15 Middelburgse overgangsklasser haalt weer de dertig treffers Tjoba is het kwijt en verliest ook de derde thuiswed strijd in de zaal. Klassegenoot Fortis houdt het te lang spannend tegen Juliana. Met vlag en wimpel slaagde Swift voor de test of het mee zou kunnen met de grote jongens in de over gangsklasse B. Koploper GKV werd zaterdag dik verslagen. De Middel burgse korfballers slechtten voor de derde keer dit zaalseizoen de grens van dertig treffers. GKV-Swift 21-30: Swift zit in een flow. De dertig doelpunten verras sen niet eens meer. In Gorinchem legde de ploeg de basis voor de winst door met lef te verdedigen. GKV sputterde tegen, maar Swift pareerde met macht. Eén speel ronde voor het kerstreces deelt Swift met GKV, HKC en SDO de koppositie in overgangsklasse B. Scores Swift: Gijs Gillissen 10, Stephan den Boer 5, Aisja Zuid- weg, Sanne Oostinga en Joren Gil lissen 4, Davin Thielen 2, Eefje van de Berg 1. Tjoba-Albatros 18-21: Tjoba verloor ook de derde thuiswedstrijd in de eerste klasse. Na rust (8-9) roken de zwalkende Bevelanders aan de aan sluiting, maar Albatros pareerde telkens en sloeg in vijf minuten haar slag: van 13-14 werd het 14-19. Ongelukkige arbitrage gaf het laat ste mentale zetje. Scores Tjoba: Esmee Walraven en Manon Braam 4, Niels Pekaar 3, Sharon Goedegebuure en Dirk-Jan Westmaas 2, Pien Westmaas, Jur- gen de Kunder en Robin Harinck 1. Juliana-Fortis 21-24: Fortis draaide een stroeve start (7-3) nog voor rust om in een 11-12-voorsprong. De ver tragende tactiek van Juliana haalde de Souburgers uit hun comfort- zone. Op werklust sloeg Fortis tien minuten voor tijd het beslissende gaatje van drie punten. Ondo-DES 22-20: Ondo kreeg het verschil net niet op zes doelpunten, waardoor vechtploeg DES op het vinkentouw bleef zitten. Eén vak bleef achter qua rendement. In de laatste tien minuten forceerde DES een ietwat vertekende uitslag. Met de zege posteert Ondo zich in het linkerrijtje. Atlas-Ondo(G) 14-19: De verliezer werd hekkensluiter in de tweede klasse 2. Waar een gretige thuis ploeg verwacht werd, acteerde At las voor rust ondermaats. De Ritt- hemse equipe snoepte nog wel wat af van de 4-10-ruststand, maar kon op meer geen aanspraak maken. Scores Atlas: Benjamin van Hese 4, Evi Ovaa en Stephan den Boer 3, Irina Truijlio en Tim Dybala 2. Scheldevogels-Seolto 24-14: Se- olto was het vooral verdedigend volledig kwijt in Bergen op Zoom. Na rust (12-11) werd het gebrek aan gif in het Vlissingse spel pijnlijk af gestraft door het Brabantse dames kwartet, dat nauwelijks een stro breed in de weg werd gelegd. Scores Seolto: Sander Meertens 4, Remi van den Broeke 3, Mariëlle Francke en Rowena de Pagter en Rick van de Wal 2, Cyntha Minder- houd 1. enerverend op en neer golvend potje korfbal in sporthal de Cou- burg. KVK verloor het initiatief van voor rust (11-12). Stormvogels leek te profiteren (15-12) maar de Kapel- lenaren sloegen terug (17-18). In de laatste drie minuten waren Angela Matthijsse en Arjen Schoe scherp rechters. 2, Jonathan Koets 1. Scores KVK: Koen Volkers 9, Sander Slabbe- koorn 5, Tonia Verdonk 2, Marlotte Eversdijk, Niels Verdonk 1. Zaamslag-Togo 11-19: Togo had na één helft de buit al binnen. Zaam- slag kwam niet onder de felle Goese verdediging uit. Hoewel Togo min der dynamisch was, bleef de Zeeuws-Vlaamse afronding ook na rust (3-11) beneden peil. Togo blijft koploper in de derde klasse. Zaam- slag zit dringend om de eerste pun ten verlegen. Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk, Richard Verolme, Jesse Hamelink en Marnix de Bat 2, Daphne de Vos, Mireille Dobbelaere en Gerwin Zegers 1. Scores Togo: Marten Postema 7, Niek Meerman 4, Jordi Dommisse 3, Desiree Voshart, Kitty Huisman 2, Mijke Tahapary 1. Blauw Wit-Luctor 22-14: Een veel gretiger Blauw Wit wist zich na één helft al zeker van de winst (14-5). De Kloetingse dames waren domi nant. Luctor herstelde enigszins na rust, maar verkwanselde te veel kansen. De korfballers van Ondo hadden het zich makkelijker kunnen maken, maar winnen wel 'gewoon'van DES HOOFDKLASSE TOP geeft niet thuis in eerste topper, zaterdag herkansing maandag 11 december 2017 ZE Swift bij de grote jongens JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Fortis: Remco Crucq 7, Tim Crucq 6, Yasmin Swiers 5, Justin Koppejan 4, Joyce Schoonaard en Naomi Crucq 1. Scores Ondo: Ronald Wisse 7, Tho mas Mesu 5, Dennis Witte 3, Hanne Hollemans, Joyce van Eennennaam en Sacha Hoefkens 2, Kristy Kolmus 1. Stormvogels-KVK 20-18: Een Scores Stormvogels: Arjen Schoe 9, Vera Geschiere en Lauren Peene 3, Angela Matthijsse en Niek Peene Scores Blauw Wit: Kirsten Ver- schuure 6, Denny Hoogstrate 5, Marty de Vilder 4, Annemarijne Holl 3, Thomas Minnaard 2, Ivo Flipse en Martijn Kole 1. Scores Luctor: An thony van de Velde 5, Pieter Kouse maker en Jasper de Pooter 2, Kar lijn den Hollander, Jasmijn Hamelink, Evi Lauret, Jenny van Gelder en Adrie de Jonge 1. Ondo-speler Emiel Hoefkens, de vervanger van de geblesseerde Jeroen Mesu, pikt de bal op in het gewonnen duel met DES. foto ruben oreel TOP werd zaterdag door Tempo op de eer ste nederlaag van het zaalseizoen getrak teerd. De Arnemuidse korfballers gingen met 34-23 onderuit in Alpen aan den Rijn. Door de nederlaag deelt TOP nu de koppositie in hoofd klasse B met Tempo en DeetosSnel. TOP begon allesbehalve geconcentreerd aan de krachtmeting in Alphen aan den Rijn. Binnen een vloek en een zucht keek het tegen een 2-0- achterstand aan. De an ders zo kenmerkende verdedigende discipline vertoonde al vroeg scheurtjes. Cijfermatig hield de ploeg van trainer Arco Goedkoop Tempo nog wel bij en kwam zelfs nog even op voorsprong (7-8), gevoelsmatig deed het onder voor de Alphenaren. Nog voor rust maakte Tempo een eind aan het 'verbloe men', zoals Goedkoop het noemde, door uit te lopen naar 16-12. Het achttal uit Arnemui- den bleef ook na de pauze slordig in de op bouw en verdedigend kwetsbaar. „We stelden de heren van Tempo in staat om hun klasse te etaleren", overzag Goedkoop de 25 tegen treffers van mannelijke makelij. TOP leefde kort op tot 19-17, maar daarna maakte Tempo korte metten met de directe concurrent voor een plaats in de play-offs. Voor het kerstreces heeft TOP de kans op eerherstel tegen Dalto, dat zaterdag op bezoek komt in sporthal De Blik ken. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Demi Mondeel, Emmelie Bouwens en Peter van Belzen 3, Petra van Belzen, Dylan Gillissen, Jurriaan Bou wens en Jorian Schroe- vers allen 2, Jurgen Janse 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75