Recreatie: achteroverleunen is geen optie KORTING Winnaars van eerdere jaren 7 MUZIEKWEDSTRIJD VOOR ALLE GENRES Wie treedt in 2018 in de voetsporen van zangeres Femke Bun? Muziekwedstrijd Steenworp trapt zaterdag een nieuw seizoen af met de eerste van drie voorrondes. m Steenworp is afgelopen ja ren uitgegroeid tot een begrip in de regio en ver daarbuiten. De Zeeuws- Vlaamse muziekcompetitie wordt voor de achtste keer gehouden en heeft winnaars voortgebracht die allemaal flink aan de weg timme ren, zoals de bands PEER, The Brightt, Gork A27 en afgelopen jaar singer-songwriter Femke Bun. De competitie, waarbij jongeren het in drie voorrondes in West dorpe, Hulst, Retranchement en één grote finale in Terneuzen te gen elkaar opnemen, is bedoeld om hen van de repetitiezolder te halen en kennis te laten maken met een echt podium. De muzi kanten tot 23 jaar worden daar naast ook gecoacht en krijgen workshops. Naast podiumervaring liegen de prijzen er niet om: zelf een demo opnemen, een plek op Weitjerock, The Road to Graauw- rock en Vestrockrally. Niet alleen Zeeuwen doen mee aan Steenworp 2018, ook Belgen weten de wedstrijd te vinden en er zijn jaarlijks enkele bands uit an dere delen van het land die graag afreizen naar Zeeuws-Vlaanderen. „Zo is er dit jaar een band uit Den Bosch bij", zegt Elisa de Vlee- schouwer van de organisatie. „Het gaat goed met de inschrijvingen, E STEENWORP het gaat harder dan vorig jaar." De inschrijvingen zijn daarnaast gevarieerder dan ooit, merkt Elisa. Rappers, hiphoppers, singer-song- writers of rock- en metalbands. Alles komt voorbij. Rapper Dion Vogelzang schopte het tot de fi nale bij Steenworp 2017 en dat bleef niet onopgemerkt. Steeds meer rappers en hiphoppers schrijven zich in. „In het verleden hadden we soms maar één deelne mer in dat genre en nu is het een leuke mix van stijlen." Daarom is er een extra jurylid toegevoegd die verstand heeft van rap en hiphop. Naast Marieke Ingels, Sauro Locchi en Pascal Vale jureren leden van De Hobbyisten mee. „Ze jureren om de beurt." Ook het bestuur heeft een flinke uitbreiding gekregen; met vier nieuwe leden erbij telt de organi satie van Steenworp nu acht en thousiaste jongeren. „Dat is goed voor ons én voor de toekomst", zegt Elisa. „Want de leden van het oorspronkelijke bestuur, worden ook wat ouder", zegt ze met een knipoog. Eén van de nieuwe be stuursleden is een heel bekend ge zicht: Steenworp-winnares Femke Bun. „Dat is heel leuk, want ze heeft zelf meegedaan en bekijkt alles vanuit een andere hoek, die van de muzikanten." Leden van De Hobbyisten jureren om de beurt mee, omdat er steeds meer rappers en hiphoppers meedoen VOORRONDES De bijeenkomst is een gezamenlijk initiatief van de gemeente Sluis en de adviescommissie Recreatie Toerisme in Sluis. Dat is een groep deskundigen die meedenkt over de ontwikkelingen in de toeristische sector, en het gemeentebestuur van advies voorziet. „Eén van onze plichten is dat we jaarlijks een bij eenkomst organiseren", vertelt Maaike Basting, die namens Re- cron in de adviescommissie zit. „Dit is de eerste, we gaan voortaan jaarlijks dit soort dingen doen." We denken wel dat we lekker bezig zijn, maar we moeten wel kritisch blijven Het doel is samen te kijken hoe het toerisme in West-Zeeuws- Vlaanderen aantrekkelijk blijft voor een brede doelgroep. „We denken met z'n allen wel dat we goed bezig zijn, en het gaat ook best goed, maar we moeten wel kritisch blijven." Jaarrond Aan het woord komen onder an dere Jacques Suurmond (voorzit ter Toeristisch Ondernemend Zee land), Eric van Damme (camping Groede), Henriet Dees (uitzend bureau Matchpoint), Jean de Houck (directeur Scalda), Margot Tempelman (Kenniscentrum Kusttoerisme) en Ralf Vandervin- nen (manager Roompot Zeeuws- Vlaanderen). Ze gaan in op thema's als het personeelstekort, recreatieve ontwikkelingen, inno vatie, gastheerschap, jaarrond toe risme en mobiliteit. Het kan daar bij om praktische zaken gaan, geeft Basting aan. „De bewegwijzering na de Westerscheldetunnel rich ting het westen is erg slecht. Veel van onze gasten rijden verkeerd, vaak zelfs via Vlaanderen. Dat is geen best begin van de vakantie." Ondernemers moeten ook nog be ter gezamenlijke belangen erken nen, vindt ze. „Cadzand-Bad groeit snel, maar als je daar in de kerstvakantie rondloopt, is er nau welijks wat te doen. Mensen ko men dan niet snel terug, óók niet in de zomer." Het symposium vindt plaats in partycentrum Mauritshof in IJzen dijke, begint om 13.30 uur en duurt tot 17.15 uur. Aanmelden kan via t.booi@ademas.nl. dinsdag 12 december 2017 Rappen, rocken of emotioneren Sophie Stockman Westdorpe Femke Bun is de laatste winnares van Steenworp en maakt nu ook deel uit van de organisatie. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Wie won Steenworp de afge lopen jaren? 2017: Femke Bun 2016: The Brightt 2015: PEER 2014: Clear Clamour 2013: Monsun 2012: Geert The Chiefs 2011: Gork A27 -Elisa de Vleeschouwer De eerste voorronde van Steenworp 2018 wordt zater dag in de Chillsoos in West dorpe gehouden. Vanaf 19.30 uur treden Nysus (rap/hip hop), Zero One Eighteen (rap/hiphop), Morning Dawn (post-rock) en Dispelled (groove metal) op. Creatif Mindz treedt op als special act. Toegang is gratis. De data van de andere twee voorron des en de finale worden later bekendgemaakt door de or ganisatie. Inschrijven kan nog steeds, via steenworp.com. Het gaat goed met het toerisme aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust, maar achteroverleunen is geen optie. Tijdens het sympo sium 'Dag van het Toerisme in West-Zeeuws-Vlaanderen', don derdag, gaan betrokkenen uit de toeristensector met die in steek in op de toekomst van de recreatie in de streek. Martijn de Koning IJzendijke - Maaike Basting, Recron 30% Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115 -614 082 Bij ziekenhuis ZorgSaam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80