplant. De bomen die wel aanslaan krij gen in de loop van de jaren last van de boombanden die ze af- knellen en van de boompalen (steunpalen) die door diktegroei van de stam de bast beschadigen. Ook hier zijn weer vele voorbeel den van te zien. Kortom, de boompalen moeten zodra de boom voldoende verankerd is weggehaald worden. Maarten Dijkshoorn Valkenburgstraat 5, Meliskerke Restaurant Hoera, er is weer een nieuw res taurant (2 december) geopend in Middelburg, Het Vliegendt Hert, Dam 6r. Een mooi pand, een mooi interieur. Winkel, proeverij en restaurant. En dan de prijs die de proevers hebben betaald. We dachten aan typefouten, maar er staat echt 4,95 voor driekwart li ter water! Brood kost 5,25 euro. Dat zijn drie hele broden bij een gemiddelde bakker! De rest van het menu sla ik maar over, tot aan de koffie en thee, niet minder dan 12 euro. Daar koop ik drie pakken DE koffie voor. Welke mensen worden daar verwacht? De elite van de Mid delburgse grachtengordel? Wanneer opent er eens iemand een eetgelegenheid waar een mo daal mens een keertje uit eten kan? Het is decadent en storend voor allen die nog hard moeten werken voor hun brood of voor hen die op een uitkering zijn aan gewezen. Gerben Huurdal Weverijstraat 3, Domburg Jeruzalem Trump verklaart Jeruzalem tot hoofdstad van Israël. Dat past binnen de wereldvisie van Trump dat de buitenlandse poli tiek van de VS op absolute hege monie gebaseerd moet zijn die desnoods met militaire hand moet worden afgedwongen. Met de proclamatie van Jeruza lem als hoofdstad van Israël ne geert Trump het internationaal recht en de Palestijnse rechten. Daarenboven dreigt hij het ge weld in deze conflictgevoelige re gio nog verder aan te wakkeren. Militair geweld en oorlogen, dat valt er te verwachten vanuit de VS. Luc Brusselaers Hoejkensdijk 11, Kuitaart dinsdag 12 december 2017 'Mijn beste liedje moet ik nog schrijven' -Albert Hammond Albert Hammond: 15 december, CCXL Vlissingen, 20.15 uur. It Never Rains In Southern California (1972, op nr. 26) The Free Electric Band (1973, op nr. 3) The Peacemaker (1973, op nr. 12) I'm A Train (1974, op nr. 6) (I Don't Wanna Die In An) Air Disaster (1974, op nr. 3) New York City Here I Come (1975, op nr. 13) Down By The River (1975, op nr. 14) Give A Little Love (1986, op nr. 6) (duet met Albert West) Albert Hammond bij een concert in Dresden, foto andreas weihs Willem Jongeneelen Vlissingen A Donald Trump, fotoarchief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81