DEPNEMEP O O Laat u goed adviseren! DE WERELD VAN 'Luister naar ideeën van medewerkers en doe iets met de beste' OPEN INNOVATIE IS GEEN WONDERMIDDEL DRIES FAEMS, thema deze week: innovatie Anneke Lubbers, oprichter van coachingsbedrijf Prolive, wandelt af en toe om inspiratie op te doen. „Tijdens het lopen dienen de ideeën zich vaak vanzelf aan", vertelt ze. En zo zijn er meer manieren voor ondernemers om creativiteit op te roepen. Ook als je maar weinig tijd hebt. Door Irene Schoemakers Anneke Lubbers (47) runt sinds 2007 coachingsbedrijf Prolive dat zich specifiek richt op ICT-projectmanagers. „Ik help deze managers om mee te kunnen in de constante veran deringen binnen hun vakgebied. Vaak focussen ze teveel op de inhoud van het vak. Ze hebben minder aandacht voor de motivatie en kwaliteiten van de mensen die het werk moeten uitvoeren, en vaak veranderen ze zelf ook te weinig." Nieuwe visie „Elke ondernemer moet voortdurend innoveren. Dat geldt niet alleen voor mijn klanten, maar ook voor mezelf. Af en toe probeer ik mijn blik te verrui men door even een blokje om te gaan. Ook al heb ik weinig tijd. Dat helpt me om creatief te worden." Een idee dat ze tijdens een wandeling opdeed, is dat binnen een organisatie juist project managers aanjagers van veranderingen en innovatie kunnen zijn. Samen innoveren Te weinig tijd voor innovatie is een van de vijf grootste dilemma's voor onder nemers, blijkt uit onderzoek dat De Amersfoortse - onderdeel van a.s.r. - tijdens de Week van de Ondernemer uitvoerde onder ondernemers. „Herkenbaar", zegt prof. dr. Jeff Gaspersz, hoogleraar Innovatie bij Nyenrode Business Universiteit. Gaspersz geeft veel innovatieworkshops aan onder nemers. „Het eerste dat ik ondernemers vertel, is dat ze het niet alleen hoeven te doen. Zorg ervoor datje medewerkers uitnodigt om mee te denken over hoe hun werk beter en slimmer kan. Bena druk dat het geen grootse ideeën hoeven te zijn. Hou het laagdrempelig zodat het makkelijk is voor medewerkers om met ideeën te komen. En geef richting aan. Laat medewerkers weten waarover je wilt dat ze met je mee denken." De stap erna is ook belangrijk. „Luister en doe iets met de beste ideeën. Betrek de bedenker van een goed idee in een team dat er ook echt mee aan de slag gaat. Dat werkt stimu lerend voor de creativiteit én motivatie." Wat steekje hiervan op? - Het betrekken van medewerkers werkt enorm stimulerend voor de creativiteit én motivatie. - Creativiteit is belangrijk voor ondernemers om beweeglijk en innovatief te blijven. Belangrijke voorwaarden HOOGLERAAR INNOVATIE ORGANISATIE (EUR) Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl De veranderingen binnen de politiek roepen ongetwijfeld vragen op. Waar moet u op gaan letten als het gaat om belasting technische kwesties? Gaat u er op vooruit, of juist niet? In welke situatie moeten er alarm bellen gaan rinkelen? In het regeerakkoord van het nieuwe kabinet zitten aan passingen die ingrijpend kunnen zijn. Misschien nog niet direct, maar er zullen verschillende wetten in werking treden waar u rekening mee moet houden. Goed advies Het wordt bijvoorbeeld tijd om u goed te laten advi seren wanneer u voor de keuze staat om te onder nemen vanuit de inkom stenbelasting óf de ven nootschapsbelasting. De fiscale behandeling tussen deze twee gaat serieus veranderen. Het tarief van de vennootschapsbelasting gaat omlaag en tegelijker tijd wordt de berekening van voorwaarts verlies beperkt. Subsidieregelingen Ook op het gebied van personeelsbeleid gaat er een en ander wijzigen de komende periode. Laat u goed voorlichten over tij delijke contracten en wer ken met zzp'ers. Misschien is het voor u wel interes sant om gebruik te maken van subsidieregelingen voor het aannemen van mensen uit kwetsbare groepen, zoals werknemers van 56 jaar en ouder, men sen die uit een uitkering komen of mensen met een beperking. Let op, in som mige gevallen heeft u nog vóór indiensttreding een verklaring nodig. Heeft u deze niet, dan kunt u per werknemer zomaar dui zenden euro's subsidie mislopen. Laat u dus vooraf goed wegwijs maken. Kopen of huren? Bent u met uw bedrijf op zoek naar nieuwe huis vesting en twijfelt u tussen het kopen of huren van een pand? Laat u ook dan goed adviseren, want mis schien moet u rekening houden met het feit dat u minder kunt afschrijven op een eigen pand en daardoor eerder meer belasting betaalt. Dan zou het zomaar onaantrekke- lijk(er) kunnen zijn om een pand te kopen. Hele speelveld Dit zijn slechts enkele voorbeelden, waarbij u alert moet zijn. Denk goed na over de huidige regel geving én over die van de toekomst. Het is belangrijk daarbij het gehele speel veld te overzien. De kans dat u iets over het hoofd ziet is groot en kan flinke consequenties hebben. O ©N Weinig tijd en tóch innoveren: zo doe je dat Meer innovatie realiseren voor jouw bedrijf? Meld je dan aan voor ons webinar! Ondernemers delen live en interactief hun ervaringen en tips. Ga naar boostz.nl/deamersfoortse. Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Open innovatie verwijst naar het samenwerken met externe partners om sneller en effectiever nieuwe producten op de markt te brengen. Zowel beleidsmakers als ondernemers zijn enthousiast over open innovatie. Overal in Nederland schieten innovatieclusters, proef tuinen, en gezamenlijke testomgevingen als paddenstoelen uit de grond. Wat ondernemers vaak uit het oog verliezen is dat open innovatie ook risico's en kosten met zich meebrengt. Open innovatie leidt enkel tot succes als een aantal belangrijke voorwaarden zijn ingevuld. Ten eerste moet goed nagedacht worden over de partnerkeuze. Zo is het niet vanzelfsprekend dat de optimale partner in dezelfde regio te vinden is. Ten tweede is het belangrijk om duidelijke contractuele afspraken te maken over de verantwoordelijkheden van partners bij de start van de samenwerking. Ten slotte is succesvol samenwerken voor innovatie niet mogelijk zonder interne investeringen in innovatie. Succesvolle ondernemers combi neren externe samenwerking met interne investeringen in innovatie. Samenwerken voor innovatie vervangt kortom niet interne inno vatie. Het is juist een nuttige aanvulling. Sebastian van Wijk werkt als belastingadviseur bij de Schipper Groep. Neem voor vragen contact op via svanwijk@schippergroep.nl. SEBASTIAN VAN WIJK OVERBELASTING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18