Jeroen Pauw gast in 'eigen' programma Arcade Fire kiest voor Ahoy 21 Nu het jaarlijkse interview programma is verhuisd naar RTL 4, neemt Beau van Erven Dorens de presentatie over van Jeroen Pauw. In de eerste uitzending van het nieuwe jaar, te zien op 2 ja nuari, blikken Van Erven Dorens en Pauw terug op een interview dat Daphne Bunskoek vijftien jaar geleden had met Pauw, in de tijd dat ze nog een relatie hadden. Aan Van Erven Dorens vertelt de 57- talkshowhost onder meer waarom hij geen kinderen heeft. Andere gasten in de komende serie 5 jaar later zijn Bram Moszko- wicz, Sacha de Boer, Linda de Mol, Jesse Klaver, Susan Smit, Epke Zonderland, Hugo Borst en Halina Reijn. Van Erven Dorens maakt in zijn nieuwe programma gebruik van wat zijn voorganger opnam voor de NTR. Van Erven Dorens con fronteert zijn gasten met de ant woorden die ze vijfjaar geleden gaven op vragen van Pauw. De serie is van dinsdag 2 tot en met vrijdag 12 januari elke avond om 22.30 uur te zien op RTL 4. daad, groeipijnen, met alle ongemak en onze kerheden van dien." Tom (atheneum): „We weten veel van op groeien, want dat hebben we gedaan hè? We gaan nu richting de 30, straks komen er relaties en kinderen aan. Dan zien we wel weer." Samen besloten ze, vers van de toneelschool, een comedy te schrijven over triomf en tragiek op de middelbare school. Yannick: „En dan niet a la Spangas. Dat is zo'n hypercorrecte serie dat het bijna incorrect wordt." Tom: „De middelbare school is ab-so-luut niet correct. Een absurde, belachelijke veronder stelling." Yannick: „Ik vind het de interessantste fase van je leven." Tom: „Het blijf raar dat je met jonge, recalci trante mensen op één plek bent waar allemaal oude mensen je iets willen leren." Yannick: „Je denkt: gast, wat sta je me hier alle maal te vertellen. Wat interesseert het me dat Napoleon en z'n broer ooit ergens in België wa ren? Maar tegelijk doe je wel, heel stiekem, je best, omdat je je leven ook niet wilt vergooien." Tom: „Het is een tijd van voortdurende strijd waar je je doorheen moet slepen. Maar ik had het er prima, hoor." Yannick: „Al die moeite die je moet doen om niet je best te doen.Daar gaat zo veel energie in zitten." In de tv-versie van Rundfunk vergroten ze weliswaar lief en leed op de middelbare school sterk uit, maar, zegt Yannick: „Iedereen herkent meteen zo'n ongelooflijke teringlijder als die le raar Duits. Die deugen bij voorbaat niet." Dans in boerka's Met hun afstudeervoorstelling speelde het duo Rundfunk in 2013 in kleine theaters en op De Parade, een tournee waarbij ze werden verge zeld door iemand die een serieuze theatermo noloog voordroeg en twee Scandinavische mi- mespelers. „Tja, dat hadden wij weer." Om het publiek meteen ernstig te misleiden, begonnen ze de show - Geheel onterecht Rund- Junk! Een zoektocht naar nuance getiteld - met een dans in boerka's. Tom: „Lekker zweverig en semipretentieus. Je zag ze denken: Oei, dat zijn serieuze toneelgasten." Yannick: „Dat brak ons later enigszins op. Mensen vonden dat we grappig moesten zijn. Niet grappig was niet goed." In 2013 drongen ze te- Ar! die vens door tot de finale moeite die van het cabaretfestival Cameret- je op school ten, maar legden het af moet doen Om niet je drong tot ons door dat a a Patrick, een Rotterdam mer, in het Nieuwe doen... Luxor in Rotterdam, ge vuld met 1.500 Rotter- Yannick van de dammers, een thuiswed- Velde strijd speelde." Yannick: „Hij won te recht, hoor. Patrick is hartstikke goed." Inmiddels is Rundfunk zo'n begrip geworden dat volgens Yannick 'Tom en ik niet een dagje naar een pretpark kunnen'. Tom: „Hé, jullie zijn toch van Rundfunk, ho ren we steeds. Laatst wilde een lieve jongen van een jaar of vijftien met ons op de foto. Z'n han den trilden van de zenuwen." Yannick: „Theaterdirecteuren zijn dol op ons omdat er ineens jongeren naar het theater ko men." Tom: „Het leukste zijn vaders met zonen. On langs hoorde ik dat een jongen een voorstelling van ons voor zijn verjaardag had gekregen. Hoe tof is dat?" Pierre Bokma meester Heydrich speelt, de leraar Duits die zijn lessen doorspekt met zijn onverho len sympathie voor het Duitsland tussen 1933- 1945- Yannick (gymnasium): „Tom en ik zijn gefasci neerd door opgroeien en ouder worden. Inder- dinsdag 12 december 2017 GO A Beau van Erven Dorens interviewt Jeroen Pauw in 5 jaar later. FOTO RTL Jeroen Pauw is de eerste gast van Beau van Erven Dorens in het interviewprogramma 5 jaar later. Pauw verschijnt daarmee in zijn eigen programma; hij pre senteerde het jarenlang voor de NTR. Voor speellijst: www.kemnasenf.nl ▼Tom van Kalmt- hout (I) en Yannick van de Velde gaan het theater in. FOTO MARK ENGELEN /SENF THEATERPARTNERS De keuze voor de locatie is opval lend, maar de Ca nadese rockband Arcade Fire speelt 11 juni in Ahoy in Rotterdam. Grote internationale acts die niet voor een stadion kiezen, komen doorgaans naar Ziggo Dome. Volgens een woord voerster van con certorganisator Mojo betreft het A Win Butler. FOTO PAUL BERGENANP geen bewuste keuze van Arcade Fire. „Een band bij ons aan in welke periode ze willen komen, wij kijken naar beschikbaar heid." De Ziggo Dome is op 11 juni al bezet door Pearl Jam, dat dan op bouwt voor hun op treden van een dag later. „Ahoy is dan een logisch alterna tief, er is niet met een een trend te ontdekken." Cruise Hoogtepunten van de Donau Cruise Antwerpen, Gent Zeeland o.a. Wenen, Budapest en Melk Nederlandssprekende cruiseleiding incl. ontbijt, lunch en diner Zoover beoordeling schip MS Rigoletto: 8,9 8 dagen oad.nl/BBVE08 va. 869 6 dagen oad.nl/BBRC03 va. 559 Cruise Over de Romantische Rijn Cruise Muziekcruise over de Maas o.a. Keulen, Koblenz, Rüdesheim en Manneheim o.a. bourgondisch Luik en Maastricht gratis drankje bij elke lunch en diner inclusief ticket concert André Rieu 8 dagen oad.nl/BBRCO I va. 759 5 dagen oad.nl/BBCA03 va. 639 Boek nu op oad.nl/krant C 0547 28 44 88 (ma-za) of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. sJts (jp) KJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21