Spui laat in derby niets heel van Cadzand Delta Sport/EMM laat het ook in derby zien Ongelukkig IJzendijke krijgt er zes om de oren 12 TWEEDE KLASSE DERBY Na de 2-2-remise in de derby tegen FC Axel konden ze in Terneuzen niet echt tevreden zijn. De zaterdag tweedeklasser had drie punten nodig, één was te weinig. zv De Zeeuws-Vlaamse derby werd op gang geschoten door Rowdy Hooi. Spui was duidelijk de betere ploeg, maar Cadzand weerde zich kranig en Rik van Hijfte maakte de ï-i. Daarmee bepaalde hij bo vendien de ruststand. In het tweede bedrijf vielen er meer doelpunten dan voor de pauze. Voor de 2-1 van Kevin Ze- gers en de 3-1 van Jari de Jonge had Spui maar weinig tijd nodig. Cadzand nam meer risico's en Spui kreeg daardoor meer ruimte. Zegers, Hooi en Sonny Huitema profiteerden van de gekregen ruimte en maakten er 6-1 van. Zo bleef Spui voor de negende keer op rij ongeslagen tegen Cad zand. Het is alweer sinds 2003 ge leden dat die ploeg een derby van Spui won. Destijds was een doel punt van Guido Raynard vol doende voor een zege. De treffer van Van Hijfte bleek dat deze keer dus niet. Hij tilde zijn seizoenstotaal met zijn derbygoal wel naar zeven en daarmee is hij topscorer van Cad zand. Kevin Zegers is dat bij Spui. Hij scoorde twee keer in de derby en staat nu op elf doelpunten in competitieverband. KARAKTERISTIEK partij tegen Zwaluwe volgden ne derlagen tegen Den Bommel (4-3), DBGC (1-2) en Arnemuiden (2-1). Steeds ging het voor de ploeg van trainer Diederik Hiensch mis in de laatste tien minuten van de wed strijd. Wat dat betreft gaven de laatste tien minuten tegen FC Axel De Boys hoop op betere tijden. Want waar het tegen Den Bommel, DBGC en Arnemuiden steeds fout ging, mocht Terneuzense Boys dit keer nog even hopen op een win nende goal. Meer dan hopen werd het echter niet. „Waar ik wel blij mee ben", vertelde Hiensch, „is dat we in de organisatie bleven spelen. Dat is wat wij moeten doen. Vaak lukt ons dat niet en dan gaat het fout." Dat zag hij tijdens de laatste drie competitiewedstrijden, maar ook op de laatste training voor de derby. Op donderdag speelde de basiself een partijtje tegen de reserves. De meningen waren zaterdag nog een beetje verdeeld of het in 7-1 of 12-1 eindigde, maar duidelijk was dat de reserves dik hadden gewonnen. Hiensch: „De wisselspelers zeiden: 'We gaan één-op-één spelen' en hielden zich daaraan. In het andere Op sportpark Den Ho gen Blok gaat het op zaterdagen de laatste tijd vaak over 'de om mekeer', als het vlag genschip van Terneuzense Boys ter sprake komt. Dat zal nog wel even zo blijven. Want ook tegen FC Axel (2-2) kwam die omwente ling er niet. „We hebben gewoon een keer drie punten nodig", pufte aanvoerder André Siereveld, in de wetenschap dat de laatste en enige overwinning van dit seizoen al weer van 30 september dateert. „We doen voor de meeste ploegen in deze klasse niet onder..." Maar in de tweede klasse E, waarin de onder linge verschillen volgens de kenners erg klein zijn, valt het muntje voor de Zeeuws- Vlaamse oranjehem en wel érg vaak de verkeerde kant op. Na de 0-1-verlies- De handballers van Delta Sport/EMM voelden gisteren in de gewonnen derby tegen Orion (29-24) dat ze de koploper zijn in de hoofdklasse. „Omdat wij kop loper zijn, wordt er op ons ge jaagd. De ogen zijn op je gericht", zei trainer Leon Luij sterburg. Hoe gingen zijn spelers daamee om? „Vooral in het begin zag je de spanning aan de koppies en de handelingen", vond Luij sterburg. „Maar samen met Orion hebben we het publiek een leuke en span nende wedstrijd voorgeschoteld." Vanaf het eerste fluitsignaal wa ren zondag in Goes de intenties van beide ploegen duidelijk. Er werd fel en hard gespeeld, maar de bezoekers wonnen. Met de negende overwinning in elf wedstrijden kon de trainer he lemaal tevreden zijn. De rivalen Westlandia en Helius werden op afstand gehouden in de hoofd klasse. Nog één keer vlammen dit jaar, zondag tegen nummer voor laatst Eemland 2, en Delta Sport/EMM mag zich winterkam pioen noemen. VLISSINGEN Voor de voetbalsters IJzendijke was het een slechte za terdag. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser ging maar liefst met 6-0 onderuit bij Ter Leede 2. Al na vijf minuten stond de formatie van Eric Vanhijfte met 2-0 achter. Hierna liep IJzendijke continu achter de feiten aan. Na een rust stand van 4-0 eindigde de wed strijd in 6-0. „Het was een collec tieve off-day van onze kant. Na twee goede resultaten tegen top- ploegen is dit een grote domper. Zaterdag zijn wij geen minuut in de wedstrijd geweest. Maar zo'n wedstrijd komt nou eenmaal per seizoen wel eens voor", aldus Van hijfte. Eersteklasser Smerdiek bewees zichzelf een goede dienst door hek kensluiter Barendrecht 2 met 4-0 opzij te zetten. In de degradatiekra ker was Smerdiek duidelijk de be tere partij. Dankzij twee doelpun ten van Angelique Hage en een be nutte strafschop van Joelle Ots leidde de Thoolse ploeg al comfor tabel met 3-0 bij rust. Tilly Verduyn maakte het karwei na de pauze af, door de 4-0-eindstand op het bord te schieten. Daarmee sloot Smerdiek en min dere eerste seizoenshelft toch posi tief af. maandag 11 december 2017 De Zeeuws-Vlaamse derby in de vierde klasse B van het za terdagvoetbal was een prooi voor Spui. De ploeg kende voor eigen publiek weinig proble men met de buren uit Cadzand en won het streekduel ruim. Het werd 6-1 voor de thuis ploeg. Robin Hamelink Vlissingen Het was alweer even gele den dat Spui en Cadzand el kaar troffen in competitiever band. Maar liefst 3171 dagen om precies te zijn. Terneuzense Boys Rowdy Hooi (Spui, rood tenue) in duel met Lars Vesseur van Cadzand. fotocamileschelstraete Terneuzense Boys-FC Axel 2-2 (1-1). 34. André Siereveld 1-0 (strafschop), 40. Bart Rijc- kaert 1-1 (strafschop), 55. Shurandall van Uijtrecht 1-2, 62. Urmeion Martis 2-2. Scheidsrechter: R. van Dee (Tiel). Gele kaart: Michel Ro- meijnsen, Leander Duerink en Thomas Cornelissen (Terneu zense Boys). Dennis van den Broeke en Marco Plasschaert (FC Axel). T Wouter Faasse van Terneuzense Boys (oranje shirt) glijdt naar de bal. Mitchell Minnaard Terneuzen Menno Kole Goes Kijk voor een uitgebreid verslag van de handbalderby op pzc.nl/sport. Vierde klasse. De Meeuwen-FC Axel 1-9 0-4): Anouk Schieman 0- 1, Shelly de Visser 0-2, Alicia Ver- helst 0-3, Anouk Schieman 0-4 (strafschop), Alicia Verhelst 0-5, Tessa de Vos 0-6, Anouk Schieman 1-7, Shelly de Visser 1-8, Laura van Gremberghe 1-9. IJzendijke 2-Ka- pelle 1-2 (0-1): Ria Knetsch 1-1. Vijfde klasse. Graauw-Steen/Koe- wacht 4-0 (1-0): Harmke de Zwart 1-0, Jeanette van Driessche 2-0 en 3-0, Kelsey Jonckheim 4-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72