Dek en Harinck vallen in de prijzen na kort weekend Gerestein grijpt naast eremetaal op NK powerliften Turnsters Delta Sport tonen zich in Panningen 13 Maar verder: het niveau is te verge lijken met dat in de eerste klasse in Nederland en ik maak een hoop minuten. Het gaat ook goed op school, dus ik heb niks te klagen." Nou ja, alleen over Bruse Boys dan. De ploeg staat na elf speelron den op pas vier punten, dus hij hoopt de paars-witten tijdens zijn vakantie in eigen land - Adelaar keert in januari terug naar Ame rika - nog aan een winters succesje te helpen. „Afgelopen zaterdag speelde ik iets meer dan twintig Naar New Mexico was het reizen goedkoper met de bus. Het duurde wel elf uur... minuten, maar ik hoop tegen SHO komend weekend een hele wed strijd te spelen", besluit hij. „Het loopt wel weer aardig bij Bru, heb ik het idee. Alleen de punten blij ven nog uit, omdat de tegenstan ders de kansen wel afmaken en wij niet. Bru heeft nu punten nodig en hopelijk komen die zaterdag al, in misschien echt mijn laatste wed strijd voor de club. Misschien kan ik het daarna wat loslaten." VLISSINGEN Het Zeeuwse ama- teurvoetbalweekend telde het afge lopen weekeinde maar één dag, want de KNVB zette een streep door alle zondagwedstrijden. Het panel van de Zeeuwse Voetbal Awards, een initiatief van CTV Voetbal en de PZC, oordeelde dan ook enkel over (spelers en een speelster van) zaterdagclubs. RCS werd gekozen tot Club van de Week. De zaterdag-derdeklasser uit Oost-Souburg boog een 1-3-ach- terstand tegen Zaamslag in het laat ste kwartier van de wedstrijd om naar een 5-3-overwinning. De Trainer van de Week werd ge leverd door de concurrent van RCS in de strijd om de titel in de derde klasse A. Harro Hazelaar pepte de spelers van Yerseke in de rust van het duel met VCKop en dat was niet zonder succes. De 2-0-achter- stand werd weggepoest in de tweede helft: 2-4. Robin Dek scoorde twee keer en gaf een assist bij koploper De Meeuwen In dat duel werd ook het Doel punt van de Week gemaakt. Jesper Harinck verzorgde de openingstref fer namens de thuisploeg uit Kou- dekerke. Hij pegelde de bal vanaf zo'n dertig meter achter de Yer- seke-doelman en zorgde zo voor nog een lichtpuntje voor VCK. Robin Dek werd gekozen tot Spe ler van de Week. Met twee goals en een assist was hij betrokken bij de volledige productie van De Meeuwen tegen Prinsenland (3-0- zege). De ploeg uit Zoutelande kroonde zich zo tot winterkampi oen van de tweede klasse E. Speel ster van de Week werd Wendy de Wilde, ervaren centrale verdedig stervan Smerdiek. Ze speelde voor treffelijk in de met 4-0 gewonnen wedstrijd tegen Barendrecht. „Toch ben ik niet ontevreden hoor", blikte Gerestein terug. „Ik heb mijn beste wedstrijd van het seizoen gedraaid. In totaal heb ik - bij drie onderdelen - 690 kilogram getild. Dat is gewoon prima. De concurrentie was dit jaar echt sterker dan verwacht. De winnaar was eigenlijk een grote onbe kende voor velen." Door zijn vijfde plaats heeft Ge restein zich wel automatisch ge plaatst voor het volgende Neder lands kampioenschap, dat in 2018 al in april plaatsvindt. Naast Gere stein plaatsten nog drie andere le den van de Vlissingse club SCC Powerhouse zich voor het ko mende NK. In totaal heb ik-bij drie onderdelen - 690 kilogram getild. Dat is gewoon prima Van deze groep viel de hoogste klassering te noteren voor Ivan Perez, die zijn persoonlijke re cords verder aanscherpte. Hij werd ook vijfde, maar dan in de klasse tot en met 93 kilogram. Reintjens (Nieuwerkerk, senior tweede divisie) werd in het Lim burgse Panningen vierde met 46.167 punten en scoorde vooral goed op de balk- en vloeroefening (op beide onderdelen een derde plaats). Padmos (Brouwershaven) eindigde in dezelfde klasse als vijfde met een overwinning op de vloeroefening. Voor Van der Moezel was er een bronzen medaille met 50.025 pun ten op de meerkamp in de N2 in stap. Clubgenote Ommering ein digde daar als vijfde met 48.975 punten. Just miste het podium bij jeugd 2 in de tweede divisie. De top ze ven lag zeer dicht bij elkaar en Just moest het doen met een zevende plaats. De Middelburgse turnster Sterre Sanders eindigde eveneens net naast het podium in het zware deelnemersveld. Sanders haalde een totaalscore van 49.525. Luna van de Woestijne (MTV) eindigde met 46.700 uiteindelijk ook bij de beste tien. Groepsspringen Het seniorenteam springen van MTV heeft tijdens het NK sprin gen in Sittard een mooie vijfde plaats behaald. Een score van 18.05 op het onderdeel tafel was voor het Middelburgse team (Rachel Louws, Vivian Poppe, Naomi Klapwijk, Roxanne Cappon, Sanne Mondeel, Anne van Strien en Jordan van Herwijnen), uitko mend op het B-niveau, voldoende voor een plek aan de top. dinsdag 12 december 2017 SD nog niet loslaten Dylan Adelaar in het paars-wit van Bruse Boys op archiefbeeld in actie tegen SHO. De aanvaller hoopt zaterdag opnieuw minuten te mogen maken tegen de ploeg uit Oud-Beijerland. foto dirk-jan gjeltema - Dylan Adelaar Tijdens het Nederlands kampi oenschap powerliften in Veld hoven heeft Tymen Gerestein de vijfde plaats behaald in de klasse tot 120 kilogram. Na tij dens de vorige vijf edities ie dere keer op het podium te zijn beland, was er deze keer dus geen eremetaal voor de 33-ja- rige Middelburger. Bas Dingenouts Veldhoven - Tymen Gerestein Tymen Gerestein. foto ruben oreel Na de eerste kwalificatiewed strijd turnen voor vrouwen zijn de Delta Sport-turnsters Romy Reintjens, Marika Padmos, Fleur Just, Britt Ommering en Esmée van der Moezel al vrij wel zeker van plaatsing voor de kwartfinale van het bondskam- pioenschap KNGU. Ook Sterre Sander van MTV Middelburg heeft het ticket naar de vol gende ronde na een vierde plaats bij de N2 instap al bijna binnen. Janny Vermeule Panningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66