OZCAN AKYOL Politieagent slaat juf per ongeluk echt in de boeien Rondreis Highlights of Sri Lanka 6 Column Er zijn van die Kamerleden die alleen opvallen als ze iets doms doen. Roelof Bisschop, geboren in Stap horst en fractielid van de SGP, trok gisteren de aandacht omdat hij op riep om winkels te vermijden die een 'war on Christmas' aan het voe ren zijn. Voor wie niet zo goed weet wat dat is: IKEA, HEMA en Albert Heijn zouden zoveel mogelijk het woord 'kerst' wegmoffelen in hun productomschrijvingen, puur om tegemoet te komen aan moslims, die onze feestdagen willen ont doen van het religieuze karakter. Zo is kerstdiner in sommige ge vallen getransformeerd tot 'win terdiner' en wordt de kerststol ook wel 'feeststol' genoemd. Grote pa niek, dus. Want het moeten wel de Nederlanders met een migratie achtergrond zijn die onze cultuur verder willen beschadigen. wie even met de genoemde be drijven belt, komt er al snel achter dat ze de producten helemaal niet willen ontdoen van naamgeving die moslims mogelijk zou kunnen afschrikken. Het is altijd een commerciële af weging: een winterdiner kan lan ger worden verkocht dan een kerstdiner. En een feeststol heeft ook tijdens Pasen bestaansrecht. Deze naam wordt bovendien al decennia gevoerd. Maar toen was er natuurlijk geen 'war on alloch tonen'. Daarover gesproken, ik heb nog nooit een moslim in het open baar, bijvoorbeeld in een opinieartikel, of in het nieuws, zien be weren dat hij of zij aanstoot nam aan de wijze waarop wij met zijn allen kerst vieren. Het is een verzinsel van virulente moslimhaters. Blijkbaar wil Roelof Bisschop bij deze mensen in het gevlij komen - doodeng. Want als hij even op de websites van IKEA, Albert Heijn en HEMA had gekeken, had hij in een oogwenk kunnen zien dat al deze bedrijven omstandig adver teren met allerlei kerstproducten. De SGP'er nam die moeite niet, hij wilde liever goedkoop scoren. Vorig jaar ging minister-presi dent Mark Rutte tijdens een inter view ook al aan de haal met deze lariekoek. Hij vond dat er in Ne derland geen ruimte moest zijn voor 'politieke-correctheid in deze vorm'. Dat was kletspraat van de bo venste plank. Vooral omdat óók toen niemand kerst had verloo chend. Hoe graag sommige politici het ook willen, de aankomende feestdagen zijn geen onderdeel van een identiteitsoorlog. De feestdagen zijn geen onderdeel van een identiteitsoorlog De agent in kwestie, die zelf har telijk kan lachen om het voorval, legt uit dat hij een voorlichtings les gaf aan een klas van HSV, een internationale school. „Ik werd een aantal weken ge leden benaderd, omdat veel van de gemiddeld vijfjaar oude leer lingen later bij de politie of brandweer willen gaan werken." In zijn beste Engels hield de agent 'op jip-en-jannekeniveau' zijn presentatie, terwijl de kinde ren aan zijn lippen hingen. Grootste mond Zoals wel vaker gebeurt op scho len, wilde hij na afloop iemand in de boeien slaan. „Normaal kies ik het kind met de grootste mond." Maar omdat deze leerlingen nog wel erg jong waren, en de agent hen geen trauma wilde bezorgen, koos hij er dit keer voor om de juf in de boeien te slaan. Zij had zo genaamd een snoepje gestolen. Meteen na de klik, besefte de agent dat hij het sleuteltje niet bij zich had. Met het schaamrood op de kaken moest hij zijn collega's bellen om het sleuteltje te bren gen. Ondertussen kwamen ook alle leerkrachten even een kijkje nemen. „Hilariteit alom", aldus de agent. Kijk voor nog méér voordelige rondreizen op onze website! reizen nl Februari v.a. 999 December v.a. 1079 Januari v.a. 999 Maart v.a. 999 dinsdag 12 december 2017 GO @ÖzcanAkyol Winterdiner Dat zit toch een tikkeltje anders: Nee, het was niet zo dat de juf van een Haagse basisschool zich misdragen had. Een agent sloeg haar gisteren tijdens een voorlichtingsles in de boeien, maar bleek het sleuteltje om haar weer te bevrijden niet bij zich te hebben. Kristianne van Blanken Den Haag o Eindelijk kan de agent de juf bevrijden, foto politie Verken de wereld met Süd! Vliegreis per topairline Emirates incl. 30 kg bagage Verblijf in goede toeristenklasse hotels incl. ontbijt Lokale NL-sprekende reisleiding Incl. bezoek Trincomalee jmLinn-ejzen.nl/cmlilsb stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exd. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Tropisch Sri Lanka voor een top prijs! Stip Reizen biedt u een unieke kans om zeer voordelig alle highlights van Sri Lanka te ontdekken tijdens deze 16-daagse groepsrondreis. Zo bezoekt u de indrukwekkende ruïnestad Polonnaruwa en de 'Leeuwenrots' in Sigiriya met een prachtig panoramisch uitzicht. Tevens bezoekt u het aan de oostkust gelegen unieke Trincomalee. Deze reis boekt u al v.a. slechts €999 en is incl. vliegreis per topairline Emirates, 30 kg bagage, rondreis per comfortabele touringcar en goede toeristenklasse hotels met ontbijt. Sri Lanka staat garant voor een fascinerende combinatie van indrukwekkende cultuur, ongerepte natuur en een rijke historie. Boek snel uw rondreis incl. 5 dagen strandvakantie in/nabij Waskaduwa, Hikkaduwa of Induruwa! Komt u met ons betoverend Sri Lanka ontdekken? Trincomalee Anuradhapura^^ /Polonnaruwa Sigiriya Dambulla Kandy Nuwara Eliya Haputale Negombo Colombo Waskaduwa/'l Hikkaduwa Induruwa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6