O CD O cn 12 ZEELANI Terneuzen-Philippine naar 22 december Boehlé meet zich met top in Den Haag BRUSE BOYS HULP VANUIT HET BUITENLAND Dylan Adelaar, overgevlogen uit de VS, hoopt zijn vorige club Bruse Boys nog aan een succesje te kunnen helpen in de eerste klasse. DeKoeijeren Den Boef zijn bescheiden FC Oss De bekerwedstrijd tussen Terneuzen en Phi lippine, die vanavond gespeeld zou worden, is verplaatst naar vrijdag 22 december. De aftrap in Terneuzen is dan om 20.00 uur. Oranje Wit-Luctor Heinkenszand, ook een duel in de derde ronde, is verplaatst naar zaterdag 23 de cember (aftrap 14.30 uur). Vanavond worden wel acht andere bekerduels gespeeld, waarbij in totaal elf Zeeuwse clubs in actie komen. De derby Kloetinge-Goes be gint om 19.30 uur, de aftrap bij de duels Hoek- Baronie, Hoedekenskerke-Patrijzen, Walche- ren-ZSC'62, Tholense Boys-Hoeven, EBOH- Vlissingen, Papendrecht-RCS en FC De West hoek-Heer jansdam is om 20.00 uur. Beachvolleyballer Dirk Boehlé uit Hulst heeft zich met Steven van de Velde ingeschreven voor de DELA Beach Open in Den Haag. Op het viersterrentoernooi, met een prijzenpot van in totaal 300.000 euro, geven ook interna tionale topteams acte de présence. Zo doen er bij de vrouwen liefst zes Braziliaanse teams mee en strijden er in het mannentoernooi on der meer drie Braziliaanse teams, vijf duo's uit de Verenigde Staten en een koppel uit Letland om de winst. De gerenommeerde topteams richten het vizier nu al op de Olympische Spelen van Tokio in 2020 en grijpen de kans aan om al vroeg in 2018 een toernooi van de FIVB Wolrld Tour af te werken. 't Knooppunt ^Boorden schieten AA voor Dylan Ade- laar (21) tekort als Vb hij wil beschrij- ^b ven hoe mooi hij het leven vindt als speler van het voetbalteam van de Louisiana State University (LSUS). De enige baaldagen die hij het afgelopen halfjaar had in de Verenigde Staten waren zaterdagen. Dan kwam zijn vorige club Bruse Boys namelijk in actie in de eerste klasse, vaak zon der succes. „Helaas heb ik tegen Deltasport (4-1-nederlaag) zelf ook weinig voor elkaar kunnen krijgen", sombert hij nog wat na, terugblikkend op het afgelopen weekend. Toen kwam Adelaar - @Dylan_Eagle op Twitter - name lijk weer eens in actie namens Bruse Boys, de club waar hij vorig seizoen nog een titelfeest vierde. Hij was nog als niet-actief lid aan die club verbonden, liet dat om zetten naar een actief lidmaat schap en kon daardoor zaterdag in vallen in de elfde competitiewed strijd van Bru. „Ik kwam donder dag om 10.00 uur aan in Neder land", blikt Adelaar terug. „Ik ben een uurtje voor Bruse Boys die avond zou gaan trainen nog even gaan slapen en ben toen na dat dutje met mijn spullen naar het sportpark gegaan. Ik heb gelijk meegetraind, zodat ik zaterdag weer bij de selectie kon zitten." Trainer Marco Groeneveld liet hem zo'n 25 minuten voor tijd in vallen. Dat bleek net voor de 3-1 viel. „Dus heeft mijn wissel ook geen nut gehad..." Daar zit Adelaar best mee, want hij had eindelijk weer eens zelf in vloed op de uitslag van een wed strijd van Bruse Boys kunnen heb ben. Het laatste halfjaar volgde hij de verrichtingen van zijn oud ploegmaats nog vanuit zijn bed via een live-uitslagenapp. Zijn wekker ging dan - wegens zeven uur tijds verschil - rond half acht in de Amerikaanse ochtend af om alles van minuut tot minuut te kunnen volgen. „We hebben een jaar voor pro motie gevochten, dus je wilt dat de ploeg goed presteert, maar de re sultaten zijn dit seizoen nog niet goed. En als je dan ook leest dat het onderling niet goed zat, doet dat wel zeer." Hij zei het daarom laatst letterlijk tegen zijn ouders aan de telefoon: 'Ik baal dat ik hier zit'. Niet vanwege slechte zorgen of heimwee, want daar heeft hij ab soluut geen klagen over of last van. Het tegenovergestelde is eerder het geval. Leuk avontuur „Je wordt als sporter in Amerika echt in de watten gelegd en op handen gedragen", vertelt Adelaar. Hij somt op: „Er zijn mensen die letten op mijn voeding; ik train twee keer per dag en speel twee tot drie wedstrijden in de week onder goede begeleiding; ik volg de studie Sportmarketing, maar kan online Skype-afspraken ma ken met mijn docenten als ik on derweg ben voor mijn sport; ik heb in een halfjaar tijd al zes of ze ven verschillende staten gezien. Kortom: het is nu al een leuk avon tuur om op terug te kijken." Er zijn heus ook wel wat min puntjes op te noemen. „Het reizen bijvoorbeeld", lacht hij. „De bege leiding kiest voor verre uitwed strijden altijd voor de beste deal, dus we gaan niet standaard met het vliegtuig. We speelden een keer in New Mexico en met de bus was het goedkoper dan met het vliegtuig. Het was alleen wel een reis van elf uur heen en elf uur te rug. Gelukkig hebben we die wedstrijd toen wel gewonnen! VLISSINGEN De koplopers in het PZC-topscorersklassement, Arjen de Koeijer (Yerseke) en Dave den Boef (Tholense Boys), waren dit weekeinde bescheiden in hun pro ductie. De Koeijer scoorde één keer in de topper tegen VCK (2-4-zege) en miste ook een strafschop. Den Boef scoorde in de derby tegen WHS (2-2) ook één keer. Het bood achtervolgers de kans in te lopen, maar daarvan profiteer den ze slechts ten dele. Nummer drie Jean-Paul Harthoorn zag zijn hattrick-streak van vier stokken, want tegen SPS bleef hij droog staan. Ook Mario Janisse (RCS) en Martijn Simonse (Luctor Hein kenszand) scoorden niet. Robin Dek van De Meeuwen wel. Hij scoorde twee keer tegen Prin senland en bracht zijn seizoensto- taal op elf goals. Hij is nu zesde. Topscorer 1 19 To :'5 Tö 1 1 dinsdag 12 december 2017 BW Beeld uit een eerdere ontmoeting tussen Terneuzen en Philippine, foto peter nicolai VOETBAL BEACHVOLLEYBAL De zeventienjarige tweelingbroers Mick en Tim van Dijke uit Wissenkerke zijn door bondscoach Gerben de Knegt geselecteerd voor de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Namen. Mick rijdt mee bij de Onder 23, Tim bij de junioren. De wedstrijd is komende zondag. In de wintermaanden worden voetbaltrainin gen nogal eens afgelast, maar daar hebben ze bij Zeelandia Middelburg een alternatief voor bedacht. De jeugdteams - 010 tot en met 017 - mogen morgen en volgende week maandag volgens schema drie kwartier lang rondjes schaatsen op de ijsbaan in Middelburg. Tegen betaling van drie euro vermaken zij zich even zonder bal, maar met schaatsen onder en warme kleding aan op de ijslaag op de Markt in Middelburg. Het inhaalduel tussen FC Oss en NEC is gister avond opnieuw verzet. Dit keer zorgde de hevige sneeuwval voor uitstel. Wanneer Vlissinger Istvan Bakx (foto) het wél thuis op mag nemen tegen de Nijmegenaren is nog niet bekend. Met FC Oss bezet hij momenteel de tiende plaats in de Jupiler League, met 23 punten na zestien speelron den. Hicham Benham- mou komt met 't Knooppunt vol gende week maandag in actie in het landelijke bekertoernooi. De hoofdcoach van de Amsterdamse zaalvoetbalkampi oen zou gister avond Pro Futsal Club treffen in de achtste finale, maar die wedstrijd werd wegens de winterse omstan digheden en het negatieve reisad vies van de Ver keersinformatie dienst afgelast. a co Dylan 'Eagle' kan Bru Mitchell Minnaard Burgh-Haamstede A Dylan Adelaar in het tricot van LSUS. FOTO DYLAN ADELAAR A Dirk Boehlé. foto ruben oreel Arjen de Koeijer Yerseke 3Azat 19 1,5 28,5 Dave den Boef Tholense Boys 3Bzat 17 1,5 25,5 Jean-Paul Harthoorn Apollo'69 4Bzat 21 1,5 21 Marlo Janisse RCS 3Azat 13 19,5 Martijn Simonse Luctor Heinkenszand 4A zat 19 Robin Dek De Meeuwen 2Ezat «OtW.'.Mi.'VV'MI .'iVMM K !t L' -Vé.' "V/f U» UHBB er bv.*./ Guus de Leeuw Yerseke 3Azat 11 F-1'5 "1,5 16,5 10 15 Rico de Putter Krabbendijke 3Bzat 15 TomBlomaard Luctor Heinkenszand 4Azat 15 Dennis de Nooijer Apollo'69 4Bzat i 15 .*'.1 jan Ah] 15 -- Wouter Ghijs Hoofdplaat 1 5A zon 15 11 15 Riklmpens 'Hoek HA zat 7 12 1 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40