KNVB: wanordelijkheden rond Jonge Ajacied De Jong doet als inschuivende 22 'Een mooie uitdaging, ik heb nog nooit tegen Besiktas gespeeld' Frenkie de Jong (20) stal de show tijdens Ajax-PSV. Als inschuivende verdediger. Oude tijden herleven met een 'echte' voetballer als centrale verdediger. Maar voor hoelang werkt die truc? Ajax is altijd een club geweest met creatieve oplossingen Kort Cheque Onderzoek gedrag Wouters De aanklager betaald voetbal heeft een voor onderzoek ingesteld naar het gedrag van as sistent-trainer Jan Wouters (foto) van Fey- enoord zondag in de aanloop naar de wed strijd tegen FC Utrecht, die vanwege de sneeuw na lang wachten werd afgelast door arbiter Björn Kuipers. De oud-international zou zich onbehoorlijk hebben gedragen. Compensatie voor fans PSV PSV en de supportersvereniging van de club gaan de fans die de uitwedstrijd tegen Ajax zondag niet of niet helemaal konden bijwo nen financieel compenseren. Het gaat om zo'n duizend supporters, die wegens ver keersproblemen te laat bij het duel waren of onderweg zelfs voortijdig zijn gekeerd. Gedrag Mourinho onder loep De Engelse bond is een onderzoek gestart naar de ongeregeldheden na de derby van Manchester tussen United en City (1-2). En gelse media beweren dat trainer José Mou rinho van United een rel heeft ontketend. De Portugees vond dat de spelers van City geen respect toonden en ging verhaal halen bij hun kleedkamer. In het tumult dat volgde zouden klappen zijn uitgedeeld. PSG geeft Neymar verlof De Braziliaanse aanval ler Neymar (foto) ont breekt voorlopig bij Pa ris Saint-Germain. De Franse topclub heeft de duurste voetballer ter wereld verlof gegeven. Volgens Franse media is Neymar vanwege familieomstandigheden terug naar Brazilië. Flitsen Quote van de dag Afgelast De drie duels in de Jupiler League zijn gisteren alle afgelast we gens het slechte weer. Het ging om FC Oss - NEC, Jong AZ - SC Cambuur en Jong Ajax - FC Den Bosch. Winst Duizenden supporters worstelden zich door Siberische omstandighe den naar de Galgenwaard en Het Kasteel en hoorden pas daar dat de wedstrijd toch was afgelast. Zoiets moet in het vervolg voorkomen worden. Om die reden gaat de KNVB op korte termijn om de tafel met de clubs in het betaalde voetbal en het Supporterscollectief. „We gaan snel kijken of er op een centrale manier beslissingen kunnen wor den genomen die dit in de toe- Arie Haan (69) zat vorig weekend een beetje te zappen en kwam langs FC Twente-Ajax, toen Fren kie de Jong net als tegen PSV als in schuivende verdediger speelde. „Ik dacht: hé, wacht eens. Op welke positie staat die De Jong nu eigen lijk. Ik pakte de opstelling er bij en zag dat hij op papier als verdediger speelde. Tot ben ik er echt voor gaan zitten. Prachtig man, dat Ajax weer zo speelt." Weer ja. Want het fenomeen van de inschuivende verdediger hoort net zo goed bij het dna van de club als het spelen met buitenspelers. Haan zelf was het zelf, min of meer uit nood geboren, in Oranje tijdens het WK van 1974. En het aanslui tende seizoen ook bij Ajax, voordat hij naar Anderlecht vertrok. Het Nederlandse voetbal en vooral Ajax kent sowieso een illuster rijtje in schuivende libero's. Van Danny Blind tot Ronald Koeman. Van Frank Rijkaard tot Wim Jonk. En van Horst Blankenburg tot de Belg Walter Meeuws. Willem van Hanegem stipte het in zijn column in het AD al aan: Ajax deed het tegen PSV met een stokoude speelwijze. Zelf denkt Frenkie de Jong dat zijn toekomst op het middenveld ligt. Haan denkt daar anders over. „Ik vind die knul echt een openbaring. Ik heb van hem genoten tegen PSV. Nu ga je misschien lachen: hij is een betere versie van Franz Beckenbauer. Dat moeten mensen wel goed interpre teren. Wat ik vooral bedoel: hij heeft óók nog snelheid en passeert zo makkelijk. Een enorm wapen." Bij het kijken naar Ajax-PSV weerklonk de stem van Rinus Mi- chels in het hoofd van Haan. „Ik speelde op het WK naast Wim Rijsbergen. Michels zei: als je het waagt om simpele balletjes naar Wim te spelen, kom je maar lekker naast mij zitten op de bank. Die bal moest vóóruit. Dat was fijn om te zien aan Ajax. Dat gebrei van verde diger kennen we inmiddels wel." De vervolgvraag luidt: is dit de nieuwe speelwijze van Ajax? PSV gaf De Jong alle ruimte, dat zullen dinsdag 12 december 2017 GO 'Frenkie een m Mikos Gouka VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Watford gaat een schorsing van Marvin Zeegelaar aanvechten. De Nederlandse ver dediger kreeg zaterdag tegen Burnley rood na een tackle. Drie duels brommen dreigt nu. Adil Auassar van Roda ontbreekt morgen tegen ADO. De verdediger heeft een schik kingsvoorstel van één duel schorsing geac cepteerd. Hij kreeg rood tegen Groningen. Paulo Bento wordt trainer van Chongqing Lifan in China. De Portugees (48) voetbalde zelf bij Benfica en Sporting Lissabon. Hij was ook bondscoach van Portugal. Mihai Nesu (foto) heeft de FIFPro Merit Award gekre gen voor zijn werk voor kin deren met een beperking. De oud-speler van Utrecht inde een cheque van 25.000 dollar. De Roe meen belandde zelf in 2011 in een rolstoel. 3 Sparta heeft vorig seizoen een winst ge boekt van 1,9 miljoen euro. Het groepsver- mogen van de club ging van bijna 1 miljoen in de min naar ruim een mil joen in de plus. Zeist De KNVB spreekt hardop uit 'te willen leren van situaties zoals die zich zondag hebben voorge daan in het betaalde voetbal'. De spelers van Feyenoord verlaten het veld in de besneeuwde Galgenwaard nadat het duel met FC Utrecht is afgelast, foto pro shots - Arjen Robben over de loting van Bayern in de CL Daniël Dwarswaard Amsterdam Walter Meeuws (66) Frenkie de Jong is PSV'er Gaston Pe- reiro te snel af in de topper van zondag, die Ajax met 3-0 won. De Jong heerste tijdens dit duel als een veld heer. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22