O O) CD O 10 Johnny Hoogerland achtste tijdens EK Nieuwe uitdaging voor Milan Vader Zeeuws trio laat alle Belgen achter zich HOOFDKLASSE A WEER DRIE GOALS Een week na de zege in Noordwijk wordt ook Rijsoord verslagen (3-0). Kan Hoek toch nog iets maken van dit seizoen? STRANDCROSS Johnny Hoogerland is als achtste gefinisht op het Europees kampioenschap strandrace in Scheveningen. Jasper Ockeloen eiste voor het tweede jaar op rij de Europese titel op. Hoogerland kwam een kleine minuut na Oc keloen over de finish. De voormalig profwiel renner uit Kwadendamme, die binnenkort naar Oostenrijk emigreert, kon in de begin- ronde nog goed meekomen met de eersten in de wedstrijd. In de tweede ronde liep het ver schil op. Een halve minuut achter Ockeloen reed Rob bert de Nijs naar het zilver. Ronan van Zand beek maakte het podium compleet. Mountainbiker Milan Vader heeft een tweeja rige verbintenis getekend met het Habitat Mountainbiketeam. De 21-jarige Zeeuw, hij is afkomstig uit Middelburg, geldt als een groot talent en dat talent hoopt hij verder te kunnen ontwikkelen bij Team Habitat. „Ik heb een mooi traject mogen doorlopen als het gaat om opleiding. Een van de dingen die ik daarvan hela geleerd, is dat je het nooit al leen kunt. Ik heb baat bij een stabiele basis om zo het beste uit mij zelf te kunnen halen", zegt Vader over de nieuwe uitdaging die hij aan gaat bij Team Habitat. Erwin Adan (Vlissingen) won zaterdag de trail over 30 kilometer in Maasmechelen. Hij finishte in 2 uur, 7 minuten en 45 seconden, op vijf minuten gevolgd door Jacco Langerak uit Utrecht en op zes minuten gevolgd door export-Zeeuw Jorim Scheele. Crum van der Linde (Vlissingen) klokte de zesde tijd en Martijn Kox (Westdorpe) de ne gende tijd. Mirthe O verkamp (Vlissingen) was bij de vrouwen de snelste op de trail over 20 kilometer in 1.50.29, op bijna twee minuten gevolgd door Kaatje Pijpers (Roermond). Nel- leke Baldé finishte als vijfde. Tim van den Broeke (Vlissingen) maakte de Zeeuwse triologie compleet met winst op de trail over 20 kilometer bij de mannen in 1.24.26, op bijna vier minuten gevolgd door Frank Bollen (Genk). De Koning Marathon Na thuiswedstrijden van Hoek wordt Jan nes Tant tegenwoor dig geïnterviewd in het sponsorhome. Za terdag klonk er luid applaus voor de trainer, na de 3-0-overwinning op Rijsoord. Niet veel later kreeg hij de vraag of iedereen bij Hoek dit seizoen nog op een mirakel mag rekenen. „We moeten hard blijven werken", hield Tant zich op de vlakte. „Er is nu wat euforie, maar laten we vooral met beide benen op de grond blijven." Het was best wel een prikkelende vraag, waarop niet het antwoord volgde waar velen op hoopten. Jan nes Tant is geen trainer die zich laat beïnvloeden door de waan van de dag. Een paar weken geleden werd hij bekritiseerd na de nederlagen tegen Achilles Veen en 's-Graven- zande. Daarna volgde nederlaag nummer drie, thuis tegen Stedoco. Toch kreeg hij ook toen applaus, want het voetbal was prima ge weest, alleen hadden zijn spelers verzuimd de wedstrijd na de 3-3 naar zich toe te trekken. Dat deed Stedoco toen wel (3-5). Vorige week boekte Tant vervol gens een meer dan welkome over winning in en tegen Noordwijk (2-3). Zaterdag won Hoek opnieuw terwijl koploper Noordwijk weer onderuit ging, deze keer met liefst 6-3 bij 's-Gravenzande. Met nog zestien wedstrijden te spelen be draagt de achterstand van Hoek op de lijstaanvoerder nu tien punten. En misschien is het gat nog iets kleiner, als Hoek zaterdag wint op bezoek bij Nootdorp en Noordwijk thuis het stugge Jodan Boys treft. Ondermaats De afgelopen twee duels maak ten nog maar eens duidelijk dat Hoek de afgelopen maanden te vaak ondermaats heeft gepresteerd. De ploeg staat zesde, maar had nu in de top drie kunnen en moeten staan. Alleen haalde de hoofdklasser te vaak niet het niveau dat het in de laatste twee duels wél haalde. In Noordwijk versloeg het eindelijk één van de topploegen in deze klasse, zaterdag was Hoek een paar klassen beter dan Rijsoord. De vraag is nu wat Hoek dit sei zoen nog kan en wil bereiken. Gaat de technische commissie in januari enkele versterkingen binnenhalen en tegelijkertijd afscheid nemen van spelers die tot nu toe geen rol van betekenis hebben gespeeld? Of maakt Tant het seizoen af met deze selectie, wetende dat die in kwali tatief opzicht niet breed genoeg is. Het is geen toeval dat er de laatste tijd contact was met spelers met een Hoek-verleden om ze te polsen voor een terugkeer, zoals Thomas van den Houten en Gert-Jan van Leiden. Van den Houten (nu AFC) zou een aanvulling voor de linker kant kunnen zijn, met Gert-Jan van Leiden zou Hoek er een leider bij krijgen. De lange middenvelder, die ook centraal achterin uit de voeten kan, voetbalt met ADO'20 in de derde divisie. Van Leiden wil het seizoen daar afmaken, heeft hij aan gegeven. Van den Houten draait de laatste weken goed en lijkt ook wei nig redenen meer te hebben om - nu - terug te keren bij Hoek. Twee kwalitatief goede spelers erbij zou wel voor iets meer con currentie zorgen bij Hoek. Daar naast valt het elftal dan niet te ver terug bij blessures en schorsingen, die in de komende maanden onge twijfeld gaan volgen. In Noordwijk liet Hoek vorige week zien gedisci plineerd en als team te kunnen spe len. Zaterdag gaf het vanaf de eerste minuut gas en dat resulteerde in een snelle 2-o-voorsprong. Het ge- maandag 11 december 2017 MOUNTAINBIKEN SZ22223^ Milan Vader poseert in zijn nieuwe uitrus ting. FOTO LUCAS JANSSEN ATLETIEK Walter Pollet kende dit weekeinde weinig hinder van de sneeuw. De ID-renner uit Hulst reed tijdens de negende veldrit van het sei zoen naar een derde plaats in Dordrecht. Door het winterse weer waren de omstandigheden in Zuid-Holland verre van optimaal. Maar Pollet trok zich daar weinig van aan. Zo nam hij het brons mee naar Zeeuws-Vlaanderen. Bradley de Nooijer deed zaterdag goede zaken in de Roemeense competitie met FC Vii- torul. Concordia werd met 3-0 verslagen. De Zeeuw werd na rust vervangen. Viitorul, de re gerend kampioen, staat momenteel vijfde. I Corné de Koning uit Goes heeft gis teren in Londen naast de titel 'Pa raroeier van het Jaar' gegrepen. Hij was samen met partner Annika van der Meer door de internationale roeibond (FISA) genomineerd. De Koning en Van der Meer werden dit jaar wereldkampi oen in de klasse TA Mix2, wonnen twee wereldbe kerwedstrijden en voeren een dik wereldrecord. Wel won De Ko ning dit weekeinde het NK indoor- roeien, in Amster dam. n Marathonschaat ser Erwin Mesu is zeventiende ge worden tijdens de marathon van De venter. De zege ging voor de derde keer dit sei zoen naar Evert Hoolwerf. Niels' broer Erwin haalde de finish niet, omdat de kopgroep uit een man meer be stond dan het pe loton. Joerec Cij- souw werd bij de beloftes 24ste. Hoek klimt langzaar Barry van der Hooft Hoek a Sidy Ceesay, hier in duel met Berry de Groot (rechts), opende de score voor Hoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70