Dorpsraad: ondernemers wachten af 6 Groots vreugdevuur in Renesse Raad leest bij Christmas Carols Het winkelaanbod van Burgh- Haamstede verschraalt verder. Op nieuw sluiten enkele zaken en de ontwikkeling van het Goud zwaardterrein ligt stil. Dorpsraad voorzitter Cees Veerhoek houdt het erop dat ondernemers nog afwach ten. Modezaak It's Trendy aan de Ring houdt uitverkoop en sluit in februari. Chinees restaurant May Garden gaat t januari dicht, voor tenminste de winterperiode. Boven de voormalige DA-drogist komen appartementen en het lukt maar niet om een koper te vinden voor café Brandenburgh. Dat is wel ge lukt bij witgoedzaak Saman aan de Burghseweg. Daarin komt naar ver luidt een fietsenzaak. „Het lijkt niet op te houden", be vestigt Cees Veerhoek, de nieuwe voorzitter van de dorpsraad. „Maar ik kijk toch liever vooruit. We wer ken nu met ondernemers, twee bu reaus en de gemeente aan de dorps visie. Eind dit jaar komen we daar mee naar buiten. De visie moet lei den tot meer bekendheid en meer herkenning bij ondernemers." In afwachting van de dorpsvisie en het nieuwe jaar wacht iedereen even af, denkt Veerhoek. „Wat gaat de gemeente doen? Komt er geld? Als daar positieve antwoorden op komen dan gaat het wel bewegen. Maar nu wacht men gewoon af. Ook de gevestigde ondernemers Ik kijk liever vooruit. We werken met ondernemers, twee bureaus en de gemeente aan een dorpsvisie kijken de kat nog uit de boom." De ontwikkelingen van nu vindt Veerhoek erg vervelend voor het dorp. „Maar ik heb een tijdje medi ation gedaan en heb daar geleerd dat het niet erg is als de kloof groter wordt. Hoe groter de kloof, hoe mooier de brug wordt." Ondernemers voorzitter Tom van Rees houdt beide benen op de grond: „Sluiting van de VVV was een klap en verder vind ik dat er de laatste jaren te weinig is geïnves teerd in de openbare ruimte van Burgh-Haamstede. Het Goud zwaardterrein aan de Noordstraat is nog steeds van bouwbedrijf Boo- gert, begrijp ik. Ik zou willen dat ik namen kon noemen, maar ik heb nog van geen enkele ondernemer gehoord dat hij daar iets wil begin nen." Op de plaats van het in 2015 uitgebrande warenhuis Goud zwaard zou een Aparthotel met daaronder winkels moeten komen. Winterfair Sinds medio 2015 gaat het bergaf waarts met ondernemend Burgh- Haamstede; winkels sloten en de VVV trok zich terug uit het dorp. Van Rees blijft optimistisch en werkt stug door: „Donderdag 28 de cember, precies tussen de feestda gen in, hebben we weer een leuke winterfair aan de Ring en in de Noordstraat." RENESSE Ze hebben in Renesse altijd al een vreugdevuur om U te gen te zeggen. Maar dit keer wordt- ie nóg groter. Op vrijdag 5 januari wordt - zoals de organisatie het ty peert - 'het grootste vreugdevuur van Schouwen' aangestoken. Niet zoals gebruikelijk op het Transferium, maar op een perceel aan de Duinzoom. „Het is één veld, waar geen bomen om heen staan. En dat ver genoeg weg ligt van be drijven. Het is véél beter qua ruimte en veiligheid. En met voldoende parkeergelegenheid", somt Jeroen Giele van Feestcafé De Zoom en Pinky's de voordelen op. Renesser ondernemers en dorps raad zetten samen de schouders onder het vreugdevuur om het nieuwe jaar feestelijk in te luiden. Vanuit het dorp rijdt een gratis treintje naar de Duinzoom. Daar zorgen ondernemers samen voor een hapje en een drankje. Ook is er een dj van de partij die zorgt voor de muziek. Kerstbomen inleveren kan op 5 januari op het veld bij de Duin zoom tussen 15.00 en 17.30 uur. Het treintje vertrekt uit het dorp om 18.30 uur. Het vreugdevuur wordt om 19.30 uur ontstoken. Sweaters Colberts Overhemden casual Overhemden dress Pantalons Vesten Jacks V hals pullovers mode v.a. 49. v.a. 98. v.a. 29. 2 voor 69. v.a. 59. v.a. 59. v.a. 98. v.a. 49. ZIERIKZEE Volgende week vrijdag worden de Christmas Carols gezongen in Zierikzee. Voor de lezingen beklimmen raadsleden de kansel. Zeer Brits en zeer traditioneel; dat is The Ceremony of Christ mas Carols. Het concert vindt vrijdag 22 december plaats in de Nieuwe kerk van Zierikzee. Het motto van dit jaar is 'Ster van Gods dromen', naar een Zweeds kerstlied dat is vertaald door de nieuwe predikant van de Thomaskerk, Freek Schipper. Tlissen de vele liederen door zijn er lezingen. Elk jaar doet een an dere dat en nu is gekozen voor de gemeenteraad. Aan het woord komen: Johan Panne- koek (CU), Floris van der Paauw (SGP), Guusje Poot (LSD), de CDA'ers Daniel Joppe en Mar leen van Kooten, Laurance Haack (VVD) en Anita de Vos (SP). Raadsvoorzitter Gerard Rabelink verzorgt ook een le zing. De Christmas Carols beloven een feest van herkenning te worden. Zo zingt het vocaal En semble Waisisi het indrukwek kende 'O holy Child'. Verder werken mee het Thomaskoor en het Prins Mauritskoor. Solisten zijn onder anderen Martine van de Kar en Elivia Jumelet. Aan vang 20.00 uur, kaarten via toe- gangskaartjes.nu of bij Van der Krieke, Mol 11, Zierikzee. IN DE REGIO Zang in de Maartenskerk Joodse bijbelleeswijze Lezing over dialect MIJN DORP, MIJN STAD Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 - 612508 www.lavooymode.nl dinsdag 12 december 2017 SD Winkels sluiten in Burgh-Haamstede Aan de leegloop in Burgh-Haam- stede komt nog geen einde. Op nieuw gaan er winkels dicht. Ton van den Nouweland Burgh-Haamstede -Cees Veerhoek, dorpsraad tyweoy 'S-GRAVENPOLDER In de Maartenskerk in 's-Gravenpolder is vandaag, dins dag, een sing-in. Het mannenkoor en het gemengd koor van de Zangvereni ging de Levensbron uit Goes werken mee. De aanvang is om 19.30 uur. Toe gang is gratis. THOLEN Nel Roggeband en Heieen Pasma bie den inwoners van Tholen morgen, woensdag, een kijkje op de Joodse wijze van bijbel lezen. Roggeband, theoloog, is gespe cialiseerd in Joodse exegese. Ze werkte als pastor in Zee land en preekt nog steeds. Heieen Pasma houdt zich al ruim dertig jaar bezig met die Joodse bril'. Het bij bels Hebreeuws en 'Kerk en Israël' waren haar vor ming, vrijwilligers werk in kerk en sy nagoge (Middel burg) was haar voedsel. Ze is do cente Jodendom. De bijeenkomst in de Oudelands- estraat 11 is van 10.00 tot 11.30 uur. MIDDELBURG In Middelburg wordt vandaag een lezing gegeven over de herkomst van Zeeuwse dia- lectwoorden.Vero- nique De Tier is ad viseur streektalen bij de Stichting Cul tureel Erfgoed Zee land (SCEZ). In de lezing 'Van amme- zuur tot zate: waar komen onze Zeeuwse dialect woorden vandaan?' bespreekt ze de herkomst van een aantal Zeeuwse dialectwoorden. De lezing begint om 14.30 uur. ZIERIKZEE Joop van Loo uit Zierikzee is gisteravond tijdens de jaarlijkse vrijwilligersavond van het gemeentearchief Schouwen-Duiveland uitgeroepen tot Vrijwilliger van het Jaar 2017. Hij werd geroemd om zijn deskundigheid en toewijding. Van Loo fungeert zowel voor archiefmedewerkers als colle- gavrijwilligers als vraagbaak. Hans Uil overhandigde hem de oorkonde. De groepsprijs is uitgereikt aan de drie oudste en drie jongste vrijwilligers van het archief: Marinus Vink, Nel Slager, Cor Ei- Iers, Jaap Wiebrens, Jan van Driel en André de Kok. Het was de 21ste vrijwilligersavond die door het gemeentearchief is gehouden. FOTO MARIEKE MANDEMAKER BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-22.00 uur: Repetitieavond Mu ziek Apollo Brass band, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; Yogacentrum Be Happy, 18.45-20.00 uur: Yogales. BURGH-HAAM STEDE Dorpshuis de Schutse, 09.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volks dansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga. KERKWERVE 20.15 uur: Yoga Dorpshuis, 14.00- Steffine; 16.00 uur: Koersbal en soos, SEROOSKERKE 20.00-22.00 uur: Dorpshuis, 14.15- Toneelgroep Ygen- 15.00 uur: Gym weizen; voor Ouderen, 15.15-16.45 uur; OUWERKERK Koersbal; Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor SIRJANSLAND ouderen; Dorpshuis, 14.00- 19.00- 23.00 uur: 16.00 uur: Schilder Dartvereniging club, Smijt Maar Raak; 19.15-20.15 uur: Gymclub; RENESSE Blikmuseum de ZIERIKZEE Blikvanger, 10.00- FiZi, 12.00 uur: Tentoon 10.30 uur: Dikkertje stelling Huisvrouw Dap, geluk, Poppenka- 14.00 uur: The mers en Kerst ex Sense of an En- positie; ding, Dorpshuis, 19.15- 20.00 uur: In Blue. IVRIJWILLIGERSAVOND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61