Zaamslag onderuit in spektakelstuk 13 team speelde de ene helft één-op- één en de andere helft in de zone. Dat was in een notendop wat er ook de laatste wedstrijden mis ging" Want omdat er als het spannend werd geen sprake meer was van rust en organisatie, werden er vrije trappen en hoekschoppen wegge geven en juist bij standaardsitua ties is Terneuzense Boys kwets baar. Het brandhout werd in feite door de spelers zelf naar de brand stapel gedragen en de tegenstander hoefde er enkel nog maar een luci fer bij te houden om de hele boel in de hens te zetten. We doen niet onder voor de andere ploegen in deze competitie Zo ook zaterdag. André Siereveld benutte na 34 minuten nog een door Urmeion Martis versierde strafschop, maar zag dat die voor sprong zes minuten later alweer werd weggegeven. Martis zou Shu- randall van Uijtrecht bij een stan daardsituatie naar de grond hebben gewerkt („Een slimmigheidje van Shurandall", volgens Martis), kreeg een strafschop tegen en die werd door Bart Reijckaert verzilverd: 1-1. Hoekschop Tien minuten na de pauze viel de 1- 2 uit een volgend slimmigheidje van Van Uijtrecht: hij kopte na een hoekschop vrij de bal in het doel. „Dat we zo gemakkelijk goals tegen krijgen uit dat soort situaties heeft te maken met pech, weinig lengte in de ploeg en natuurlijk ook met kwaliteit", stelde Hiensch na af loop van het verloren duel. „Daarom moeten wij dus voorko men dat we vrije trappen en hoek schoppen tegen krijgen." „En de pech is dan ook nog eens een keer", viel Siereveld zijn coach bij, „dat we in de hoek zitten waar de klappen vallen. Makkelijk een strafschop tegen, weer een goal uit een hoekschop. Gelukkig maakten we het dit keer nog goed, maar heel We moeten voorkomen dat we standaardsituaties tegen krijven tevreden kunnen we daar ook niet mee zijn." Want in de 62ste minuut bezorgde de sterk spelende Martis met een rake kopbal na een vrije trap van invaller Bart Gort zijn huidige ploeg nog wel een punt - en zijn oude ploegmakkers uit Axel een kater (2-2) - maar een vervolg bleef uit. „Een punt is voor ons niet ge noeg", baalde Siereveld. „Wij heb ben drie punten nodig. Daarom kan ik hier ook niet echt blij mee zijn. Laatst zei Nick Corré, de trai ner van Arnemuiden, nog: 'Jullie zijn een van de beter voetballende ploegen in deze klasse'. Dat is een mooi compliment, maar die om mekeer blijft maar uit... Die komt er echt, dat weet ik zeker. Maar ja, wanneer hè?" URMELON MARTIS RCS-Zaamslag 5-3: Zaamslag kwam via Koen Post en Niek Luime (penalty) binnen 35 minuten op 0-2 en Luime raakte ook nog eens de paal. RCS leek tot de 1-2 van in valler Conner Meerman (hij scoorde met zijn eerste balcontact) in de 68ste minuut onmachtig. Zaamslag leek met de 1-3 van We sley Dieleman op weg naar de zege. Na een absurd laatste kwartier, waarin RCS vier keer scoorde, was alles anders. Eerst benutte Sven van Rosevelt twee strafschoppen. In de Meerman en Amine el Bekkaoui bepaalden de eindstand op 5-3. VCK-Yerseke 2-4: Na één helft leidde VCK knap, ook omdat Ar j en de Koeijer in de derde minuut al een penalty miste, door goals van Jesper Harinck en Sven Wisse met 2-0. Guus de Leeuw was belangrijk voor de bezoekers en maakte na rust de 2-1 en de 2-2. Goals van De Koeij er én Henk Kesteloo - in eigen doel - bezorgden Yerseke alsnog de zege. maandag 11 december 2017 'ZV blij ft wachten op de ommekeer - André Siereveld - Diederik Hiensch Diep in de negentigste minuut sprintte Urmeion Martis (23) van het doelgebied van FC Axel naar de speelhelft van Terneu zense Boys om een tegenaanval met een tackle onschadelijk te maken. Martis was na drie weken afwezigheid weer fit, zo veel was duidelijk. Hij stelde zelf het punt veilig dat hij met een rake kopbal had verdiend: 2-2. „Weer een keer scoren was wel lekker", lachte Martis, die tegen Klundert (2-1-zege, 30 septem ber) voor het laatst het doel vond en tegen FC Axel belang rijk was. „Het gaat toch een beetje aan je vreten. Zeker als het met de ploeg niet zo lekker loopt en je dan ook nog eens geblesseerd raakt." Daarom was hij blij met het punt dat zijn huidige ploeg (dertiende met pas zes punten) pakte tegen zijn vorige club. „Het was geen goed duel, maar ik heb nog nooit een derby gespeeld waar goed gevoetbald werd. De strijd was er wel en dat geeft vertrou wen." In de derde klasse A kwam zowel koploper Yerseke als RCS zaterdag met de schrik vrij. Yer seke won na een 2-0-achter- stand met 2-4 bij VCK en RCS zette tegen Zaamslag in de laat ste zeventien minuten een 1-3- achterstand om in een 5-3-over- winning. Klaas Verspoor Vlissingen Overige uitslagen Bevelanders-Lewedorpse Boys 2-1 (1-0). Jim Strafing 1-0, Jerzy Traas 1-1, Wesley de Haze 2-1. GPC Vlissingen-Walcheren 0-0. Wemeldinge-Kruiningen 0-1 (0-1). Steffan van Houte 0-1. 's-Heer Arendskerke-FC Dauwen- daele 4-2 (3-1). Michel Harinck 1-0, Max Dagevos 1-1, Justin Ie Conté 2- 1, Michiel Bouwman 3-1, Michel Ha rinck 4-1, Dennis van de Bos 4-2. Bij zonderheden: 15. Max Dagevos (Dauwendaele) schiet penalty op de lat, enkele seconden na de 2-1 van Dauwendaele. Kapelle-Vlissingen 5-0 (2-0). Salim Sandee 1-0, Jordi Matondo 2-0, Souliman Abali 3-0, Souliman Abali 4-0, Reinier Goedemondt 5-0. Arjen Dingemanse (Yerseke, rechts) in gevecht om de bal tijdens het duel met VCK. FOTO RUBEN OREEL Terneuzense Boys-aanvoerder André Siereveld (links) in een duel om de bal met Roy van Ham. foto's peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73