C9 Nog even polderen If" Hg Karei de Grote 16 ZE BEVER KIM WINT STAKING LERAREN De kinderen juichen: zij hoeven morgen niet naar school. Ouders moeten zich in bochten wringen om opvang te regelen. Op basisschool De Oude Vaart in Terneuzen hebben ouders begrip voor de staking van de leraren. 'Ik snap de leraren heel goed' Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl DE GOEDKOOPSTE IS GRATIS Commentaar Zeeland werkt aan een nieuwe omgevingsvisie. Daarin wordt aangegeven wat er mag langs de kust en de deltawateren, hoe er wordt omgegaan met klimaatverandering, de opwekking van duurzame energie, veranderingen in de landbouw en voorzie ningen in de steden. Provinciale Staten leggen vrijdag de uitgangs punten vast in een kadernota, die uiteindelijk moet leiden tot een omgevingsvisie waaraan alle overheden en organisaties in Zeeland gebonden zijn. De kadernota heeft al flink wat stof doen opwaaien. In een geza menlijke brief hebben de Zeeuwse gemeenten gevraagd de visie niet te veel dicht te timmeren. Ze zijn bang dat ze buitenspel ko men te staan. Volgens gedeputeerde Schönknecht is dat niet het ge val. In 2021 moet de Zeeuwse omgevingsvisie naadloos passen in de nieuwe Omgevingswet die dan waarschijnlijk van kracht wordt. Tot die tijd krijgen gemeenten nog volop de gelegenheid om mee te praten. Ook voor de huidige update, die eind 2018 klaar moet zijn, heeft het provinciebestuur wel degelijk zijn oor te luisteren gelegd bij de Zeeuwen. Voor zeventien thema's zijn twee of meerdere opties be schreven. Maatschappelijke organisaties en gemeenten hebben een voorkeur kenbaar gemaakt en vrijdag maken de Staten een defini tieve keuze. Over de meeste onderwerpen bestaat wel overeen stemming, alleen het al dan niet uitbreiden van de verblijfsrecreatie is een heet hangijzer. Dat natuurorganisaties en recreatieonderne mers lijnrecht tegenover elkaar staan, is eigenlijk geen probleem. Het provinciebestuur weet nu dat de beperkingen uit de Kustvisie niet zomaar voor het achterland kunnen gelden. Er kunnen zestien knopen worden doorgehakt en over eentje moet nog flink worden gepolderd. Alleen het al dan niet uitbreiden van de verblijfsrecreatie is een heet hangijzer J-s üjï'Jfal ALMANAK Wat een verkoudheid leek, bleek een longontsteking voor Esmee en ze lag twee weken in bed. Balen. Op school ging het leven gewoon verder. Onder meer met geschiedenis over Ka- rel de Grote die ruim 1.200 jaar geleden tot keizer werd ge kroond. De les werd afgesloten met het bericht dat hij overleed aan een longontsteking. Op dat moment trokken de vriendin nen van Esmee wit weg. Na school snelden zij naar Esmee's moeder, klampten zich aan haar vast en vroegen: „Ze gaat toch niet do-ho-ood?" De moeder begreep er niets van. Man valt buurman aan met hamer Quad gestolen uit garagebox Brandende auto snel geblust Brand op camping in stacaravan SPECIAALZAAK maandag 11 december 2017 V MIDDELBURG Kim Himpens (24) uit Vlissingen nam zater dagochtend de gratis GoPro camera van buitensportwinkel Bever in ontvangst van wethouder Johan Aalbers onder het toeziend oog van bedrijfsleider Sander Pronk. Sinds donder dag bivakkeerde ze in een tentje voor de winkel in Middelburg. Ook twee neven en een vriendin brachten de nacht door in de winkelstraat Langeviele. „Het ging vooral om de uitdaging", meende Himpens. „Als je eenmaal bezig bent, wil je niet opge ven. Ik hou van kamperen en survivallen. Dat blijf ik zeker doen. Maar nooit meer in een winkelstraat.'VoToziGGYMARLissA Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Een 39-jarige Vlissinger heeft in de nacht van za terdag op zondag zijn on derbuurman in de Van Dishoeckstraat aangeval len met een hamer. Hij kwam klagen over ge luidsoverlast, waarop de bovenbuurman zo boos werd dat hij probeerde hem aan te vallen met een hamer. De onder buurman kon de aanval ontwijken en belde de politie. De verdachte werd overgebracht naar Torentijd. TERNEUZEN Bij een inbraak in een ga ragebox aan de Diepen- brockstraat in Terneuzen is onder meer een quad gestolen. De inbraak werd zaterdagochtend ontdekt door de eige naar, maar werd mogelijk eerder die week ge pleegd. De garagedeur was geforceerd. Er werd een blauwe quad van het merk Yamaga buitge maakt, maar ook velgen van een Opel Astra en een rode gereedschaps- kar. KAPELLE In de nacht van vrijdag op zaterdag is een voer- tuigbrand geweest aan de Ooststraat in Kapelle. Er raakte voor zover be kend niemand gewond. De brandweer van Ka pelle rukte rond midder nacht uit om het vuur de doven. De auto had aan de voorkant vlam gevat. Brandweerlieden hadden het vuur snel onder con trole. Hoe de autobrand heeft kunnen ontstaan is niet duidelijk. SIRLANSLAND Zaterdag is rond 09.30 uur brand uitgebroken in een stacaravan op een camping aan de Zandweg in Sirjansland. De Oosterlandse brand weer snelde toe om het vuur te blussen. De sta caravan raakte van bin nen flink beschadigd door de brand. Het vuur ontstond waarschijnlijk in de keuken. Wat doen TEKST CORNELLEKE BLOK FOTO'S PETER NICOLAI Jesje Soetermans uit Terneuzen met haar kinderen Luca, Finn en Boaz „De werkdruk in het onderwijs wordt steeds hoger. Meer leerlin gen die extra begeleiding nodig hebben, zitten in gewone klassen. Dat zorgt ervoor dat docenten het drukker hebben. Ik snap daarom heel goed dat de leraren staken. Ze voeren niet zo zeer actie voor het geld, maar vooral voor extra handen in de klas. Ik vind het wel dubbel, want de ouders en leerlin gen hebben er last van. Misschien zou een ander soort actie beter zijn. Ik heb vier kinderen: zij moeten vanwege de staking naar de kin deropvang. Gelukkig komt het kin derdagverblijf ouders tegemoet, gezien de situatie." IS 2 1 Enkel geldig voor individuele verpakkingen. Geldig van 30-11 tot 24-12-2017 ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat 21 Goes www. speci aalzaaksi mon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51