Veelzijdig Mechelen 7 INTERPOL INGESCHAKELD NA DOOD IVANA SMIT Interpol is gevraagd de dood van fotomodel Ivana Smit te onderzoeken. Haar familie gelooft niet dat zij zomaar van een balkon in Kuala Lumpur is gevallen. Drie arrestaties brand synagoge Marcel Smit, Ivana's vader, verstijft zaterdag in een mortuarium in de Maleisische hoofdstad Kuala Lum pur. Zijn knappe, levenslustige meisje ligt voor hem, gewikkeld in witte lappen. Op een brancard is ze uit de koelcel naar de gang gerold. Als hij haar ziet, weet hij zeker dat het verhaal van een ongeluk niet klopt. „Ik zag blauwe plekken op haar hals, echt vingerafdrukken alsof iemand haar daar gegrepen heeft." t De Amerikanen met wie Ivana was, zeggen dat ze al die tijd hebben geslapen Het laatste levensteken van Ivana (18) is donderdagochtend 07.25 uur. Dan belt het fotomodel haar vriendje om te zeggen dat ze bij een Amerikaans echtpaar is na een avondje stappen. Ze is moe en gaat even slapen. Ze stuurt hem ook een selfie. Ruim 7,5 uur later wordt Ivana dood gevonden op het balkon op de 6de verdieping van het appar tementengebouw van de Amerika nen. De jonge vrouw is van 20 hoog naar beneden gevallen. Ivana is ge heel ontkleed. Op de beelden van de bewa kingscamera is te zien hoe Ivana en de Amerikanen, die op de 20ste verdieping wonen, om 05.00 uur in de ochtend bij het gebouw arrive ren. „Om 10.00 uur zou ze zijn ge vallen vanaf het balkon op 20 hoog. Hoe kan dat? Ze is lang, 1.81 meter, maar de balustrade is ook 1.20 me ter. Alleen als je voorover buigt, val je eraf. Ze is niet gevallen en ook niet gesprongen." Smit, zijn vrouw en hun zoon proberen zoveel mogelijk informa tie te krijgen sinds ze zaterdagoch tend in Kuala Lumpur arriveerden. „Buren hebben geschreeuw en ru zie gehoord uit het appartement. De politie doet niets met die infor matie en wil de zaak vooral snel af ronden." De Amerikaan zegt dat hij al die tijd geslapen heeft. Zijn vrouw had hun 4-jarig dochtertje naar school gebracht en was toen ook gaan slapen. Van Ivana's val hebben ze niets gemerkt. Smit vindt het verhaal volstrekt ongeloofwaardig. „Heel raar dat het Amerikaanse echtpaar van 10.00 V* tot 15.00 uur niets doet. Ivana's spullen lagen nog in hun apparte ment. De politie zegt me dat de verklaringen van de Amerikanen hetzelfde zijn. Ja natuurlijk: ze heb ben zeven uur de tijd gehad om die op elkaar af te stemmen. Mijn dochter kan ze niet meer weerspre ken. Dit politieonderzoek is een flutonderzoek." Vader Smit heeft gehoord dat de Amerikanen 'swingers' zijn. Ze zouden jonge modellen naar hun appartement lokken voor seksspel- letjes. Ivana hield van een feestje, zeggen familieleden, en ze stond graag in het middelpunt van de be langstelling. Maar drugs en derge lijke seksfeesten zijn niet haar we reld, stelt haar vader. „Die blauwe plekken. Hij heeft haar bij de keel gegrepen." Gladjakker In het bloed van Ivana en de Ame rikanen is alcohol, xtc en amfeta mine aangetroffen. „Dat zijn geen drugs waarvan je gaat slapen", zegt Ivana's oom Fred Agenjo. Hij en zijn vrouw hebben vanuit Neder land de ambassade ingeschakeld om zo Interpol erbij te halen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat Nederland Interpol heeft gevraagd onderzoek te doen. „Er zijn zoveel vragen. Haar kle ding is gevonden, maar haar schoe nen en onderbroek niet. De politie bekijkt haar mobiele telefoons niet. De politie wil niet zeggen of de drugs zijn ingenomen toen ze nog leefde, of er sporen van geslachts gemeenschap zijn gevonden. Wij willen een volwaardig onderzoek. Als het toch een ongeluk was, of onbezonnenheid van Ivana dan kunnen we daarmee leven. Niet als dit het werk is van een gladjakker." Invloedrijk De Amerikaan is steenrijk én in vloedrijk, vreest de familie. Mis schien is de 45-jarige multimiljo nair die in cryptocurrency handelt zelfs machtig genoeg om het poli tieonderzoek naar zijn hand te zet ten. Hij kende Ivana. Althans, hij volgde haar via Facebook, waar de knappe, jonge vrouw bikinifoto's op haar tijdlijn plaatste. De Nederlandse Ivana woonde sinds kort weer in Maleisië, het land waar ze opgroeide bij haar grootouders. Het leven bij haar va der en moeder, net over de grens in het koude Vlaamse Peer, was niet het hare. Ze was een succesvol mo del en liep modeshows voor Cha nel en Triumph. Op 20 december zou ze naar huis komen om Kerst mis te vieren. „Wij willen gerech tigheid", zegt haar vader. De Zweedse politie heeft drie arrestaties verricht in verband met de poging een synagoge in Gotenburg in brand te ste ken. Zweedse media melden dat zaterdagavond molo tovcocktails richting het ge bouw zijn gegooid. Het zou gaan om een groep van onge veer twintig gemaskerde jon geren. In een gebouw naast het joodse gebedshuis waren op dat moment mensen bijeen voor een jeugdevenement. Niemand raakte echter ge wond. Of de daad verband houdt met de erkenning van Jeruzalem als hoofdstad van Israël door de Verenigde Sta ten is niet bekend. Naar aan leiding van het incident wor den in de Zweedse hoofdstad Stockholm synagoges extra beveiligd. In Malmö riepen vrijdagavond zo'n 200 de monstranten anti-Joodse leu zen. Joodse groeperingen roe pen om tegenactie van de au toriteiten. Juist meer handel zal leiden tot meer welvaart voor iedereen Weer actie voor vrijlaten Saakasjvili Duizenden mensen hebben in de hoofdstad van Oe kraïne, Kiev, gedemon streerd tegen de detentie van de voormalige Georgische president Michail Saakasjvili. „Verandering is moeilijker te realiseren als Michail niet bij ons is", zei zijn Nederlandse vrouw, Sandra Roelofs, in een toespraak. De autoritei ten arresteerden Saakasjvili vrijdag in Kiev. Justitie be schuldigt de stateloze politi cus ervan een criminele orga nisatie te steunen. £- Kras.nl/53722 of bel 088-0885 886 maandag 11 december 2017 GO 'Gevallen? Ik zag blauwe plekken in haar hals!' Ton Voermans Rotterdam/Kuala Lumpur -4 Ivana Smit was een succesvol fotomodel. Haar dood is een mysterie, foto facebook GOTENBURG Minister Sigrid Kaag van Buitenlandse handel aan de vooravond van een confe rentie van Wereldhandelsor ganisatie (WTO) in Argentinië. KIEV VASTGELOPEN Eerder dan verwacht is een ferry die bij het verlaten van de Franse haven van Calais op een zandbank liep, weer vlot ge komen. Geen van de ruim 200 passagiers van de ferry Pride of Kent raakte gewond, liet rederij P&O Ferries weten. De veerboot werd door stormwinden uit koers geblazen, fotoafp ©www.milo-profi.be Struin door deze charmante stad. Verken de gezellige binnenstad, ga heerlijk winkelen, bewonder de monumenten of geniet van een Belgisch biertje. Bijzonder hotel in een voormalige visrokerij en sigarenfabriek Gelegen aan het gezelligste plein van de stad, de Vismarkt Inclusief uitgebreid ontbijtbuffet met bubbels I® Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7