Liever nog een meisje erbij Peuter Sara knokt zich door 't leven 3 WIE IS ZIJ? wonderverhaal kijken. Dat maakt het zo leuk, vind ik. Het is maar net wat je er voor jezelf uithaalt. Het water op de bruiloft kan bij voorbeeld staan voor kleurloosheid. Hoe kun je een kleurloos aspect in je leven weer kleur geven? Zelf ervaar ik dat als een opdracht: het leven niet zonder kleur te leven. Water staat vaak voor ons denken. Als water kookt, moet je het laten afkoelen voor je er weer doorheen kunt kijken. Een duidelijk verhaal: als iemand kookt van woede, laat hem dan eerst tot zichzelf komen, voor hij de zaken weer helder kan zien. Als water wijn wordt? Dan ontstijg je het denken dat vol zorgen en emoties zit Als water wijn wordt? Dan ontstijg je het denken dat vol zorgen, emoties en bezwaren zit. Als je dat achter je kunt laten, wordt je leven kleurrijk en smakelijk als wijn; vrolijk en hart verwarmend. Net als op de bruiloft in Kana zoeken mensen contact met elkaar, zoals we met kerst doen. Dan krijgt het leven kleur en gaat bruisen. Het is belangrijk om er de tijd voor te nemen, om die verbinding te zoeken. Maar ook: als te veel structuren, wet ten en regels het leven om zeep hel pen 'omdat het zo hoort', wordt het kleurloos als water. Nieuwe initiatieven zijn dan nodig om erdoorheen te breken en zo won deren te verrichten. Om water in wijn te durven veranderen. dinsdag 12 december 2017 GO Marianne Baptiste (35) spreekt zich in februari openlijk uit over haar droom een dochter te krijgen. De moeder van twee zoons neemt daar mee een gok: ze weet dat de reacties niet mals zullen zijn en dat, met name vrouwen, haar on dankbaar zullen vinden. Het is oneerlijk, zei ze destijds, omdat iedereen instemmend knikt als een man liever een zoon heeft om mee te voetbal len. De 'best heftige' re acties heeft ze bewust niet gelezen. „Ik weet dat ze er zijn, dat heb ik van de mensen om me heen gehoord, ledereen mag zijn mening vormen. Ik snap bijvoorbeeld dat vrouwen die niet zwan ger kunnen raken, mij niet begrijpen. Maar dat ik graag een meisje had gewild, zegt niéts over de liefde die ik voel voor mijn jongens." Waar Marianne niet op had gerekend, is dat andere media haar uit nodigen. RTL Late Night wilde met me praten over geslachtsvoorkeur. Ik was op vakantie. Ik twijfel of ik er op was in gegaan." De 2-jarige Sara Verbrugge blijkt dit jaar een vechtertje. Ondanks haar spier ziekte knokt het kwetsbare meisje zich langs allerlei hindernissen. Deze maand overleeft ze een longontsteking. Haar ouders Emine en Bram vertellen begin dit jaar over haar zeldzame en ongeneeslijke spier ziekte MDC1A. Sara mist spierkracht, leert waarschijnlijk nooit lopen en heeft een verminderde levensverwachting. Het Dordtse stel richt de Stichting Voor Sara op en ijvert voor weten schappelijk onder zoek. Wekenlang schrijft vader Bram over hun verdriet en onzekerheid, maar ook over de vele ge luksmomenten met Sara. Dankzij acties in het hele land lukt het genoeg geld in te zamelen om een onderzoek te laten beginnen. Emine: „Daarvoor zijn we dankbaar. Dankzij alle professionals komt een behande ling dichterbij, al is er nog veel geld nodig. Met lotgeno ten staan we sterk." Inez van Oord (59) verkocht tijd schrift Happinez, dat gaat over be wustwording en persoonlijke groei, om zich te richten op verha len vertellen en boeken schrijven. Vorig jaar werd 'Als je leven een cirkel is, waar sta je dan?' uitge roepen tot het 'Beste spirituele boek van het jaar'. 44 Inez van Oord Lees verder op pagina 4 Inez van Oord: „Je kunt op dtii- zend manieren kijken naar een wonderverhaal.' f OTÓ SHODY CAÏIEMAJl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47