¥ürj 'Real - PSG had ook de finale kunnen zijn' i w 25 Rusland: geen afmeldingen Federerwint verkiezing Rentree gloort voor Williams In een slopende enspannende wedstrijd won Nederland gisteravond in de verlenging van Japan (26-24). Hierdoor zijn de handbalstersophet WK door naar de kwartfinale. Op papier leek het David tegenover Goliath. Het lange Nederland, te genover het kleine Japan. De onbe twiste favoriet Nederland, de vice- wereldkampioen van 2015, tegen over het land dat sinds 1986 al geen top 10-klassering meer haalde op een WK. Maar in Maagdenburg bleek het verschil tussen beide teams klein. Nederland boekte een zwaarbevochten zege, pas na ver lenging. In de knock-outfase komen er ex tra krachten los, zei Martine Smeets op voorhand. Dan ziet ze de uitstra ling van haar teamgenoten veran deren en wordt de sfeer anders dan in de poulefase. Dit moest ook. Van de vijf wedstrijden die Nederland de afgelopen week speelde, ging al leen de laatste tegen Duitsland écht goed. Maar tegen Japan was van die extra krachten weinig te zien. Van indrukwekkend spel was geen sprake. Bondscoach Helle Thomsen waarschuwde vooraf: „De Japan ners zijn beter dan mensen den ken." Nederland heeft moeite met de Aziatische speelstijl. Dit bleek in de openingswedstrijd van het WK, toen het team van bondscoach Thomsen verloor van Zuid-Korea. „Aziaten zijn klein en razendsnel", had ook Nycke Groot laten weten. WK VROUWEN Zuid-Korea is het beste handbal- land van het continent, maar Japan een goede tweede. Fouten In de eerste helft werd gisteravond van beide kanten opvallend weinig gescoord, met 10-10 gingen de teams de rust in. Het lage scorings percentage was zowel een gevolg van een sterk spelende verdediging als van fouten in de aanval en dan vooral aan Nederlandse zijde. Kan sen werden regelmatig niet benut. Bovendien kon Japan in de eerste helft rekenen op een ijzersterk spe lende keepster. Ondanks dat er weinig werd gescoord, lag het tempo hoog. Het spel was ook hard. Thomsen voorspelde een dag eerder al: voor lange speelsters als Yvette Broch en Kelly Dulfer zijn de kleine Japanners zijn door hun be hendigheid extra lastig als tegen stander. Daarnaast speelt ervaring een rol. In de tweede helft nam Ja pan het voortouw, al bleef het pun- tenverschil steevast klein. Pas tegen het einde van de wedstrijd wist Ne derland de eerdere voorsprong te rug te pakken, maar nooit werd het team dominant. En met nog vie renhalve minuut te gaan bracht Ja pan het verschil zelfs weer op nul en moesten de teams bij 20-20 uit eindelijk door in een verlenging. Keepster Tess Wester sloeg zichzelf nog even hard op de wangen. Met succes. Vervolgens hield ze tot vier keer toe een bal tegen. En uiteinde lijk maakten haar teamgenoten het af. Het werd 26-24. Morgen wacht een confrontatie met Tsjechië, dat gisteravond ver rassend won van Roemenië. Op pa pier lijkt dit een gunstig scenario voor het team van Thomsen, dat het aan zijn stand verplicht is deze wedstrijd te winnen. Als dit lukt, verkast Nederland donderdag van Maagdenburg naar Hamburg om daar een dag later de halve finale te spelen. Estavana Polman: „Het maakt me niets uit tegen wie we spelen. Ik weet weinig van Tsjechië, maar laat ze maar komen." „Inderdaad, gezien de kracht van beide clubs, had- Trainer Ziné den we elkaar ook in de dine Zidane van eindstrijd kunnen treffen", Real Madrid vindt ook directeur Emilio wacht een zware Butragueno van titelhouder kluif: PSG. Real Madrid over de loting die gisteren werd verricht. „Het is een beetje vroeg om nu al tegenover elkaar te staan. PSG wordt steeds sterker, ze speelden formidabel in de groepsfase en beschikken over veel power. Voor beide clubs is dit geen fijne loting. Maar het wordt een opwindende strijd." Ook voorzitter Nasser Al-Khelaïfi van PSG kijkt uit naar de krachtmeting. „De fans gaan magische avonden beleven in Madrid en Parijs. We hebben veel respect voor Real, maar we zijn klaar om ze te verslaan." dinsdag 12 december 2017 OLYMPISCHE SPELEN Bijna alle Russische winter sporters willen meedoen aan de Olympische Spelen, zelfs als ze dat onder neu trale vlag moeten doen. Volgens schermster Sofia Velikaja, voorzitter van de atletencommissie in Rus land, heeft nog geen en kele sporter aangegeven de Spelen te boycotten. Het IOC besloot de Russen vorige week te schorsen vanwege het dopingschan- daal bij onder meer de Winterspelen van Sotsji 2014. 'Schoon' verklaarde Russische sporters mogen onder een neutrale vlag wel meedoen. TENNIS Roger Federer is voor de zevende keer uit geroepen tot sportman van het jaar in Zwitserland. De 36-jarige tennisser kreeg tijdens de verkiezing in zijn thuisland bijna 37 procent van de stemmen. Moun tainbikekampioen Nino Schurter eindigde als tweede met 26 procent, skiër Beat Feuz met ruim 15 procent als derde. Fede rer stond vorig seizoen lang aan de kant met een knieblessure, maar hij kwam dit jaar sterk terug. Hij won onder meer de Australian Open en Wim bledon, waarmee hij zijn aantal grandslamtitels uit breidde naar een totaal van negentien. TENNIS Alles wijst erop dat Serena Williams snel haar rentree maakt. De 23- voudig grandslamkampi- oene plaatste gisteren op Instagram een foto van flit sende nieuwe gouden en witte tennisschoenen. „Ik ben enthousiast, erg ver heugd", hintte Williams in de boodschap bij de foto's op het feit dat ze snel op de baan verschijnt. Willi ams won in januari de Aus tralian Open. Later bleek dat ze toen al zwanger was. De Amerikaanse be viel in september van een dochter. In januari hoopt Williams haar titel in Mel bourne te kunnen verdedi gen. Ze is alweer in trai ning, maar het ontbreekt haar nog aan ritme. Oranje komt met de schrik vrij tegen Japan Lisette van der Geest Maagdenburg Oranje viert feest na de ont snapping tegen Japan. De kwartfinale is bereikt. „Laat Tsjchië maar komen." fotoanp UITSLAGEN Achtste finales: Nederland - Japan 26-24 (n.v.) Rusland - Zuid-Korea 36-35 (n.v.) Tsjechië - Roemenië 28-27 Spanje - Noorwegen 31-23 PROGRAMMA Kwartfinales, vandaag: Zweden - Denemarken Frankrijk - Montenegro Morgen, in Bietigheim-Bissingen: 20.30 uur: Nederland - Tsjechië Noorwegen - Rusland ROTTERDAM Real Ma drid tegen Paris Saint- Germain had zomaar de finale van de Champions League kunnen zijn, maar de twee Europese top clubs treffen elkaar al in de achtste finales. Champions League, achtste finales: Juventus (Ita) - Tottenham Hotspur (Eng) FC Basel (Zwi) - Manchester City (Eng) FC Porto (Por) - Liverpool (Eng) Sevilla (Spa) - Manchester United (Eng) Real Madrid (Spa) - Paris Saint-Germain (Fra) Sjachtar Donetsk (Oek) - AS Roma (Ita) Chelsea (Eng) - FC Barcelona (Spa) Bayern München (Dui) - Besiktas (Tur). Heenwedstrijden op 13/14/20/21 februari, returns op 6/7/13/14 maart. Europa League, zestiende finales: Borussia Dortmund (Dui) - Atalanta (Ita) Nice (Fra) - Lokomotiv Moskou (Rus) FC Kopenhagen (Den) - Atlético Madrid (Spa) Spartak Moskou (Rus) - Athletic Bilbao (Spa) AEK Athene (Gri) - Dinamo Kiev (Oek) Celtic (Sch) - Zenit Sint-Petersburg (Rus) Napoli (Ita) - RB Leipzig (Dui) Rode Ster Belgrado (Ser) - CSKA Moskou (Rus) Olympique Lyon (Fra) - Villarreal (Spa) Real Sociedad (Spa) - Red Bull Salzburg (Oos) Partizan Belgrado (Ser) - Viktoria Pilsen (Tsj) FCSB (Roe) - Lazio (Ita) Ludogorets (Bul) - AC Milan (Ita) Astana (Kaz) - Sporting Portugal (Por) Östersunds FK (Zwe) - Arsenal (Eng) Olympique Marseille (Fra) - Sporting Braga (Por) Deze wedstrijden worden gespeeld op donderdag 15 en 22 februari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25