Van Giesen is top met drie paarden Van der Boor heeft een klik met Iggy Rampzalige dag Zeeuwse dammers Scheldesport behoudt zijn vlekkeloze blazoen 17 zv De la Ruelle en Versluijs voldoen aan verwachtingen In een wedstrijd van hoog niveau was het verschil tussen goud en brons slechts een half procent. Daarin stuurde Van Giesen in ZZ- Licht de met veel schwung door de arena van manege De Beatrix- hoeve dravende merrie Genuine naar de overwinning (67,71). „Ge nuine is een paard met een super karakter, enorme bewegingen en doet altijd haar best. Het was een half jaar geleden dat ze mee op wedstrijd was geweest, maar ze liet zich weer fijn rijden." Er zit volgens de amazone van de Hexagon Stal uit Schore nog meer in. „Genuine komt pas echt tot haar recht als ze Grand Prix gaat lopen. Zij heeft enorm veel aanleg voor de piaffe en passage. Maar ze is pas zes en moet eerst nog sterker worden." Met de ruin Bon Jovi eiste Van Giesen ook nog de derde plaats op (67,21). Met de met veel tact, regelmaat en veel afdruk door de piste gaande merrie Hexagons Gracia- manda was Van Giesen ook in Zt de beste (68,67). Aliki de Zwart (Cadzand) eindigde met de mooi bergopwaarts galopperende mer rie Chloe als tweede (68,23). Van Giesen: „Graciamanda kan uit zonderlijk goed draven en verza melen. En ze leert snel. Ik heb haar meteen in Zi gestart. Dit pas haar tweede wedstrijd en ze loopt met gemak door de proef." „Dit was een superweekend", vond Van Giesen. „Ik heb met alle drie mijn paarden boven de 66 procent gereden en ons geplaatst voor het Zeeuws kampioen schap." Jolanda van der Boor uit Oude- lande schreef gisteren met de vos- ruin Iggy de klasse L2 op haar naam, bij de dressuurwedstrijd van RV Ruitersport De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Van der Boor liep met de Ever- ton-zoon naar de aansprekende score van 67,33 procent. „Ik heb Iggy als veulen gekocht. Hij is nu vier. Een halfjaar geleden heb ik hem zadelmak laten maken. Daarna heb ik hem zelf opgeleid. Het is een sensibel maar intelli gent beestje. Een goudeerlijk ka rakter en werkwillig. We hebben een klik", vertelde Van der Boor. „Met zijn stokmaat van 1.66 me ter is hij niet groot. Het is een paardje dat perfect bij me past, want ik ben zelf ook niet groot", vervolgde ze. „Het is een paard dat ook alles snel oppakt, lekker los door het lijf beweegt en drie per fecte basisgangen heeft. Ik ben meteen met hem in L2 begonnen en hij maakt veel progressie. Dit is pas de derde wedstrijd en we sco ren meteen een voldoende voor deelname aan het Zeeuws kampi oenschap." Vincent Bol uit Nieuw- en Sint Joosland kon met de merrie De Kroo's Catrichta eveneens met een ticket voor de provinciale ti telstrijd op zak de arena verlaten. Bol toonde met de Rhodium- dochter gymnastische en uitgeba lanceerde appuyementen en won overtuigend in Zi (66,61). „Ca trichta was fijn bewerkbaar. Het is een paard met veel kwaliteiten. Ze kan soms erg heet worden, maar vandaag liep ze mooi ontspannen en attent door de proef', zei Bol. MIDDELBURG De zesde ronde van de nationale damcompetitie verliep desastreus voor de Zeeuwse ploegen. PWG 's-Gra- venpolder ging tegen de Haar lemse damclub met 13-7 onderuit en Middelburg verloor in een uit wedstrijd tegen Dordrecht met nog forsere cijfers: 15-5. De wedstrijd van PWG begon zaterdag met een combinatieve nederlaag van invalster Jeanine van der Horst tegen de sterkste Haarlemmer, maar Salomon de Jong bracht zijn ploeg weer op ge lijke hoogte door een venijnige damcombinatie. De zege van de Tilburger bleek achteraf het be langrijkste wapenfeit van de Zuid-Bevelandse ploeg, want daarna ging er veel mis. Niels Roe- lofsen en Hans Bomgaars werden positioneel overklast en ook cap tain Kees Rijk moest capituleren. De Middelburgse damclub staat na de vierde nederlaag bijna laat ste en zal er in de resterende vijf wedstrijden hard aan moeten trekken. Zaterdag was de ploeg niet opgewassen tegen de ervaren Dordtenaren. Aan maar liefst zes borden viel een nederlaag. Een lichtpuntje was de zege van top scorer Piet Nieuwenhuijzen. Het begin van de wedstrijd was aan de kant van Scheldesport slordig. Het spel was nog redelijk tot goed,maar het schortte aan precisie in de afwerking. Tegen het eind van de tweede periode maakte Thijs de Groote het verschil met het scoren van driepunters. „Ik schoot drie keer achter elkaar raak, waardoor Ik schoot drie keer achter elkaar raak, waardoor we konden uitlopen we konden uitlopen", zei de for- wardvan Scheldesport. Bij de rust was de stand 41-28 in het voordeel van de lijstaanvoerder. In de derde periode schroefde Scheldesport het tempo op. De thuisclub moest het antwoord schuldig blijven. Het verschil liep verder op. „De wedstrijd was toen gespeeld." Thijs de Groote was top scorer bij Scheldesport met 22 pun ten, gevolgd door Floris-Jan Beu- mer met 17 punten. Scheldesport heeft in de stand nu vier punten voorsprong op zijn naaste concur rent EBBC 2. JULES UNLIMITEDLOOP maandag 11 december 2017 van start tot finish De belangstelling voor de Jules Unlimitedloop viel gisterochtend nog behoorlijk mee. On danks de barre weers omstandigheden kwa men er toch zestig atle ten naar Breskens om deze wedstrijd te lopen. Verwacht mocht worden dat Edwin de la Ruelle zich mocht mengen in de strijd om de eerste plaats. Aan die verwach tingen voldeed de atleet uit het naburige Num mer Eén. Hij won de loop over 18.000 meter in een tijd van 1.05.45. Zijn voorsprong was bij aankomst bijna vieren halve minuut op de num mer twee, Jan Riemens. Ook bij de vrouwen kwam er een winnares die vooraf ingeschat mocht worden. Frede- rique Versluijs won in 1.16.00. De middenafstand werd gewonnen door wielren ner Dante de Ruysscher uit Oostburg, terwijl Britt Luteijn uit Retranche- ment eerste werd op de kortste afstand. Marijke van Giesen uit Zaam- slag was zaterdag succesvol op de selectiewedstrijd voor het dressuurkampioenschap regio Zeeland van Luctor et Emergo in Axel. Lucien Roelandt Axel Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Tien wedstrijden gespeeld, tien keer gewonnen. De basketbal lers van Scheldesport zijn onge naakbaar koploper in de derde klasse. In Heeswijk-Dinther bood Tenderfeet voor de pauze lang tegenstand, maar daarna liepen de Terneuzenaren uit naar een riante 75-47-winst. Aector Dooms Terneuzen - Thijs de Groote

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77